Školství v demokracii – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: BOMBON
Čas: 2018-03-27 00:00:02

Školství v demokracii

Tradiční škola…
…je instituce postavená na předpokladu, že děti nemůžou dělat jen to, co chtějí. Musejí být autoritou přinuceny, aby dělaly to, co nechtějí. Pak je k tomu musíme nutit, i když jsou z nich dospělí.
Ten systém se nazývá demokracie. Je založen na tom, že všichni nutí jiné, aby dělali to, co nechtějí.
A takhle my si žijeme. Jsme nespokojení, protože neděláme, co chceme, a jsme nespokojení, že ostatní nedělají to, co chceme my.
Přečtení: 81274

Web: neuveden Mail: neuveden
Vláda je stav, když se ze světa stane BDSM salon. Submisivní jedinci plně poslouchají dominy, které mají v ruce bič.
Autor: anarki (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 10:46:04 Titulek: Re: [↑]
Akorat submis to dela dobrovolne a Kalousek neni tak sexy jak domina.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-27 01:53:26
Web: neuveden Mail: schován
Tradiční rodina…
…je instituce postavená na předpokladu, že děti nemůžou dělat jen to, co chtějí. Musejí být autoritou přinuceny, aby dělaly to, co nechtějí. Pak je k tomu musíme nutit, i když jsou z nich dospělí.
Autor: pavel77 Čas: 2018-03-27 07:45:54 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Teda zajímalo by mě, co si pod pojmem "tradiční rodina" představujete. Nechápu proč sem tohle přirovnání píšete.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-27 09:12:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Zni to debilne, ze jo? A ted si to porovnejte s textem v clanku...
(A tu tradici fklidu pouzijte odtamtud.)
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 09:38:40 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano, zní to debilně, co jiného Vám na to můžu napsat. Ale v jistém ohledu máte pravdu, pokud si tradiční rodinu představíte jako tradiční školu, tj. rodiče jako autority s pochvalami, trestáním, příkazy a zákazy a děti jako otroky (zdravím Rusy, Bulhary a Slovince!), pak ano, je to přesně toto srovnání a ukazuje přesně na to, co spoustě z nás vadí na věcech, které jsou tzv. tradiční, jako tradiční rodina, tradiční výchova, tradiční stát atd.

Ono totiž v tradičním pojetí společenských struktur se rozkazuje, zakazuje, odměňuje, trestá. Taková je tradice, ono by to přece jinak nefungovalo. Stanoví se jakási práva jako nějaký milodar (aspoň takový mám pocit z různých státních ústav) a povinnosti, protože přece člověk je nezodpovědný a nic sám od sebe nedělá (tedy kromě těch, co řídí stát nebo školu nebo rodinu). Jenže svoboda je o něčem jiném. Svobodný člověk není něčí otrok. Svobodný člověk má svobodu, a je to jen on, kdo může jednat za sebe. Má svobodnou vůli, a má zodpovědnost. Nemá povinnosti, ale má nanejvýš závazky, které plynou z jeho činů a z jeho vlastních rozhodnutí.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 09:50:39 Titulek: Re: [↑]
Vy si stále nechcete uvedomiť že sloboda "na svojom a za svoje" vyžaduje aby bolo kde a bolo za čo, lenže málokto má toľko majetku aby sa dokázal uživiť aj sám bez interakcií s ďalšími ľuďmi.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 10:07:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
WTF? Seriously, WTF? Jak jste od dobrovolných interakcí, do kterých nikdo jiný nemluví, přešel k izolaci?
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 10:47:23 Titulek: Re: [↑]
A kde v mojom predchádzajúcom príspevku vidíte slovo izolácia?
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 11:29:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A o čem teda píšete, když argumentujete tím, že málokdo má prostředky k tomu, aby se živil sám za svoje jen z toho, co sám vyrobí a vypěstuje? Proti čemu tím argumentujete? Dovodil jsem, že proti Vaší představě, že jsme pro izolaci. Pokud jste to tak nemyslel, tak proč jste doprdele napsal takovou sračku?
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 12:22:01 Titulek: Re: [↑]
Myslel som tým viac-menej to isté čo medzitým napísal hefo. Ak nemáte dosť prostriedkov aby ste sa uživil sám, tak MUSÍTE prijať podmienky aké Vám ponúknu iní. Samozrejme zvyčajne máte na výber medzi viacerými možnosťami, ale to nemení nič na tom že MUSÍTE prijať niečiu ponuku.
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 11:10:17 Titulek: Re: [↑]
No jadro sporu je v tom, že tá dobrovoľnosť nie je neobmedzená. Ak som hladný a nemám žiadne jedlo doma, tak si potrebujem nejaké zadovážiť. V súčasnosti mám obvykle na výber, čo a kde si kúpim, ale už sotva sa môžem dobrovoľne rozhodnúť nejesť. A ak by z nejakého dôvodu bola ponuka obmedzená (napr. vo vzdialenosti, kam sa viem dostať, kým odpadnem od hladu, by bol len jeden obchod, rozumej: entita ochotná k uzavretiu obchodnej zmluvy), tak tá interakcia je "dobrovoľne-nasilu".
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 11:27:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Myslím, že konečně chápu. Vy se bojíte, že místo obchodů s jídlem budou všude butiky, je to tak?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 07:43:03 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
málokto má toľko majetku aby sa dokázal uživiť aj sám bez interakcií s ďalšími ľuďmi
Chodil jste na základku? Víte, jaké jednání je přirozené sociálnímu živočichovi jakéhokoli druhu? Bože...
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 07:51:01 Titulek: Re: [↑]
A čo ste tým chcel povedať? Ja už som to nechápavým upresnil v ďalšom príspevku, ale Vy ste zrejme nedočítal celé vlákno.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 10:31:03 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Chtěl jsem tím povědět zhruba toto:
Spolupráce mezi jedinci sociálního živočišného sruhu není žádné MUSENÍ, ale přirozená vlastnost jedinců takového živočišného druhu, kterou má ten živočišný druh zapsánu v DNA. Vzájemná spolupráce při obstarávání potřeb nutných k přežití je jediným způsobem, jakým může jedinec sociálního živočišného druhu přežít. Vy to nejste schopen pochopit a proto zcela přirozené jednání - spolupráci - popisujete slovesem "MUSET".
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 12:36:04 Titulek: Re: [↑]
Čo do toho pletiete dobrovoľnú spoluprácu? V tomto vlákne už bolo napísaných dosť príspevkov na to aby ste pochopil že pojmom MUSIEŤ sa nemyslí prípad že sa napr. dohodnem s kamarátom že mu pomôžem so sťahovaním. Dám Vám teda extrémny príklad aby ste to už MUSEL pochopiť: pri téme zdravotníctva v USA tu niektorí anarchisti spomínali vakcínu proti štrkáčom, ktorá sa v USA predáva 100x drahšie než vedľa v Mexiku. Takže ak niekoho pohryzie štrkáč a on má na výber že či zomrie alebo zaplatí 100x predraženú vakcínu tak ja takýto obchod nenazývam dobrovoľný, ja vravím že pacient si tú vakcínu MUSÍ zaplatiť. Takýto extrém je samozrejme výnimočný, ale príkladov kedy je človek donútený okolnosťami pristať na zjavne nevýhodnú dohodu je mnoho.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 14:25:19 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Blablabla. Přestaňte etatisti vnucovat někomu svou jedinou možnou státníma zákonama naoktrojovanou formu zdravotnictví (nebo čehokoli) a pak nebudete muset chodit po světě s pláčem, že s někým musíte spolupracovat. Což samozřejmě nevylučuje, abyste takové formy regulovaných kooperací mohli nabízet jako jednu z variant na volném a svobodném trhu.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 14:43:17 Titulek: Re: [↑]
Práve naopak, ja chcem zachovať štát aby som nebol vydaný na milosť niekomu s kým MUSÍM spolupracovať.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 14:58:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No a já Vám nějak bráním, abyste si s těmi, kdo o něj stojí, jej provozovali? Jakými slovy popíšeme to, že Vy a já chceme něco naprosto odlišného, co nemá průnik, je jedno. Jediným řešením je nechat toho druhého, aby si svůj život zařídil po svém. Já Vás nebudu "NUTIT" do spolupráce s nestátními nebo státem neregulovanými subjekty. Nebudu Vám bránit ve spolupráci s nimi, ale nutit Vás nebudu. Jste schopen opačně téhož jednoduchého jednání vůči mně?
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 15:19:25 Titulek: Re: [↑]
Keď máme byť presní tak vy mne nebránite v ničom, keďže nie som z ČR. Ale ja neriešim Vás osobne, nakoniec ani Vás osobne nepoznám. Ale neverím že je možné fungovanie štátu ak vo vnútri jeho hraníc bude existovať množstvo nezávislých ankapistických enkláv a preto si myslím že presadzovaním ankapu zároveň ničíte štát a teda robíte násilie tým ktorí sú za zachovanie štátu.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 16:32:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Buďte bez obav. Nemám nejmenšího úmyslu věnovat mrť svého úsilí na ničení státu. Dokážete to etatisti se svými "autobusáky" sami. Kruté bude pro vás etatisty to, až se ukáže, kolik zbytečných na zlodějský státní cecek přímo nebo zprostředkovaně přisátých budižkničemů, ve společnosti existuje. Je jich zhruba 70-80%... Ne že bych se z toho radoval. Ona to nebude v ten okamžik prča ani pro ten zbytek produktivních, ale já jen pokrčím rameny. Nikdo nikomu z vás etatistů nenutí svázat svou existenci s dekadentním státismem. Sami jste si to vybrali.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 16:58:33 Titulek: Re: [↑]
Prezradíte mi ako ste prišiel k tým 70-80% darmožráčov?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 17:21:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Darmožrouti jsou všichni, kteří jsou zaměstnanci státu, pracují ve firmách živených ze státního rozpočtu nebo žijí z nějaké části státního rozpočtu = všichni dostávají peníze ukradené daňovým poplatníkům, nikoli dobrovolně platícím zákazníkem. Jen malá část z nich by našla uplatnění ve styku s tím zákazníkem. V tzv. soukromém sektoru pracuje cca 3 mil lidí. Ne všichni v tzv. soukromém sektoru pracují pro dobrovolně platícího zákazníka, který produkt/službu kupuje proto, že se tak rozhodl zcela sám od sebe. Nějaký podíl je těch, kteří vytvářejí nepotřebná hovna typu EET, autolékárničky apod. (a že těchhle exkrementů je!), případně žijí z peněz nakradených daňovým poplatníkům tak, že pracují na státních zakázkách. Ti + všichni výše jmenovaní ostatní jsou pro mě darmožrouti. Dopadnou přesně tak, jak si to můžete přečíst o Venezuelanech. Pokud tedy tito jedinci svázali svou existenci beze zbytku se státem.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 18:28:25 Titulek: Re: [↑]
Takže dôchodcovia ( z daní ktorých ste žil v mladosti ) a deti ( z daní ktorých budete žiť na penzii ) sú pre Vás príživníci?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 19:53:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Čekal jsem tuhle hru na city. Člověk, který se spolehne na státní průběžné penzijní letadlo se svým zabezpečením na stáří je jednak trouba a jednak skutečně vyžírka. Jakkoli to zní hrůzostrašně, je to tak. Nebudu to moc víc rozebírat, protože hrůzostrašnost celé téhle etatistické pasti je dost morbidní. Mí rodiče si sice o starobní důchod zažádali (když už je stát desetiletí okrádal), ale dokázali se zabezpečit zcela vlastními prostředky a ještě jsem po mámě z toho zdědil nemalou korunu, an nebyla blbá a utrácela z toho s rozvahou. Táta vlastně živnostničil až do své smrti.

Nějak Vám hapruje to, že důchodci měli platit daně na moje mládí a já v důchodu žít z daní... Jinak naprosto nepředpokládám, že bych ve stáří žil z průběžného důchodového letadla. Jednak jakkoli je mi nad pade, tak mém v důchodovém věku, který stát libovolně arbitrárně určí (reálně cca za 20-25 let) nebude ten systém fungovat a jednak nemám v úmyslu sám být vyžírkou.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 22:47:11 Titulek: Re: [↑]
To je jasné že ste to mohol čakať, keď niekto paušálne označí všetky deti a všetkých dôchodcov za vyžírky tak musí predpokladať že sa toho oponenti chytia. O to že sa dôchodku dožijete sa s Vami hádať nebudem, ale ja hoci som o pár rokov mladší som naopak presvedčený že ak sa dožijem priemerného veku dožitia ( čo ani aj ani Vy teraz naisto nevieme ) tak budem dovtedy minimálne 10 rokov v dôchodku.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-29 00:39:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Mí rodiče si sice o starobní důchod zažádali...

A to jste je nechal do te hruzostrasne, morbidni etatisticke pasti jen tak fklidu padnout? Ts, ts. Jo vlastne, on je stat desetileti okradal a navic to vubec nepotrebovali, takze cajk.
Tu o stromu a jablku znate? To by zrovna paradne pasovalo k memu predchozimu postu.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-29 00:36:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
To jste se ovsem ftipne sam pasoval na darmozroutskeho etatistu. Prit se s Vami nebudu, vlastne jsem to tak trochu tusil. Ti nejvetsi kriklouni svym kvicenim vetsinou maskuji prave vlastni maslo na hlave.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 14:11:31 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Coz je podobna pitomost jako tvrzeni, ze vlak NEMUSI jezdit jenom po kolejich, protoze to je jen jeho prirozena vlastnost.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 14:21:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Sračka. Víte to sám. Jen si myslíte, že jste zajímavej. Leda trapnej.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-29 00:33:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ale jo, souhlasim, byla to sracka. Ten muj vyraz "pitomost" byl zbytecne eufemisticky.
A nemoh byste teda tech sracek pripadne trochu ubrat?
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-27 11:35:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Predevsim, jak z vlakna vidno, jste se vubec nemusel tak trapit - odpovedi bych spis ocenil k dotazum pri debate vzajemne, kdy je naopak neomylne ignorujete. Konec technicke.

V jistem ohledu mate nepochybne pravdu i Vy. Kdyz si tradicni rodinu predstavite jako chov dobytka s volnym vybehem (zdravim Papuu, Cikatilovy a dr. Hannibala!), je to jiste mnohem liberalnejsi a ankapovejsi. Zvlast ty zminene pochvaly dokazi dite poznamenat a zotrocit na cely zivot.

S tradicemi, strukturami a tim doplnkovym agitacnim patosem jdete k sipku, je to normalni a zcela prirozeny princip uceni a vychovy.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 13:20:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Přirozeným principem učení jsou hra, poznávání, zkoumání, objevování a práce. Což byste věděl, kdybyste něco takového zažil. Zákazy, příkazy, tresty a odměny Vás naučí jenom hru na poslušnost. Pokud jste se naučil i něco jiného, bylo to jen proto, že jste to sám chtěl nebo jste to sám uznal za vhodné.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-27 22:24:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Prt. Leda byste myslel Arbeit macht frei, tam by Vas asi naucili. Taky se Vam nejak pomotaly principy a metody, coz by se Vam nedelo, kdybyste se misto hrani radeji tu a tam neco naucil. Pravidla - tedy prave ony zakazy a prikazy - jsou naprosto zakladnim prvkem socialniho souziti. Ze to ankap zneuziva jen tam, kde se mu to hodi, to je chyba ciste jeho.
Pokud Vas v zivote nikdo nepochvalil, pak Vasi frustraci chapu.
Autor: marek28 Čas: 2018-03-28 00:40:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Správně! Školy jedině v prušáckém stylu.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 04:10:08 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Mate nejaky zasadnejsi problem s odlisenim skoly od uceni se? Nebo pricipu od prusaku? Ze Vy jste se vzdelaval taky hrou a praci?
Autor: marek28 Čas: 2018-03-28 06:04:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To byl jen takový pokus o vtip. :)
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 07:15:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Sak zme sa doma aj nasmiali. Ba i s oblibenymi invektivami jsem setril. :)
Autor: marcusant (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 07:55:09 Titulek: Re: [↑]
"Tradiční rodina…
…je instituce postavená na předpokladu, že děti nemůžou dělat jen to, co chtějí. Musejí být autoritou přinuceny, aby dělaly to, co nechtějí. Pak je k tomu NEmusíme nutit, když jsou z nich dospělí." To je zásadní rozdíl mezi výchovou a demokracií. Výchovou formujeme děti, aby nebyly psychopaty, fungovaly ve společnosti ostatních, nežily na úkor druhých. Ve školství to funguje hodně naopak.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 08:04:23 Titulek: Re: [↑]
PZ10000 má pravdu, ani dospelí ľudia nemôžu vždy robiť iba to čo chcú, často musia robiť aj to čo nechcú, napríklad keď riešime "tradičnú rodinu" tak niekedy musíte robiť to čo chce manželka :-).
Autor: marcusant (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 08:49:19 Titulek: Re: [↑]
Mimo státního donucení, plnění vlastních závazků, které si způsobil sám a pohrůžky násilím, které je vnímáno jako protipřirozenoprávní nemusí. I s tou manželkou je to jen obchod - transakce. Výsledkem nepřistoupení na takové transakce obvykle není narušení fyzické integrity ani ohrožení zdraví či života, zničení či zcizení majetku a dalších přirozených práv (čest mocným výjimkám z řad vašich manželek), tudíž se nejedná o musení tedy donucení.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 09:39:39 Titulek: Re: [↑]
Podľa Vášho posledného príspevku si skúsim tipnúť, však nie ste ženatý?
Človek musí aj jesť, piť, dýchať aj napriek tomu že mu za nesplnenie si týchto činností nehrozia sankcie od štátu a ani sa k tomu nezaviazal žiadnou zmluvou. Takže Vaša definícia pojmu musieť je nedostatočná, nekompletná.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 09:47:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Čas na další anarchokapitalistický mem: We are oppressed by nature! OMG.
Autor: cerno (neregistrovaný) Čas: 2018-03-29 14:17:54 Titulek: Re: [↑]
Nemám už čas na diskutování na webu, ale tohle jsem si nemohl nechat ujít:

Vybral jste si špatnou paní za manželku. :-) Já některá (mnohá) přání své choti plním o své vůli, ale k některým věcem by mě nedonutila (třeba nechat se zaměstnat v eráru, ať nejdeme daleko od meritu Stok), ani já ji, pochopitelně. Jinak je to plnění těch vlastních závazků, jak psáno výše. Stát nás (zatím) nenutí vstupovat do svazku manželského, ani nám (zatím) nevybírá životního partnera (dostat třeba násilně přidělenou bývalou nejmenovanou ministryni školství, tak raději emigruji do Ohňové země, že.)
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-27 09:13:40 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ocitoval jste to pekne, ale patrne i Vam uniklo, ze v puvodnim textu slo o skolu, tedy o vzdelavani, nikoliv o demokracii.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 09:46:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Třetí řádek článku jste četl?
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-27 11:37:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Myslite "... dělaly to, co nechtějí. Pak je k tomu musíme nutit, i když jsou z nich dospělí"?
Bohuzel, cetl, i kdyz vim, ze tady se to moc nenosi. Pri citaci dokonce podruhe, pardon. (A ted potreti a doufam naposled, ten blici reflex je otravny.)
Pokud jste nahodou myslel az text nasledujici, tak ten taky, ale anzto je to bullshit jeste vetsi, podruhe uz jsem si na nej netroufl.
Autor: NeD (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 09:50:42 Titulek: Re: [↑]
... změnit vládu za jinou stejnou.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 10:29:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aby se neřeklo, že lidi nemají na nic vliv.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 07:43:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Demokracie je možnost, jak vnutit svou vůli těm, kteří o to nestojí.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 07:51:53 Titulek: Re: [↑]
Pletiete si demokraciu s totalitou.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 10:22:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nepletu. Demokracie právě je soft forma totality. Volbami mám například (teoretickou) možnost nechat zrušit státní zdravotnictví a to i těm, kteří by si ho dál chtěli provozovat.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 12:41:26 Titulek: Re: [↑]
Áno, a inde ho môžete zrušiť aj bez toho aby ste získal väčšinu, preto je demokracia najlepšia.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 13:06:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nevím co je nejlepšího na tom, zrušit násilím určité skupině lidí jejich způsob např. zabezpečení zdravotnického servisu. To je opravdu paráda zničit jim to, co budovali společnýma silama. Je-li to pro Vás to nejlepší možné, tak si to račte vetknout za klobouk. Pro mě je to hnus smrdutej.

Právě v demokracii na to žádnou většinu vůbec nepotřebuju. Stačí 20% (!!!) lidí zblbnout koblihou, gulášem nebo buřtem a všech ostatních 80% má vymalováno.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 14:24:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Staci 20 % zblbnout a dalsich 60 % ma vymalovano ku spokojenosti.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 15:06:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Uznavam, ze zajimavej pripad jste tady spis Vy. A to i na mistni pomery.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 15:08:55 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Jako bych nic nerek'.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 14:13:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Zatimco Vy se svou neskonalou svobodymilovnosti byste tem, kteri by si ho dal chteli provozovat, zrusil jenom ten hloupy a zbytecny stat.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 14:16:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co lžete!!! Ať si ho ti, co ho chtějí, NA SVÉNM A ZA SVÉ klidně provozují. 1.000.000x to tady bylo napsáno. Četl jste to tu 1.000.000x. Tak proč máte potřebu lhát? Myslíte, že tím Vaše příspěvky získají na zajímavosti?
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 14:31:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ti, co ho chtějí, ho NA SVÉNM A ZA SVÉ klidně provozují. Tedy klidne samozrejme jen tehdy, kdyz se jim do toho agresori Vaseho typu neserou.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 14:34:10 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jak se jim do toho serou??? Tím, že chtějí NA SVÉM A ZA SVÉ provozovat něco jinak?
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 14:50:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Zatim vicemene jenom pitomejma kecama. Jak je spravne a svobodne rozkopat jim to, co si NA SVÉM A ZA SVÉ zridili.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 15:00:19 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Víte sám, že lžete. Není to ano zajímavé ani vtipné.
Autor: Adraynnith Čas: 2018-03-28 16:55:38 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: adraynnith v doméně gmail.com
Pokud by si etatisti provozovali stát jen za své a na svém, tak s tím nemám problém stejně jako nejspíš i většina anarchokapitalistů.
Pan Fiala sice používá silná slova jako "lhaní", ale podle mě to není důvod nazývat ho agresorem, pokud mu jde jen o to, aby ten stát nebyl financovaný z jeho peněz a neomezoval jeho činnost na jeho pozemku.
Označila bych to spíš za obranu.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 17:09:11 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pan Fiala používá tzv. silných slov proto, protože podobné svině jen jemu kurví život už přes půl století a před tím zkurvili život generaci jeho rodičů a prarodičů, jen co sám pamatuje. Je už zhnusen tímto zvráceným světem, ve kterém je možno relativizovat úplně všechno, včetně výsledků lidské práce. Ve kterém je možno prostou lidskou práci (třeba zedničinu, zahradničení a podobně) prohlásit za nelegální trestuhodnou činnost! Obávám se, že i tomu Hitlerovi bylo celkem jedno, jestli nějaký árijský nádeník (nádeník není nic pejorativního!) někomu něco stavěl nebo se staral o zahradu/pole a neplatil z toho státu daň. Rozdíl mezi německými hitlerovskými nácky a těmihle sviněmi je pouze v rekvizitách a grafických symbolech které používají. Není možno poukazovat ani na to, že dnes neorganizují nejrůznější "převýchovné" tábory. Páchají zase jiná svinstva na svých územích, která si s koncentráky moc nezadají. Troufnu si tvrdit, že hitlerovské Německo bylo pro Němce svobodnějším a uvolněnějším prostorem, než je vším možným i nemožným sešněrovaná demokratická Evropská Unie pro Evropany. Tak daleko to etatisti dopracovali. Nedivte se, že toho mám plné zuby a čas od času mi ujede klávesnice.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 17:09:30 Titulek: Re: [↑]
Len problém je že málokto z ankapistov má také veľké majetky aby nemusel vstúpiť aj na územie okolitého štátu. A kto by platil náklady so strážením či skutočne žije "na svojom a za svoje" a nepriživuje sa na úkor okolitého štátu?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 17:55:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No to jsou závažné problémy. Beze srandy. Ještě že je k dipozici rozsáhlá libertariánská literatura, webovky např. mises.cz nebo bawerk.eu a přímo zde na Stokách lze celkem jednoduše dohledat přednášky, které na nejrůznější témata pořádal v PP Urza. Jenže když ono tohle všechno prostudovat, tzn. s tužkou a papírem v ruce, dělat si výpisky, poznámky, vracet se k jednotlivým tématům/odstavcům/kapitolám/statím/..., jak co spolu souvisí, protože v jedné přednášce/v jednom textu není odpověď zevrubně na úplně všechno, na co si člověk vzpomene. Skládat dohromady jednotlivé informace z různých zdrojů, nejen libertariánských, hledat pomocnou ruku u nejrůznějších vědních = exaktních oborů, hledat nekonzistentnosti, jsou-li jaké, jak u libertariánů, tak u těch zdrojů. To uznávám, že je "sranda" na měsíce a měsíce. Ale proč to dělat, když ono je jednodušší psát blbiny v nějaké internetové diskusi.

Co čekáte? Že Vám tady někdo napíše dvě věty holé rozvité + jedno souvětí a všechno bude rázem nad slunce jasné? Nebo že Vám tady někdo v diskusi spatra vysmahne vysvětlení téhle Vaší námitky v rozsahu dvaceti stránek strojopisu? Nebo snad ano?! Pak to zjevně děláte jako schválnost, protože víte, že jedno ani druhé není možné.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 18:00:39 Titulek: Re: [↑]
Co čekáte? Že Vám tady někdo napíše dvě věty holé rozvité + jedno souvětí a všechno bude rázem nad slunce jasné?

To je fakt, dvě věty na pořádnou indoktrinaci typicky nestačí :-)
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 18:25:12 Titulek: Re: [↑]
Vy si ozaj myslíte že ja budem mrhať svojim časom aby som v tých hŕbach propagandistických článkov a videí hľadal že či tam nájdem uspokojivú odpoveď na svoju otázku? A najmä ak tuším že tam nájdem prinajlepšom nejaké trápne výhovorky prečo by tie náklady nemali platiť ankapisti?
Urzove články tu na urza.cz som prečítal všetky a nikde sa možnosť koexistencie štátu s ankapom na tom istom území nespomína, viac menej okrem článku o armáde sa nikde nespomína aní existencia iných štátov v okolí ankapistanu.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 20:01:28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Číst? Já snad napsal číst? Milej zlatej. To není beletrie. Já to začal studovat. Přesně jak jsem napsal. S tužkou v ruce a štosem papírů. A jedním listem A4 po obou stranách ve dvou sloupcích popsaném námitkami, o kterých mi dopředu bylo "jasné", že ta hovadina - ancap - na ně nemůže mít odpověď. Naopak jsem záměrně hledal nekonzistence (a nenacházel), zamlčování (a nenacházel), zjevné rozpory s exaktními vědami (a nenacházel)... Vůbec mi nešlo o to stát se libertariánem. Ke své "smůle" jsem nakonec pod několikaměsíčním studiu ty odpovědi našel. Samozřejmě jsem měl otevřeno několik věcí najednou a musel hledat všude možně. Nikdo (ani Urza) nepíše texty tak, aby v jedné kapitole na nějaké téma odpověděl na konkrétní otázky nějakému Fialovi.
Autor: fsdf (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 22:06:00 Titulek: Re: [↑]
Každý nemá trpělivost na to aby ty tuny textu o ankapu pochopil. Půlka lidí na to nemá ani IQ, a 40% svojí nevolbou kašle na jakýkoliv změnu kdo stát (je) povede.
Připadáte mi jako nějaký salónní komunista co se jen chvástá co by, jak by, kde by vylepšil atakdále, ale prostě Vás nikdy nebude tolik, abyste svůj sen o Ankapu realizovali. A kdyby ano, tak Vás za to lidi umlátí čepicama, komunikace nekomunikace, tohle není Star Trek kde se každý domluví (a i tam se bojovalo).
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 23:05:24 Titulek: Re: [↑]
Podľa mňa to je beletria, niečo medzi sci-fi a fantasy :-). A ja síce rád čítam fantastiku, ale čo je veľa to je veľa.
Ale nie ste tu jediný ankapista, tak som zvedavý či sa nájde niekto iný kto mi na moju otázku dokáže odpovedať, resp. aspoň mi dokáže poradiť v ktorej knihe ( ktorom videu ) sa problém koexistencie ankapu a štátu na rovnakom území rozoberá.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-29 07:18:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Nu, jen nejste-li az presprilis shovivava. Tyhle tupe, zfanatisovane nositele jedine pravdy to v jejich obrane lhanim, nadavkami a zabijenim na vlastnim prahu kolikrat rozrajcuje k jeste vyssim vykonum.
Ale kazdopadne je fajn cist tu kazdy normalnejsi koment, jakkoliv napr. pri dalsi pitve otazky "za svy na svym" by se nepatrne nazorove nuance jiste objevit mohly.
Autor: Pes38 (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 13:13:54
V jádru je většina tech anarcho... myšlenek dobrých, když je člověk posledním na zemi, protože jakýmkoliv činem ovlivní/omezí někoho jiného. Když není člověk sám, vždy to končí příslovím, že silnější pes mrdá a v současnosti je většinou ten pes stát a jeho instituce. Místo pro sebe už si nikdo nenajde, protože země už je jaksi celá rozparcelovaná mezi státy.

A jestli si myslíte že se lidi domluví, tak se nedomluví, protože lidi jsou krvelační tvorové, kteří oproti zvířatům jen mezi sebou komunikují řečí a písmem.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 13:18:00 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Doporučuji něco si nastudovat ohledně sociálního chování savců. Ona ta krvelačnost není primárním projevem zvířat ani lidí.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 20:30:48 Titulek: Re: [↑]
A co třeba boje o teritorium? Boje o vedoucí postavení ve smečce? A tak podobně.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-27 22:22:28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A proto máme komunikaci, možnost domluvit se, stanovit si hranice. Dávno nejsme v situaci, kdy na teritoriu či vedoucím postavení závisí přežití nebo rozmnožování.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-27 22:33:28 Titulek: Re: [↑]
A proto máme komunikaci, možnost domluvit se, stanovit si hranice. Dávno nejsme v situaci, kdy na teritoriu či vedoucím postavení závisí přežití nebo rozmnožování.

No já Vám nevím, přijde mi, že právě (někteří) anarchokapitalisté jsou ukázkovým příkladem lpění na "teritoriu" a vždy začnou "hysterčit", jakmile mají pocit, že někdo překročil jejich "hranice". Ale pokud jde o schopnost domluvit se, třeba na jak velkých daních byste byl ochotný se domluvit a odváděl byste je dobrovolně?
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 07:48:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já osobně na 0%.
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 07:57:33 Titulek: Re: [↑]
Ale to nie je dohoda ani kompromis.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-28 09:13:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Však na daních ani žádná dohoda všech, kterých se týkají, není. Nikdy nebyla.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 10:14:36 Titulek: Re: [↑]
Což jen ukazuje, že myšlenka, že lidé se prostě domluví, má povážlivé trhliny.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 10:24:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Proč? Plaťte si daně, budete-li chtít. Nikdo z anarchistů Vám v tom nebude bránit. Když si násilím neprosadíte monopol na to, na co si budete ty daně platit, žádný problém.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 10:33:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vaše představa patrně je, že se nutně musí domluvit každý s každým. To ale není pravda. Já se například vůbec nemám potřebu dohodnout s Vámi. Nenacházím na dohodě s Vámi nic, co by mi bylo přínosem. Nechám Vás na pokoji a nebudu konkrétně s Vámi vstupovat do žádných kooperací.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 11:18:41 Titulek: Re: [↑]
Vždyť právě Vy jste typickým příkladem člověka, který není nakloněn k žádné dohodě, jen pořád opakujete, jak to chctete Vy a že neustoupíte ani o milimetr :-D
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 11:19:56 Titulek: Re: [↑]
Myšleno k žádné dohodě v otázce daní.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 11:50:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já nemám potřebu ani důvod platit daně. Mě by bylo úplně jedno, jstli si někdo svoje vlastní potřeby opatřuje prostřednictvím nějaké daně. Já ale nic takového nepotřebuju. Proč bych se tedy měl o daních domlouvat? To přeci nedává smysl.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 12:30:32 Titulek: Re: [↑]
Já nemám potřebu ani důvod platit daně. Mě by bylo úplně jedno, jstli si někdo svoje vlastní potřeby opatřuje prostřednictvím nějaké daně. Já ale nic takového nepotřebuju. Proč bych se tedy měl o daních domlouvat? To přeci nedává smysl.

Jenže spoustě lidem nedává smysl, proč by měli respektovat vlastnictví podle Vaší definice, přesto to po nich chcete.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 11:24:33 Titulek: Re: [↑]
Vaše představa patrně je, že se nutně musí domluvit každý s každým.

To si mne asi pletete s velkým Ká. Já naopak tvrdím, že jsou věci, kde se lidé nedohodnou a budou si násilím vymát svou pozici. A také tvrdím, že Vy jste toho důkazem :-)
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 11:59:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já naopak tvrdím, že jsou věci, kde se lidé nedohodnou a budou si násilím vymát svou pozici.

Ano, to jste přesně Vy. Nechutný násilnický dobytek. Moje představa je ta, že když se nedohodnem, tak se navzájem necháme na pokoji. Já poznám hranici, co je moje a kde/u čeho tedy ještě můžu vymáhat svou pozici. Já dokonce nechám na pokoji i nějaké posr... duševní lživlastnictví, protože nemám sebemenší důvod k tomu, abych utrácel náklady obětované příležitosti s jakýmkoli pakem právě tímto způsobem. Na volném trhu naleznu dost příležitostí, jak uspokojit svou potřebu, aniž bych musel jakkoli třeba i zprostředkovaně zasahovat do cizích i vylhaných práv.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 12:34:42 Titulek: Re: [↑]
Ano, to jste přesně Vy. Nechutný násilnický dobytek.

Podle toho, jak se tu projevujete, musím říct, že mé sklony řešit věci násilím jsou pravděpodobně mnohem, ale mnohem, menší než ty Vaše.

Moje představa je ta, že když se nedohodnem, tak se navzájem necháme na pokoji.

Ne, to je omyl, Vaše představa je, že když se nedohodnete na nějaké hranici, tak ta hranice vede tam, kde určíte Vy. Bohužel si to ani nejste schopen uvědomit.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 13:01:19 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Moje hranice například začíná dveřmi mého bytu. Ta hranice vznikla mou prací. O této hranici nehodlám vůbec s nikým vést diskusi. Až k ní Vás budu ostrakizovat. Při snaze o překročení té hranice proti mé vůli, která je vyznačena těmi dveřmi, Vás zabiju. V současné době sice ne, protože stát nad agresory drží ochranou ruku, ale pokud toto nechápete nebo nepochopíte, v okamžiku zhroucení státu dlouho nepřežijete.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 13:11:09 Titulek: Re: [↑]
Při snaze o překročení té hranice proti mé vůli, která je vyznačena těmi dveřmi, Vás zabiju.

A pak že já jsem násilnický dobytek :-D
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 13:36:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pakliže se proti mé vůli budete chtít vlámat do mého bytu tak beze vší pochyby ano.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 13:42:58 Titulek: Re: [↑]
Pakliže se proti mé vůli budete chtít

Pak se ale nedivte, že někdo použije násilí na Vás, protože se nebudete ochoten chovat podle jeho vůle.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 13:46:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ve svém bytě podle jeho vůle???!!!
Autor: hefo (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 13:53:01 Titulek: Re: [↑]
Pojem "Váš byt" je len sociálny konštrukt. Môže k Vám prísť niekto, kto ten "Váš" byt považuje podľa svojej teórie za svoj alebo spoločný. A bude sa pri tom cítiť rovnako legitímne ako Vy.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 13:57:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
????
Tomu nerozumímn a ani rozumět nechci. A nemám nejmenší důvod ani chuť diskutovat s nehoráznými nechutnými sviněmi, které si neváží lidské práce a její výsledky chtějí relativizovat svými zvrácenými "námitkami". Viz holocaust např.

Jděte s tím do prdele Vy i to hovado "G".
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 14:01:05 Titulek: Re: [↑]
Tomu nerozumímn a ani rozumět nechci.

Tolik ke schopnosti Tomáše Fialy s někým se domluvit.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 14:13:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Se zlodějem škoda dalších slov.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 13:56:26 Titulek: Re: [↑]
Jenže to, že je něco Vaše, je právě zase jen Vaše vůle. Takže jsme zase u toho, že tvrdíte, že když se nedohodnete, musí být po Vašem, jinak ho zabijete.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 07:47:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To, co Vy vnímáte jako BOJ o teritorium a postavení ve smečce je ve skutečnosti způsob komunikace toho kterého živočišného druhu o řešení daného problému. Jak toto jednání chápou ty které živočišné druhy nemáme tušení (do hlav jim nevidíme). Těžko tedy můžeme odvozovat jejich vzájemné jednání od našeho způsobu chápání vzájemných interakcí.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 14:15:53 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Takze ankapove reseni otazek vlastnictvi (a tedy vlastne vubec vseho) je vlastne proste - pekne postaru se to vykomunikuje. A je vybavene. Do hlav sice nevidime, ale kdyz bude potreba, tak do nich petactyricitkou vykomunikujeme spehyrku. Mazane!
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 14:17:40 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co to zase kecáte???
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 14:55:40 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
BOJ o teritorium a postavení ve smečce je ve skutečnosti způsob komunikace.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 15:03:49 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vy víte, jak lev, jelen ... chápou své vzájemné interakce? "Mručel" jste s nimi o tom, že tak bezpečně víte, že to je zrovna BOJ? Že člověku se to tak jeví? No člověk vstupuje do interakcí jiným způsobem, protože má k dispozici jiné výrazové a komunikační prostředky.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-28 15:06:46 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Očividně ne všichni lidé jsou schopni komunikovat slovy. Jinak bychom se tu nehádali o tom, kde má kdo hranice a kdo je agresor v případě zastřelení toho, kdo je překročil.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 15:32:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Naopak, hadate-li se, pak zjevne komunikace schopen jste. Ocividna je u nekterych pouze neschopnost vnimat prave ty hranice a pochopit, ze je neco i na jejich druhe strane. V otazce agresora tito tupci naopak maji jasno vzdy.
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-28 15:52:49 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vskutku.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 16:28:06 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Obávám se, že to není neschopnost komunikace. Jsou dvě možnosti:

1)Je to záměr a schválnost. Poznal jsem osobně takového člověka, který měl zvrácené potešení z toho, když mohl svým záměrným "subjektivním" kroucením něco zničit.

2)Je to hnus. Odporné lidské odpadky, neuznávající nic, dokonce ani lidskou práci a její výsledky ne! I to jsou schopni učinit předmětem diskuse, kdo že vlastně má na tento výsledek právo, krom toho, kdo práci odvedl.
Autor: Jakub G (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 16:49:14 Titulek: Re: [↑]
Je to hnus. Odporné lidské odpadky, neuznávající nic, dokonce ani lidskou práci a její výsledky ne!

A to píše člověk, který neuznává, že programátor vlastní program, který naprogramoval :-D
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 17:04:56 Titulek: Re: [↑]
Ankap podľa Fialu: čo je tvoje to je aj moje a čo je moje do toho ťa nič! :-).
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 17:12:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Prosím???!!! Zbláznil jste se? Čtete to, co píšu, nebo máte jen zvrácenou radost z toho, když můžete někoho srát svými lžemi???
Autor: norbertsnv (neregistrovaný) Čas: 2018-03-28 18:26:39 Titulek: Re: [↑]
To čo píšete sa nedá čítať :-).
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2018-03-28 20:02:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A jak tedy víte, o čem píšu...??? :-O
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-28 23:58:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Proč si myslíte, že to ví?
Autor: velkej Ká Čas: 2018-03-28 23:31:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Číst se to samozřejmě dá, je to psané latinkou ve Vám blízkém jazyce.
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-29 00:32:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
... na stáří je ... jednak trouba a jednak ... an nebyla blbá ... tak mém v důchodovém věku ... fungovat a jednak ...
deto ale dreto
Autor: pz100000 Čas: 2018-03-28 15:30:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Jo takhle, ono tedy jde o to, jak sve interakce CHAPOU? Takze kdyz me v parciku majznete a chapete to jako pomoc, tak cajk. Ale tak jo, ono se tim vlastne mnohe vysvetluje.
logo Urza.cz
kapky