Školáci – poskoci imigrantů; nebo státu? – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2015-10-28 00:00:02

Školáci – poskoci imigrantů; nebo státu?

V Německu se stala zajímavá věc; sluníčkářští učitelé jakési školy „dobrovolně“ přihlásili své studenty osmé třídy k uklízení po nějakých imigrantech a stlaní jejich postelí. Úředníci z ministerstva mají celou akci v kolonce „dobrovolné“, leč samotní osmáci mluví jinak, přičemž já osobně jim to věřím; i když pominu svou zásadu nikdy nevěřit tomu, co mi říká vláda (ač v tomto případě jde o vládu cizí), neumím si dost dobře představit osmou třídu, ve které půjdou všichni dobrovolně stlát postele přistěhovalcům (celkem chápu, že pár takových se najde, protože sedět celý den v lavici také není žádné labůžo, ale celá třída mi připadá extrémně nepravděpodobná; nemluvě o tom, že minimálně jedna z dívek účast označila za povinnou).

Islamobijci (pochopitelně i tady v ČR) se z toho dle očekávání mohou zbláznit, označují celý incident za nehoráznost a na sociálních sítích si lze přečíst výhružky násilím ředitelům škol jejich dětí, pokud by je něco podobného také napadlo; já osobně zde dávám islamobijcům plně za pravdu, celá situace je zcela neúnosná a považuji za nehorázné, aby děti byly novodobými otroky a něčími posluhovači podle toho, jak se jejich učitelům (či ministerským úředníkům) zrovna zamane. Kdo chce pomáhat, ať pomáhá ve svém volném čase a za své, sám si to organizuje, ale školy nechť se do toho nemotají.

Doufám však, že islamobijcům vydrží tento názor i v případě, že nepůjde o uprchlíky; on problém zdaleka není jen v tom, že studenti posluhovali migrantům, když se jim nějaký multikulti blázen snažil předat nějaké podivné poselství, nýbrž v povinné školní docházce jako takové. Zatímco demokratičtí politici s takovým zápalem mluví o svobodě, povinná školní docházka reálně spočívá v tom, že děti jsou na nezanedbatelnou část svého života kamsi zavření bez ohledu na to, co si o tom myslí ony samy, případně jejich rodiče. Je naprosto v pořádku být znepokojen sluníčkářskou propagandou, avšak není v pořádku nahradit ji prostě jen nějakou jinou; jediným správným řešením je nepředepisovat školám, co mají učit, a nechat rodiče, aby vybrali pro své dítě takové vzdělávací zařízení, jaké jim vyhovuje.

Principiálně totiž není vůbec žádný rozdíl mezi institucí povinně vychovávající děti k lásce k uprchlíkům a institucí, jež povinně vychovává děti k lásce k demokracii; jde jen o to, s čím kdo souhlasí a jaký na to má názor, nicméně rodiče nenávidějící imigranty by měli mít úplně stejné možnosti jako rodiče nenávidějící demokracii (nenechat své děti indoktrinovat proti svému přesvědčení). Každý rodič nechť učí své dítě to, co uzná za vhodné; stát by neměl mít ani nejmenší právo do toho jakkoliv zasahovat a rozhodovat, co je pro dítě správné a co špatné.
Přečtení: 40400

Autor: nannuck Čas: 2015-10-28 09:28:45
Web: neuveden Mail: lukasliebzeit v doméně gmail.com
Tak ono by islamobijci radsi videli, kdyby deti dobrovolne hazeli na imigranty napriklad vajicka - idealne kulky..., ale system je to proste genialni, neprestavam zasnout...
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 09:51:44 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jedna věc je imigrace, druhá věc je invaze - ti lidé nejdou do Německa za prací, ale za štědrými sociálními dávkami (což je jen další průšvih socialismu) a za jeho ovládnutím a zavedením šaríje; většina té invaze jsou mladí zdraví mužové, rodin s dětmi je minimum. Však oni už je přestávají chtít i Němci a ti pomalu přestávají chtít Merkelovou. Zima se blíží. (Osobně si myslím, že takový anarchokapitalista by byl první, kdo by prohnal kulkou hlavu nějakému islámskému vyděračovi požadujícímu džizju nebo chtícímu zabít jej skrze jeho ateismus. Anarchokapitalismus a šaríja nejsou ani omylem kompatibilní.)
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 10:10:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Proč by neměl být ancap s šariou kompatibilní? Pokud vím, tak šaria je zákoník vytvořený dle islámských posvátných textů, ne? A ty mají mnoho různých interpretací a výkladů - jak radikálních, tak umírněných. Pokud si dotyčný vykládá islám umírněně a podle toho je i jeho verze šarii umírněná, nevidím problém. Navíc ne každý věřící je nutně ortodoxní, může si z nějakého náboženství vybírat jen to, co se mu líbí. Samozřejmě kompatibilita slušného člověka s náboženským agresivním fanatikem možná není.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 10:19:59 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nevylučuji, že někdo si možná někde vykládá nějakou umírněnou Šaríu, ale neřekl bych.
Spíše je to tak, že ti umírněnější muslimové Šaríu zavádět nechtějí, ti wahhabisté a salafisté ano.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 10:35:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Podle šarii chce žít nebo míní žít nikoliv nepatrná část muslimů. Jsou na to výzkumy. http://www.thereligionofpeace.com/pages/opinion-polls.htm - přiznávám, že jde o protiislámskou stránku, nebráním se statistikám jiným, jsou-li. I takových 10 % z miliardy a půl lidí je ale závratné číslo, ohledně šarie tam však létají i 30 % nebo 40 % :| Prostě budí to obavu, na můj pozemek by mně neznámý muslim nesměl a i před těmi, které znám, jsem ostražitý, protože podle Koránu je předstírané přátelství/sympatie s nevěřícím nástroj šíření islámu.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 10:53:06 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Souhlasím; já si také nemyslím, že mezi muslimy je radikálních magorů nějak málo. Pouze říkám, že to určitě nejsou všichni. Ale ti, co chtějí Šaríu, mnedle takoví magoři jsou.
A rozlišujme mezi Šarií a Koránem. Korán je jeden velký bordel, nic v něm není jednoznačné, má asi tak tisíc různých překladů, z toho šest je takových těch "hlavních" a ty se od sebe zatraceně moc odlišují, dokonce i některé z těch nejzásadnějších veršů o nepřátelství si vykládají úplně jinak.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 10:20:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, vykládat šariatské zákony jako etalon svobody, to by vyžadovalo pořádnou ránu do hlavu nebo škody na rozumu už v době těhotenství. Je to samý zákaz nebo příkaz a drakonické tresty. Těžko se interpretuje kamenování jinak než jako kamenování, obřízka jinak než jako obřízka, zákaz úroků jinak než jako zákaz úroků, zákaz různých hudebních nástrojů jako zákaz těch hudebních nástrojů atd. Ano, mohou být spory, koho všeho a jak obřezávat, jaké všechny hudební nástroje jsou zakázány, ale na nekompatibilitě šarie s ankapem to nic nemění. Oním základem, proč je šaria nekompatibilní, je absence svobody; chybí svobodné rozhodnutí dítěte stát se muslimem; chybí i možnost odestát se muslimem; chybí jakákoliv tolerance k nemuslimům (šaria v tomto případě porušuje NAP). Pokud si někdo sám zvolí islám, je to jeho volba, ale s islámským násilím, džizjou, zabíjením nevěřících či vírou po rodičích bez možnosti odejít mám problém velký.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 10:38:03 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A s jakými konrkténími pasážemi z koránu nebo hadísů máte problém? Já jsem se totiž ještě nesetkal s nějakou pasáží, která by nešla interpretovat umírněně. Navíc vůbec nemám pocit, že by islám přikazoval násilím šířit svou víru dál, pokud vím, tak v islámu je nejvýše postaven džihád srdcem, což znamená něco jako jít sám příkladem a džihád mečem je snad až někde úplně na dně. A já s ancapem nevidím žádný spor, pokud ony zákazy uplatňuje dotyčný jen na sobě, případně na svých dětech.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 10:49:23 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já tam ten spor vidím. Ty se sice můžeš konejšit umírněnými muslimy, ale stačí jeden radikální imám (a on se tam prostě natlačí) a ti umírnění muslimové ze strachu před tím, že by je někdo označil za příliš vlažné ve víře (s patřičnými důsledky), prostě půjdou a budou chtít dokázat, že nejsou v té víře vlažní. Ta ideologie je rizikový faktor v chování těchto lidí, dost významný, dokazují to i historické zkušenosti. Konkrétních pasáží můžu sypat hromady, např. Udeřte, až vás bude 20 na 200. Moji výhradu k islámu znáš, ten islám, tak jak je, porušuje NAP (non-agression principle), protože v případě, že je islám ideologií většiny společnosti, je džizja nebo trest smrti za nevíru realitou. (A NAP je základ ankapu.) A ani s to, že jsou do toho náboženství tlačeny děti bez možnosti odejít, se mi nelíbí. Kdyby ty děti aspoň mohly s islámem přestat, jenže ona je za to jaksi smrt, že. To má všechno vážně ke svobodě daleko.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:00:06 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To si nerozumíme, já samozřejmě také vidím rizika radikálního islámu a osobně NECHCI, aby z těchto oblastí někdo masově migroval do Evropy. Také se obávám změny kulturního prostředí. Mluvím jen čistě teoreticky, jestli si islám v principu musí odporovat s ancapem. Podle mě ne. Udeřte, až vás bude 20 na 200 bez kontextu vůbec nic neznamená, ale jak říkám - při výkladu náboženství lze být kreativní. Já být muslimem, dokázal bych si myslím přesvědčivě obhájit i výslovné zákazy, jako např. konzumaci vepřového.

A jak tedy ancap řeší výchovu dětí? Naprosto každá myslitelná výchova je ve své podstatě násilím na dítěti.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:05:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
"Jestli si islám v principu musí odporovat s ancapem."
Jsi zkrátka natvrdlý, zkusil jsem ti ten rozpor popsat dvakrát, tak potřetí se nebudu opakovat. Spíš mi vysvětli ty svůj názor. Proč hrozba smrti za odpadlictví (v kombinaci s tím, že děti jsou muslimové) a povýšenost nad bezvěrce (v podobě džizjy a zabíjení) podle tebe není v rozporu s ankapem.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:06:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ono je někde v jejich posvátných textech napsáno, že kdokoliv odpadne od islámu, musí být zavražděn
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:15:47 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Je napsáno, že to vyžaduje přísný trest. Jaký, není upřesněno. IMHO to nemá vliv na nekompatibilitu s ankapem; vidina přísného trestu představuje vězení (myslím uvěznění v té víře, v té příslušnosti) pro ty, kdo vyrostli v islámu a chtějí jej opustit. https://en.wikipedia.org/wiki/Apostasy_in_Islam
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:21:53 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nejlepší by byla asi konkrétní pasáž z koránu nebo něco takového, on článek, kde je hned s vykřčičníky upozorněno, že neutralita, fakta a podobně byla popřena, je takový nevěrohodný. Mně se to nezdá z toho prostého důvodu, že ani středověký islám nevěřící netrestal smrtí, ale jen daní navíc, respektive trestal tak židy a křesťany.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:28:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, miliarda a půl muslimů versus Wikipedie. Je jasné, že pravda o islámu, je-li skutečně pravdou, může muslimy štvát natolik, že takovou zvěst označí za nikoliv neutrální. Jinak Urza to rozsekl dobře, já jsem v tomhle ohledu praktik, aneb podle ovoce poznáte je.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:30:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jo, to beru. :) Mimochodem ty Konvičkovy výroky jsou auten, sice staré snad rok či dva, ale autentické, ví se to o něm a nevykecává se z toho, jen říká, že prostě občas ujel.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:31:57 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Pozor! Zdaleka ne rok či dva. Jeden z nich zazněl před asi půl rokem.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:38:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
OK, jaké názory má Konva teď?
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:47:16 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nemonitoruji ho každý den; naposledy jsem s ním mluvil asi před dvěma či třemi měsící a to byly pořád stejné.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:31:23 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Tak ona objektivita je zpochybněna u všech kontroverzních článků na Wiki, pokud se týkají náboženství.
Třeba ohledně inkvizice tam byl neuvěřitelný flame a výsledkem je článek, ke kterému mají stejně obě strany mraky výhrad.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:23:03 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Pokud mohu maličko vstoupit do Vašeho sporu a nabídnout pohled třetí strany, připadá mi to takto:
Marek28 tvrdí, že by hypoteticky mohl existovat výklad islámu v souladu s NAPem; osobně si myslím, že to není vyloučeno, protože Korán je tak moc nekonkrétní a odporujícíc si bordel, že budeme-li se aktivně snažit v něj vykřesat NAP, povede se nám to (budeme-li se totiž snažit z něj vykřesat COKOLIV, povede se to úplně stejně). Při dostatečné kreativitě můžeme Koránem hájit cokoliv od komunismu po anarchii.
Velkej Ká tvrdí, že v praxi to tak není, protože Korán tímto spůsobem nevykládá snad nikdo.
Mnedle se domnívám, že máte oba pravdu, jen mluvíte každý o něčem trochu jiném.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:25:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano souhlasím s tím, jak jste to rozseknul Vy. Už jsem tu napsal, že mluvím čistě teoreticky a že uznávám, že v praxi to vypadá jinak.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:12:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nebo píše se tam snad někde výslovně, že každý nevěřící musí být zavražděn?
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:13:44 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Mimochodem já vím, že jsem natvrdlý, se mnou musej bejt trpělivý. :)
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:11:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ankap neřeší nic, ani výchovu dětí. Moje představa je, že výchozí stav dítěte je, že je majetkem svých rodičů, ale jak postupně získává rozumové schopnosti, přestává být majetkem a stává se samostatným jedincem. Neexistuje nějaká ostrá hranice (jako třeba 15 nebo 18 let, které si vymýšlejí státy; já osobně bych ji dokonce stavěl někam mezi 6 až 12 let, protože už v šesti letech mají děti hodně rozumu, zvláště když nejsou nakažené státní propagandou), kdy k tomu dochází, je to proces. A v tomhle smyslu to vidím s výchovou; dítě je přirozeně zvědavé, dobrá výchova tedy využívá tuto zvědavost a přidává nějakou tu trochu zodpovědnosti. Doporučuju knihu Svoboda učení.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 10:54:49 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nevím, s jakými má problém Velký Ká, ale celkově jde o to, že Korán má tolik výkladů, že si tam každý najde něco; lze to typicky vykládat mírumilovně i velmi agresivně. Korán ale není Šaría, její typický výklad je velmi agresivní. Korán vykládá část muslimů celkem rozumně (súfisté), část hrozně (wahhabisté, salafisté).
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 10:19:06 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Osobně si myslím, že takhle to není; respektive někteří tam učitě jdou za cílem ovládnutí, ale není to žádná organizovaná invaze, jak tvrdí někteří. Jde prostě o to, že ti lidé jsou v jejich zemích v prdeli, tak jdou za lepším. Samozřejmě někteří mají zlé úmysly, ale to v takovém počtu lidí vždy najdete nějaké se zlými úmysly.
Nemám ale rád takovou generalizaci. Ne že by s imigranty nebyl problém, to rozhodně je. Ne že bychom měli nějakou morální povinnost jim pomáhat, to fakt nemáme. Ne že by nebylo hrozné, že nás státy nutí je živit, to je přímo na blití. S tím vším nesouhlasím a je to velmi špatně a může to mít velmi drsné následky.
Na druhou stranu ale nemám rád to záměrné přehánění a štvavou propagandu, kdy z toho někteří dělají víc, než to je. Ono už je to tak samo o sobě dost špatné. Ale nemá smysl přehánět a vymýšlet si všechno možné, jen aby za každou cenu byli uprchlíci označeni za špatné.
Tak například ta tvrzení s tím, že je to organizovaná invaze: A kdo ji asi organizuje? Jasně, nemám pochyb o tom, že IS přidává mezi utečence své bojovníky, ale nechcete snad tvrdit, že ty statisíce lidí mají nějaké velitele a fungují jako armáda? Kdyby ano, vypadalo by to totiž trochu jinak.... nebo tvrzení, že jsou to většinou mladí zdraví muži a rodin s dětmi je minimum. Na základě čeho tak soudíte? Protože to psali na webu IVČRN? Pravda je taková, že nikdo reálně neví, jaké je složení uprchlíků, protože na to neexistuje žádná statistika, neboť jsou to často ilegálové, o kterých nikdo neví. Definitivně existují fotky skupin, kde jsou jen muži, ale existují i fotky skupin, kde jsou rodiny, ba i fotky skupin, kde jsou jen ženy a děti. Jaké to překvapení, když máte někde stovky tisíc lidí, není až takový problém udělat fotky/videa čehokoliv, co si přejete, protože ta rozmanitost je obrovská (zejména když jsou někteří uprchlíci rozdělováni do kempů podle pohlaví, to je pak velice snadné někde zachytit pouze muže – podobně jako pouze ženy). Já znám osobně dva lidi, kteří se byli podívat na hranicích někde v Chorvatsku, kde byli ti uprchlíci normálně rodiny, děti, muži, ženy, všichni úplně v prdeli, neměli co jíst, prostě utečenci. Samozřejmě to nic neznamená, protože to je jedno místo a jinde a to může vypadat jinak. Realita je taková, že ty informace prostě nemáme. Přestaňme se tedy tvářit, že je tomu jinak.... veškeré prohlášení od "jsou to jen rodiny s dětmi" až po "jsou to samí zdraví muži", jsou založeny na zbožném přání, ony reálně NEMOHOU být založeny na ničem jiném, protože statistika prostě NEEXISTUJE.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 10:26:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je asi nepochopení celého problému. O tom, zda a jak je invaze organizovaná, si sám raději nemyslím nic, protože nevím, oč bych ten názor opřel. Volím tedy slovo invaze bez přívlastků, ona může být živelná a nemusí, nemá však smysl to řešit, to je jako ptát se, jakou má kdo motivaci při uspokojování svých potřeb. No, a když potom máme milion takových uprchlíků, a z nich je třeba procento džihádistů a 10 procent různých radikálů, tak je to silné kafe. Většina (nikdy jsem neřekl, že všichni) jsou mladí muži, některé statistiky říkají až 80 %. Rodiny s dětmi OK, věřím, že utíkají, ale z mladých mužů při historických zkušenostech s jejich náboženstvím... jde obrovský strach. A rozumný člověk svůj strach nepotlačuje a neignoruje, ale nějak jej zpracovává. Např. tím, že si pořídí zbraň nebo lepší zabezpečení, připraví se na tu situaci, až za ním přijdou s požadavkem na džizju.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 10:51:04 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Jenže pokud zoufalí lidé někam prchají, není to invaze! To slovo znamená něco úplně jiné, jen to teď islamobijci používají v souvislosti s imigranty, ale právě to je naprosté nepochopení. Invaze je vpád ozbrojených složek nějakého státu na cizí území, tohle rozhodně není případ imigrantů! Že z toho může (a dost možná fakt bude) zatracený problém, že ti lidé mohou být agresivní, že zde možná i dojde ke krveprolití, ještě nedělá z bandy neorganizovaných uprchlíků invazi! Samozřejmě, že je to průser, ale není to invaze.
A ty statistiky právě zpochybňuji; nikdo neví, kolik procent je tam vlastně mužů, jak by to mohli vědět? Vždyť ti lidé jsou ilegálové, většina z nich není nikde nahlášená, tak jak by mohl někdo udělat statistiku? Ano, Konvička a podobní řvou, že je to 80 %, ale reálně to nikdo neví. Jak by také mohl? Netvrdím, že nemáme problém, jen že bychom neměli vymýšlet kraviny a opakovat neověřená čísla, která si někdo vycucal z prstů, aby to vypadalo hrůzostrašně.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:00:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zkrátka se nedohodneme na definici slova invaze. Já v té definici nepočítám s ozbrojenými složkami jiného státu, protože to je definice s kontextem etatismu. Moje definice invaze je vstup velkého množství jedinců s podobnými charakteristikami představující hrozbu. Těch 80 % nemám od Konvičky (ostatně si myslím, že jsi proti němu hrozně zaujatý a děláš z něj div ne démona, jsi z něj úplně nepříčetný), ale přiznala to i oficiální média. Ne přímo, musel jsem si sečíst čísla v tabulce a ta procenta si vypočítat. Jdu tu tabulku najít a k ní zdroj, ale dost jsem žasl, že jsem to takhle natvrdo (byť bez výpočtu) viděl v mainstreamu... Ale jsem rád, že se shodneme na tom, že je to průser a že ti lidé mohou být agresivní. Aspoň něco.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:17:02 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ohledně definice slova invaze, tak s tím mám problém proto, že se standardně dlouho používala nějak, přičemž teď ji všichni mění, aby se tam vešli i uprchlíci; ta definice, kteoru jsem psal výše, je i normálně odpovídající tomu, co je ve slovnících a podobně. Hlavně se takto používala od nepaměti.... a najednou.

Co se týče konvičky, tak vycházím z jeho vlastních slov:
http://www.urza.cz/public/l.konev.jpg
http://www.urza.cz/public/l.konev2.png
http://www.urza.cz/public/l.konev3.png
http://www.urza.cz/public/l.konev4.png
Co je tohle asi za člověka?

Ohledně těch 80 % by mě fakt zajímalo kdo a na základě čeho ta čísla získal. Vždyť jsou to ilegálové, žádná oficiální statistika existovat ani nemůže. Tak kde by k nim kdo přišel?

Shodnout se na tom, že mohou být agresivní, není problém; já nejsem žádný sluníčkář.
Jen nesnáším totalitáře typu Hampl a Konvička a nemám rád, když se hraje na emoce přeháněním a matením faktů.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:26:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Konvička je sice někdy rapl, ale ty názory a ten avatar se mi nezdají (jeho profilová fotka je úplně jiná, má na ní normálně obličej); podle mě si z tebe někdo vystřelil a vydává se za Konvičku.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:29:33 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ne, fakt ne; ony jsou to už starší názory, tak měl profilovou fotku jinou.
Jednak jsem s ním o tom přímo mluvil a ptal se ho (ty názory mi potvrdil) a hlavně s tím byl i v televizi, kde se ho na to ptali, přičemž rozhodně nijak nepopíral, že by to řekl.

http://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-12-8-2015-martin-konvicka-cesko-bez-vody/r~29953baa410b11e5b22d002590604f2e/
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 09:45:48
Web: neuveden Mail: neuveden
Já se obávám, že přesně k takovému závěru islamobijci nedojdou, protože mám ze zkušenosti pocit, že se jedná vesměs o lidi typu "dnešní generace je zhýčkaná, na vojnu s nimi!" A třeba autentický pravicový sociolog a chlap Hampl by zase se státní vlasteneckou propagandou ve školách naopak přitvrdil. Po těch nemůžete chtít nějakou konzistenci. :)
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 09:52:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jo, bohužel to tak je. Když čtu diskuse ohledně obnovení vojenské služby, brečím. Ti lidé absolutně nepochopili svobodu ani dělbu práce.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 10:06:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já sám jsem etatista, myslím, že stát je věc prospěšná, ale zase nejsem takový extrém, abych chtěl, aby stát své občany vychovával, nebo jim diktoval, podle jakých ideologií by měl žít. Třeba že všichni by měli být vlastenci, nebo že homosexuálové by měli být braní jako úchylové a trestně stíhaní. To už je za hranou všeho, co je mi svaté a bohužel především na netu vidím obrovskou masu lidí, která právě věci tohohle typu požaduje a přijde jí to úplně normální.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 10:20:22 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Hampl je zlý člověk.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 10:33:08 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jj takový malý český fašounek. Naštěstí jeho moc a síla jeho hlasu upadá, jakmile se odhlásí z Facebooku. :D
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 10:51:28 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No, jen abychom se ještě nedivili.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 10:40:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To s tím Hamplem... on je ještě jeden, Robejšek, také údajně pravicový, a oba jsou miláčky komunistů, s nimiž jsem kdysi diskutoval. Takže asi tak.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 10:55:44 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Hampl je hlavně naprostý zakazovač a milovník totality.... mně už řekl, že jako anarchista bych měl být loven jako zvěr a bez soudu popraven.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:02:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jo, něco jsem od vás četl na D-fensovi, že jste mu na férovku řekl, že česká vlajka je pro vás jen kus hadru, nebo tak něco. :D To jeho následné hysterické pištění muselo být něco. :D Ale když není zrovna k smíchu, tak vypadá vážně nebezpečně. Až ten bude mít mezi lidmi skutečnou podporu (tedy ne na Facebooku, ale v realitě), tak si normálně pořídím zbroják.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:18:32 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já znám Hampla i osobně a je mi neskutečně odporný; a ano, vlajka je pro mě kus hadru, což hodně lidí popuzuje.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:23:58 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No nevím, já to vídám jen na internetu, jinak neznám lidi, co by kusu hadru (jsme na tom stejně) přisuzovali až náboženský význam. Poslední dobou si začínám myslet, že lidi jsou v podstatě celkem normální a neagresivní, jen nemají ve zvyku to dávat najevo na internetu v takové míře, jako agresivní magoři Hamplova typu, takže to pak vypadá, jako by v republice byl každý druhý totálně vylízaný.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:25:30 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já to tedy vídám i v reálu, že lidé berou vlajku jako něco extra; třeba moji rodiče, ale nejen.
Vlajka je vnímána často jako něco, k čemu máme chovat úctu.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:32:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To asi nikdy nepochopím...Respektive asi to chápu, ale je mi to cizí. Nu, je mi to fuk, dokud mi to nebudou cpát jako za komárů.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:33:09 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Jo, naštěstí nám stát alespoň dává možnost se na to vysrat.
I když třeba pálit ji podle zákona nesmíme.... na druhou stranu za to mi nestojí xD
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:32:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tam jde hlavně o to, že lidé hodně zaměňují národ a stát. Je ok být hrdý na národ, na kulturu, na své předky, mít rád tu českou kotlinu atd. Bohužel etatista to automaticky spojí se státem, s panovníky, s hymnou, vlajkou, měnou atd. To, že anarchista (a tady nebude rozpor mezi ankomy, ankapy a dalšími) vidí vlajku jako hadr, znamená neúctu k tomu státu, nikoliv ještě automaticky k národu atd.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:34:10 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Hezky řečeno; já to tady mám také rád, je to můj domov, nechci žít v zahraničí (rád se tam podívám, ale rád se vracím domů), ale to nemá s vlajkou co dělat.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:39:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No já zpravidla bývám hrdý na věci, co jsem udělal nebo dokázal já. Jako svou vlast beru své město a blízké okolí, víceméně Východní Čechy.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 11:41:01 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Btw jak byste charakterisovali českou kulturu?
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:49:01 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Mně se na české kultuře neuvěřitelně líbí takový ten give-a-fuck prvek, někdo to nazývá anti-ordnung faktor.
Můžete si tady dělat, co chcete, každý to má u prdele, když to porovnám třeba s Němcema (tam často jezdím), tak ti jsou v tomhle úplně jiní, daleko víc soudí lidi a řeší, jestli třeba někdo neporušuje zákon a podobně.... což tady? Haha.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:53:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jo, ten give-a-fuck prvek je super. Jen se jaksi úplně neodráží v politickém myšlení Čechů. Jsme všichni jacísi švejkové, podvědomí anarchisté, kteří obcházejí stát kde to jen jde, ale přitom si přejeme dobrého vládce, socialismus atd. Je to divný.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 12:02:54 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To je pravda; nicméně lepší než nic.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:50:47 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Samozřejmě někdy se i tady najde debil, který práská a odsuzuje, ale v porovnání s ostatními zeměmi, které znám, mi to tu přijde super.
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:50:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Těžko, je to prostě něco, v čem jsem vyrůstal a jsem na to zvyklý. Různé svátky a rituály, obvyklé chování lidí, jídlo, vzhled a vybavení domů (i to se liší, v Čechách vypadají domy jinak než v Německu), filmy, divadelní hry, hudební skupiny (atd.), samozřejmě jazyk (navíc máme štěstí na docela jednoduchý; nechtěl bych být číňan), ale i takové drobnosti jako gesta, mimika, vzhled českých obličejů (i to se liší, mně třeba Němky přijdou většinou šeredné, Češky většinou ok). Ono se to blbě popisuje, prostě v tom vyrůstáš a jsi na to zvyklý, je to tvá přirozenost. Že jsi východočech, jsem tušil, příjmení Marek je hlavně tamní... Pardubice, Hradec Králové, nebo nějaká dlouhatánská vesnice u Ústí? No nic, nech to být, nemusím vědět všechno, já jsem taky tajemný jak hrad v Karpatech :)
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 12:12:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já jsem z malebného pidiměstečka Opočna a mám to tady upřímně rád. Ale ono se dí očekávat, že stejně bych měl rád třeba pidiměstečko někde v jižní Francii, kdybych se tam narodil. Musím se připojit k Urzovi, ta česká lhostejnost se mi taky líbí, narozdíl od Němců, kde je údajně např. ve školách úplně normální práskat své spolužáky, když mají třeba tahák. Zároveň ale co se týče třeba umění a jídla, nacházím zalíbení spíš v zahraničí a třeba vánoce nebo velikonoce už pár let vůbec neslavím, ba mě přímo otravují.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 12:14:58 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ono nejen ve školách.
V Německu je i společensky nepatřičné připustit, že jste třeba objebali berňák, nebo dali řemeslníkovi cash na ruku bez účtenky.
Ne že by Vás někdo šel prásknout, ale dívají se na Vás asi jako kdybyste tady popisoval, jak jste okradl souseda.
Další věc je, že jejich policajti mají daleko vyšší autoritu než ti naši šmudlové.
Autor: marek28 Čas: 2015-10-28 12:22:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Oni jsou takoví no. Vše musí mít čisté, jak v přeneseném slova smyslu, tak doslova - třeba Berlín na mě působil až sterilně.
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 12:25:14 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Souhlas.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-28 11:47:09 Titulek: Re: smrt islámu [↑]
Abyste se tady hosi nepozabijeli,tak vypustim trosku ventilek:
Arabský přistěhovalec v Torontě přijde k doktorovi a povídá "Cítím se mizerně."
Doktor ho prohlídne a potom řekne: "Musíte po celý týden čurat a chodit na velkou do kýble a nakonec tam přihoďte mrtvou rybu s trochou shnilého zelí. Dejte si na hlavu ručník a po tři dny výpary inhalujte."
Arab to udělá, po třech dnech přijde nazpět k doktorovi a říká: "Cítím se skvěle! Co bylo se mnou špatného?"
"Stýskalo se Vám po domově."
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 11:49:37 Titulek: Re: smrt islámu [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
ROFL xD
Autor: velkej Ká Čas: 2015-10-28 11:59:52 Titulek: Re: smrt islámu [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Znám, je to dobrý vtip, ale měl by se opravit. Týden plus tři dny je deset dní, takže za tři dny se Arab k doktorovi vrátit nemohl, to byl teprve v půlce čůrání a sraní do kýble.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-28 12:07:30 Titulek: Re: smrt islámu [↑]
Po trech dnech inhalace,ty stourale
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 12:13:03 Titulek: Re: smrt islámu [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nejlepší vtipy jsou ty důkladne zanalyzované; ideálně ještě dovysvětlené xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-28 12:34:06 Titulek: Re: smrt islámu [↑]
Jo.Rozebrany vtip prestane byt vtipem.Jako temer vsechno ostatni:muzika,laska,obraz,ankap(velky Ka)....jedna babicka se dvema mestankama rekla napr o vstupu do strany:To se prece nedela! Ale cim je clovek rafinovanejsi a mysli si,ze uz toho hodne vi,tim vic veci si dovede okecat.Udela si svuj zivot "konzistentni",i kdyby kradl a zabijel.A protoze ta babka byla verici(tzn jeji myslenkovy svet nebyl uzavreny),tak videla veci jasne.

"Von to byl sice bachar v koncentraku,ale jinak to byl slusnej clovek,mamo"
Autor: Urza Čas: 2015-10-28 16:55:44 Titulek: Re: smrt islámu [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Já si právě nemyslím, že vysvětlování všeho škodí; třeba takový ankap je dobré vysvětlit.... a o muzice též rád mluvím.
Co se týče té konzistence, tak ta se s kradením a zabíjením nevylučuje, máte-li morálku tomu odpovídající, může být konzistentní, ač hnusná.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-28 17:34:48 Titulek: Re: smrt islámu [↑]
Myslel jsem prilis velke rozebirani ve stylu velkeho Ka.Vysvetleni jo.

Jasne,pokecat o muzice je taky bezva,ale muzikolog nebo kunsthistorik uz je trochu moc.

Ankap je zkratka priroda,neco prirozeneho,to citi hned kazdej,jen se toho boji....bezmezne verit pilotovi a nekecat mu do toho.Kdezto zasah cloveka je umelina,nasili,protoze nezna cil toho celeho.Vsadim se,ze ta stara pani by byla instinktivne anarchokapitalistkou.

Mate bezvadny nazory na vereni na Vasich strankach,cucim!
Autor: Urza Čas: 2015-10-29 03:17:16 Titulek: Re: smrt islámu [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Muzika je boží; právě jsem se vrátil z koncertu Deep Purple v Plzni, to bylo něco.
Piští mi v uších, jsem hluchý, ale nadšený; a potkal jsem tam týpka z Misesu, který mě poznal podle trika s Rothbardem.

Jinak ankap bych jako přírodu a přirozenost neoznačil; respektive je mi jedno, jak moc je to přirozené, připadá mi to především morální a etické.

Jsem rád, že se Vám líbí mé stránky o Bohu. Co přesně Vás na tom zaujalo?
Jste věřící?

Zatraceně, já tak miluju život xD
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2015-10-29 13:10:18
Vubec se Vam nedivim! musi to byt krasny mit to v takovem mladem veku v hlave tak pekne srovnane(vcetne vyberu toho skoro nejdulezitejsiho na Vasich Bozich strankach.Jak bude cas,napisu,co se mi libilo) a jit za pravdou.Delate NESMIRNE zasluznou praci!!Nechapu,jak to muzete stihnout...neni vas vic,Sejkspiru?

Nevim,co vlastne jsem,ale bavi me to.....je to ale hodne blizko ankapu,to nezaprete

Autor: Urza Čas: 2015-10-29 13:16:37 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Díky; a pod mou přezdívkou se věru skrývá jen jeden člověk.
Těším se na Vaši reakci na ty stránky o víře, neboť jsou komentovány výrazně méně než ankap.
logo Urza.cz
kapky