Urza v deCentrále: Věda a výzkum – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2019-11-06 00:00:02

Urza v deCentrále: Věda a výzkum

Tématem minulé přednášky o anarchokapitalismu v klubu (de)Centrála byly biotechnologie a etické otázky s nimi spojené.
Dnes se budeme bavit o vědě a výzkumu na volném trhu bez centrálního řízení; kdo by financoval (zejména základní) výzkum?
Všichni jste též rovnou zváni na příští přednášku, která bude také první středu v měsíci, tedy 4. prosince; přednášet bude Vláďa Krupa na nesmírně zajímavé téma ekonomika třetí říše.
Těším se na vás dnes večer v 19 hodin v klubu (de)Centrála.
Přečtení: 38625

Reagujete na tento komentář:
Autor: pz100000 Čas: 2019-11-06 22:04:42 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení
>> Na otázku jsem vám, pokud si pamatuji, odpověděl

Proc to zase krmite, Vy masochisto? Sotva se jedno troleni trochu pribrzdilo, Vy hned privolavate dalsi.
Autor: Szaszián Čas: 2019-11-06 07:13:05 Titulek: Pojmenování a vysvětlení
Web: neuveden Mail: neuveden
Kdyby o tom, to tady předvádí falešný Jakub G, psychiatr řekl, že to je projev mánie nebo grafománie, bylo by to POJMENOVÁNÍ chování, ne jeho VYSVĚTLENÍ. Lidé mají sklon tohle nerozlišovat, nevidět rozdíl mezi pojmenováním a vysvětlením; jeví se jim to, jako by i pojmenování něco vysvětlovalo.
"Schizofrenie" nebo "deprese" jsou POJMENOVÁNÍM nežádoucího chování. Když psychiatr o někom řekne "má schizofrenii/depresi", znamená to "Já tohle nazývám schizofrenie/deprese". Neznamená to nic jiného. Není to žádné vysvětlení ničeho. Lidé ale mají sklon to považovat za vysvětlení toho chování, ne jen jeho pojmenování. Proč? Protože to pojmenování zní jako diagnóza, napodobuje, paroduje jazyk lékařství, a diagnóza je vysvětlení, ne pouze pojmenování, tak lidem připadá, že i tohle je vysvětlení, ne jen pojmenování. Když to tak, zní… Když něco vypadá jako zlato, tak to i bude zlato, nebude to jen napodobenina zlata…
Pak je tam ještě druhý faktor, že lidé nechtějí věřit, že by psychiatrie byla postavena na takovém stupidním triku; myslí si, že tam musí být ještě něco jiného, nějaké skutečně poznání, jinak by to přece nebylo možné. A protože si "musí tam být přece ještě něco jiného" myslí všichni, tak to možné je, i když tam nic jiného, žádné skutečné poznání, není.
Autor: Szaszián Čas: 2019-11-06 07:42:37 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
DODATEK DODATEK DODATEK
Mises: Konkrétní lidské soudy a jednání není možné dále analyzovat. Můžeme oprávněně předpokládat, že zcela závisejí a jsou podmíněny dalšími příčinami. Dokud však nevíme, jak vnější fakta – fyzikální a fyziologická – tvoří v lidské mysli konkrétní myšlenky a rozhodnutí ústící do konkrétního jednání, musíme čelit nepřekonatelnému metodologickému dualismu. Při současném stavu poznání jsou základní výroky pozitivismu, monismu a panfyzikalismu pouhými metafyzickými postuláty bez sebemenšího vědeckého základu. Jsou pro vědecký výzkum nesmyslné a nepotřebné. Rozum a zkušenost nám ukazují dvě samostatné sféry: vnější svět fyzikálních, chemických a fyziologických jevů a vnitřní svět myšlenek, pocitů, hodnocení a účelového jednání. Žádný most tyto dvě sféry – alespoň pokud dnes víme – nespojuje. Stejné vnější události někdy vedou k odlišným odpovědím člověka a různé vnější události naopak vytvářejí odpovědi stejné. Nevíme proč.

- Vyslovme, co vás, kteří uznáváte Mises, vedlo k zavržení jím hlásaného "nepřekonatelného metodologického dualismu": že pár blbečků, vyživovaných státem, si vymyslelo řecko-latinská slovíčka k pojmenování lidského chování… To je všechno. Víc nebylo třeba.
Takže si uvědomte jak jste omezení: jak jste nevzdělaní, často hloupí, naivní, nesmírně důvěřiví, předsudeční. Uvědomte si to a buďte přiměřeně tomu skromní. Gargantuovsky jste selhali.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-11-06 09:25:42 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Stejné vnější události někdy vedou k odlišným odpovědím člověka a různé vnější události naopak vytvářejí odpovědi stejné. Nevíme proč.
.....................................................................
To by mohlo být způsobeno nejspíše tím,
že nikdy nic není stejné, vše se neustále mění, stejně tak i my samotní,
což je vlastně popis laissez faire (wu wei)

S tím se ovšem člověku blbě žije, takže hledá jistotu v nějakém "věčném a neměnném" at už je to bůh, náboženství, filozofie či případně ten stát a jeho zákony a morálka atd.
Autor: 00 (neregistrovaný) Čas: 2019-11-06 11:07:12 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
S tím se ovšem člověku blbě žije, takže hledá jistotu v nějakém "věčném a neměnném" at už je to bůh, náboženství, filozofie či případně ten stát a jeho zákony a morálka atd.
...............................................
žije se mu méně blbě, když hledá jistotu v nějakém "proměnlivém a pomíjivém"? nebo se mu žije líp když jedinou jistotou je věčná nejistota?
do jaké kategorie patří to tvoje laissez faire (wu wei)?
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-11-06 13:54:40 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Ahoj vopice...
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-11-06 14:02:07 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Jo, do týdle kategorie to patří....
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-11-06 09:08:49 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Pak je tam ještě druhý faktor, že lidé nechtějí věřit, že by psychiatrie byla postavena na takovém stupidním triku; myslí si, že tam musí být ještě něco jiného, nějaké skutečně poznání, jinak by to přece nebylo možné.
........................................................................

To si přeci lidé myslí o ledasčem,
zvlášt když někdo je navíc ještě uznávaný študýrovaný odborník,
a široká veřejnost si z toho sedne vždycky na prdel, když vysloví své odbornické moudro...

To je ale způsobeno tou autoritářskou výchovou jak v rodině tak i ve škole, že se necháme "oklamat" především dobrovolně zvolenou autoritou...
Autor: Marcusant (neregistrovaný) Čas: 2019-11-06 09:15:03 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Už zase otravujete? Co takhle žloutenka, to je taky zdůvodnění jako prase stejně jako u většiny diagnoz podle MKN11. Jenže pak otevřete příslušnou literaturu a dozvíte se, kolik jich máme a co je způsobuje, tedy u infekční žloutenky např. viry. Dozvíte se i které, jak je odlišíme podle specifické imunitní odpovědi a jak se dají léčit nebo dokonce vyléčit. Podobně se v literatuře píše i o schizofrenii a co ji způsobuje. Tedy nerovnoměrná produkce dopaminu v mozku, nadměrné prořezání synapsí během vývoje mozku v dětství způsobené kombinací vlivů genetických a prostředí, případně další dědičné vlivy atd. To, že tomu pod vlivem amorálního a asociálního psychopata Szasze nevěříte, je pouze váš problém. Uznávám, že o známějších virových žloutenkách toho medicína ví o dost víc, než ví o schizofrenii. To je dáno činitelem a velmi podobnými projevy u jednotlivých nemocných a taky tím, že játra jsou o dost jednodušší orgán. Ale např. u arteriosklerozy, spolu s rakovinou nejčastější příčiny úmrtí u nás, se ukazuje, že mnohé předpoklady a závěry byly nejspíš špatně. Ví se co a jak ji způsobuje, ale nejspíš byl špatně předpoklad proč. Nebojte se psychiatrů, vás skoro jistě nikdo nikam nedobrovolně nezavře a nebo maximálně na pár dní, než se uklidníte a vystřízlivíte. Ale měl byste taky nějak inovovat, toto vaše ruminování stále stejných výmyslů a lží není už moc zábavné.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-11-06 09:39:26 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Co takhle žloutenka, to je taky zdůvodnění jako prase stejně jako u většiny diagnoz podle MKN11. Jenže pak otevřete příslušnou literaturu a dozvíte se, kolik jich máme a co je způsobuje, tedy u infekční žloutenky např. viry.
.........................................................................
To je OK,
ale co je to zdraví ? Proč jeden žloutenku chytne a druhej ji nechytne,
prostě co je to zdraví, zdraví je totiž důležitější než nemoc...
Autor: Szaszián Čas: 2019-11-06 11:13:23 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Fajn, že jste tady; můžeme něco dořešit.
19. 9. jste napsal: Pomocí přístrojových metod (MR, spect, ct, eeg atd) byly zjištěny rozdíly jak ve funkci tak i ve struktuře některých částí mozku schizofreniků oproti běžné populaci, které se postupem choroby prohlubují. Tyto změny mají souvislost zejména s věkem od vypuknutí choroby, konkrétním typem onemocnění a případně počtem atak. Tyto změny se odrážejí v psychologickém testování dotyčných v podobě kognitivních deficitů zejména v sociální rovině a postupném rozpadu osobnosti nemocného. Tento proces zasahuje nemocné v různé míře a hloubka změn nemusí vždy zcela odpovídat psychickému stavu nemocného.
Odpověděl jsem: Jak víte, tyto fejkové studie se dělají na ŽIVÝCH schizofrenicích. Pokud to je pravda a Vy tomu věříte, a nejedná se tedy o Váš poslední zoufalý pokus, jak se zachránit a nás obelhat, tak VYSVĚTLETE, proč psychiatři prostě Breivikovi neudělali snímek mozku, aby zjistili, zda schizofrenii má, nebo nemá? Proč si s ním místo toho dvacet hodin povídali?
Načež jste se odmlčel.
- Můžete, po téměř dvou měsících, na tuto otázku konečně odpovědět? Psychiatři evidentně chtěli vědět, zda Breivik má schizofrenii, proto ho desítky hodin vyšetřovali = povídali si s ním o jeho životě. Soudci, politici a veřejnost to taky chtěli vědět. Pokud je to, co tvrdíte, pravda, proč mu prostě neudělali snímek mozku? A pokud věříte tomu, co jste napsal, tak Vám to přece musí vrtat hlavou, musíte mít na to nějaký názor. Tak napište, proč psychiatři Breivikovi neudělali snímek mozku, aby zjistili, zda má schizofrenii. Napište, co víte, nebo co si myslíte.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-11-06 11:38:39 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
VYSVĚTLETE, proč psychiatři prostě Breivikovi neudělali snímek mozku, aby zjistili, zda schizofrenii má, nebo nemá?
Odpověď na tuto otázku ti můžou podat jedině oni příslušní psychiatři. Ostatních 7 mld lidí odpověď nezná. Ani Mascurant. I největší pitomec tohle chápe.
Autor: Szaszián Čas: 2019-11-06 11:53:18 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A nikdo z ostatních 7 mld lidí se Torgeira Husbyho a Synne Sörheimové nezeptal, proč Breivikovi neudělali snímek mozku, aby potvrdili diagnózu schizofrenie? Nikdo z ostatních 7 mld lidí se nezeptal žádného z psychiatrů s opačným názorem, proč Breivikovi neudělali snímek mozku, aby diagnózu schizofrenie vyvrátili?
Jak velký pitomec jste, že si nevšimnete, že Marcusanta žádám, aby napsal, CO SI O TOM MYSLÍ? Napište, co víte, nebo co si myslíte.
Autor: Lojza Čas: 2019-11-06 11:57:27 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Kolika psychiatru ses zeptal konkretne TY?
A pokud zadneho, proc kurva chces po ostatnich, aby to delali za tebe?
Autor: Szaszián (neregistrovaný) Čas: 2019-11-06 14:27:56 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Víte pane Lojzo, s vámi je jedna potíž! Vy totiž trpíte degenerátním onemocněném mozku, zvaném progresivní analýza. To je na vás vidět i takhle přes počítač, ty symptofonie tomu odpovídají. Z toho důvodu nejste schopen domyslet mé kongenitální názory a myšlenky. Já jsem studovaný psychtiátr a vím tedy o co jde.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2019-11-06 13:10:47 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
VYSVĚTLETE, proč psychiatři prostě Breivikovi neudělali snímek mozku, aby zjistili, zda schizofrenii má, nebo nemá? (otázka Mascurantovi)
versus
Marcusanta žádám, aby napsal, CO SI O TOM MYSLÍ?

A já jsem pitomec...??? :-O
Autor: velkej Ká Čas: 2019-11-06 17:27:48 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Szasziáne, lidský mozek je velice komplexní orgán. Stačí několik neuronů, které se chovají maličko jinak, a může to mít jakékoliv následky. Faktem je, že nejsme schopni pořídit snímek mozku, na kterém by byly vidět defekty na molekulární úrovni apod. A i když takový snímek máme, naše schopnosti jej interpretovat jsou značně omezené. Pokud je mi známo, schizofrenie se při současném stavu poznání nedá ze snímku mozku diagnostikovat, pouze se dají vyloučit jiné diagnózy (např. nádory).

Jedním z technologických fenoménů dnešní doby je umělá inteligence, strojové učení, a konkrétně neuronové sítě. Neuronové sítě jsou nápodobou skutečných synapsí a neuronů; pravda, značně umělých, často pečlivě uspořádaných do různých mřížek a vrstev (v mozku takové uspořádání nemáte), často též bez vnitřních zpětných vazeb, ale přesto... pořádně nevíme, co to dělá. Pár čísel dokáže rozpoznávat obrazy, zvuky, vzory v datech, a vytvářet data zcela nová. Stačí ale trochu nezvyklý vstup, a síť se chová nepředvídatelně; stačí změnit někde nějaké číslo, a síť nefunguje zcela správně. Problém je, že z toho, jak síť nefunguje, nejsme schopni říct, co přesně je špatně. Jednotlivé neurony v síti tvoří komplexní systém, který je vzájemně propojený, a ovlivňují se v exponenciálním množství různých kombinací, a jako takový se velmi těžko zkoumá. A to je, prosím pěkně, systém vytvořený lidmi, navíc v takové formě, že o něm máme v každém okamžiku k dispozici všechny údaje. A Vy tady požadujete expertízu na systém, který žádný člověk vědomě nevytvořil a jehož data se nelehko získávají.

Čili já si o tom myslím to, že chcete po vědcích zkoumajících přírodu něco, co Vám neřeknou ani lidé, kteří vytvořili daleko jednodušší podobný systém v počítači.
Autor: Szaszián Čas: 2019-11-06 21:32:02 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
OTÁZKA: Připouštíte možnost, že osoba dělá něco, co vám nějak ztrpčuje život (vadí, otravuje, zneklidňuje, trápí, zahanbuje, ztrapňuje, znepokojuje, děsí…) a její neuronová síť je přitom v naprostém pořádku?
Autor: Marcusant (neregistrovaný) Čas: 2019-11-06 19:08:56 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Na otázku jsem vám, pokud si pamatuji, odpověděl alespoň částečně lidským faktorem. Psychiatři jsou také jen lidé a v dnešní pol-kor společnosti zejména ve skandinávii je samozřejmě lepší udělat z pachatele schizofrenika, který nemusí být zodpovědný za své činy, místo psychopata, kterým je. Pokud by byl psychotikem, nemá smysl se zabývat bludy, které hlásá. Naopak jako psychopat nese zodpovědnost a je třeba se zabývat i důvody činu (z podstaty práva). Pro lid těchto zemí mohlo být velkým problémem připustit, že někdo v zásadě normální může jít a udělat to, co udělal. Mohlo by jít o narušení pocitu důvěry a bezpečí ve společnosti v době, kdy se to, vzhledem k dalšímu dění, zásadně nehodilo.
Přístrojové zkoumání mozku je jednak experimentální záležitost, která by v současné době u soudu asi nestačila (nevím, nejsem odborník na jejich právo), druhak nezbytně vyžaduje souhlas a spolupráci zkoumané osoby a netuším, jakou motivaci by Breivik k té spolupráci měl. Mimochodem víte, co Breivik vlastně o svém činu a důvodech říkal? Zjistěte si to, třeba vám z dnešní perspektivy trochu zatrne.
Autor: Szaszián Čas: 2019-11-06 21:20:03 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Na otázku jsem vám, pokud si pamatuji, odpověděl alespoň částečně lidským faktorem. Psychiatři jsou také jen lidé…
- Na otázku jste neodpověděl NIJAK, jak lze dohledat.

2) Psychiatři jsou také jen lidé a v dnešní pol-kor společnosti zejména ve skandinávii je samozřejmě lepší udělat z pachatele schizofrenika, který nemusí být zodpovědný za své činy, místo psychopata, kterým je. Pokud by byl psychotikem, nemá smysl se zabývat bludy, které hlásá. Naopak jako psychopat nese zodpovědnost a je třeba se zabývat i důvody činu (z podstaty práva). Pro lid těchto zemí mohlo být velkým problémem připustit, že někdo v zásadě normální může jít a udělat to, co udělal. Mohlo by jít o narušení pocitu důvěry a bezpečí ve společnosti v době, kdy se to, vzhledem k dalšímu dění, zásadně nehodilo.
- 1. Samozřejmě přiznáváte, že psychiatři lžou, když si myslí, že je to v zájmu společnosti. Proč by to ale mělo být omezeno jen na Breivika? Kdy všude psychiatři "v zájmu společnosti" lhali? Proč by VEŠKERÉ diagnózy schizofrenie nemohly být takové lhaní v zájmu společnosti? Že si psychiatři řekli: "Prohlásíme ho za schizofrenika, aspoň ho nebudeme muset brát vážně a budeme si s ním moct dělat, co chceme."?
2. Sám jste napsal, že důsledkem diagnózy schizofrenie je, že osoba přestane být subjektem práva, a že psychiatři lhali, protože z Breivika chtěli takovou mimo dosah práva se nacházející osobu udělat: Naopak jako psychopat nese zodpovědnost a je třeba se zabývat i důvody činu (z podstaty práva). Takže si sám uvědomujete, že psychiatrie je způsob, jak mimoprávně kontrolovat společnost. A když to tak je, nepotřebujete, aby duševní nemoci skutečně existovaly; stačí ochota společnosti kontrolovat mimoprávně jedince VYJÁDŘENÁ diagnózou vymyšlené duševní nemoci. Vždyť jste sám uznal, že u Breivika to tak bylo! Sám uznáváte, že k tomu, aby byl Breivik kontrolován jako schizofrenik, není třeba, aby schizofrenie existovala: stačí ochota společnosti, aby byl jako schizofrenik kontrolován, vyjádřená psychiatrickou diagnózou! Proč by to tak ale mělo být jen u Breivika? Proč by to tak nemohlo být se všemi schizofreniky?
3. Jak si to vlastně představujete? Že Husbymu a Sörheimové někdo řekl, aby z Breivika v zájmu společnosti udělali schizofrenika? Kdo? Kdo měl takový zájem? A pokud zájem společnosti Husby a Sörheimová vycítili sami, proč by to mělo být omezeno jen na Breivika? Proč by to u všech těch miliónů schizofreniků nemohlo být stejně: že psychiatři vycítili zájem společnosti kontrolovat osobu jako schizofrenika, tj. mimoprávně?
4. A pokud bylo v zájmu společnosti, aby Breivik byl schizofrenik, proč vznikly opačné psychiatrické posudky a proč na ně soud dal? Když se to "zásadně nehodilo" a došlo tak k "narušení pocitu důvěry a bezpečí ve společnosti"?

3) Přístrojové zkoumání mozku je jednak experimentální záležitost, která by v současné době u soudu asi nestačila (nevím, nejsem odborník na jejich právo), druhak nezbytně vyžaduje souhlas a spolupráci zkoumané osoby a netuším, jakou motivaci by Breivik k té spolupráci měl.
- Tak jak to je? Rozhodněte se. Obě dvě možnosti nemůžou být pravdivé. Pokud snímky mozku nejsou připouštěny u soudu, tak k vyšetření mozku Breivik nemusel dávat souhlas. Takže jak si myslíte, že to je?
Autor: Marcusant (neregistrovaný) Čas: 2019-11-07 00:43:25 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
2)/1 všichni občas lžou, ale proč to takto generalizovat?
2)/1,2,3 protože naprostá většina těch schizofreniků nevystřílela ostrůvek plný studentů
2)/4 vy opravdu věříte na mezinárodní spiknutí psychiatrů potažmo lékařů obecně? Někdo si myslí to a někdo ono a někdo si realitu přiohýba k obrazu svému. To se děje univerzálně ve všech oborech a společnostech, teď jen trochu víc.
3) psal jsem "asi", "nevím" tedy domnívám se a že nejsem odborník na tamní právo. Chtěl jste názor, ne odborný posudek, vzpomínáte? Vyšetření, jak už jsem psal, vyžadují nejen souhlas, ale i aktivní spolupráci. Už jen vrazit člověka do tunelu vyžaduje, aby se nehýbal. To při vědomí dost dobře bez spolupráce zařídit nejde a v bezvědomí to zase neposkytuje validní výsledky, protože zkoumané oblast jaksi nevykazují aktivitu nebo jen minimální.
A prosím, už neotravujte.
Autor: Szaszián Čas: 2019-11-07 07:57:44 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
2. Nejdřív to shrnu. Všechny diagnózy schizofrenie (a všechny násilné hospitalizace) jsou o tom, že psychiatři vycítili zájem společnosti na mimoprávní kontrole osoby, což vyjádřili diagnózou schizofrenie/násilnou hospitalizací. Nepopíráte, že u Breivika to tak bylo. Ano, bylo. Jen Breivik není výjimka; u všech schizofreniků/násilně hospitalizovaných to tak je. Teď něco velmi důležitého: Psychiatři jsou školeni, aby věřili, že "společnost chce osobu mimoprávně kontrolovat" ZNAMENÁ, že osoba trpí závažnou duševní nemocí. Někteří z nich tomu neochvějně, fanaticky věří (především ti bez choromozomu Y), někteří tomu nevěří (např. Martin Jarolímek o tom pochybuje už i veřejně) a většina z nich tomu věří tak napůl: částečně je to pravda, částečně metafora. Je to úplně stejné jako v minulosti s křesťanskými duchovními: někteří považovali bibli za slovo Boží, někteří za fikci, a většina částečně za slovo Boží, částečně za literaturu.
A s Breivikem to bylo tak, že ti první psychiatři, Husby a Sörheimová, zájem společnosti vycítili ŠPATNĚ. Prostě se netrefili. Mysleli si, že společnost chce Breivika kontrolovat mimoprávně, ale sekli se: společnost to nechtěla. Lidé nechtěli riskovat, že by za pár let mohli potkat zaléčeného Breivika na ulici.

2.1) všichni občas lžou, ale proč to takto generalizovat?
- To není pravda. Ve své PROFESI většina lidí nelže. Takže když samozřejmě argumentujete, že "psychiatři se rozhodli v zájmu společnosti zalhat", je na místě se ptát, proč by měl být Breivik výjimkou? Ostatně, jak jsem napsal, většina psychiatrů nelže, protože věří, že "společnost chce osobu mimoprávně kontrolovat" = "osoba trpí závažnou duševní nemocí".
2.1/2/3) 1,2,3 protože naprostá většina těch schizofreniků nevystřílela ostrůvek plný studentů
- Ale chce společnost mimoprávně kontrolovat jen osoby, které vystřílely ostrůvek plný studentů? Co třeba situace "rodiče jsou velmi znepokojeni chováním svého 20letého syna". Nemohl by si psychiatr říct – úplně stejně jako u Breivika – že je v zájmu společnosti, aby taková osoba byla mimoprávně kontrolována?
2.4) vy opravdu věříte na mezinárodní spiknutí psychiatrů potažmo lékařů obecně? Někdo si myslí to a někdo ono a někdo si realitu přiohýba k obrazu svému. To se děje univerzálně ve všech oborech…
- 1. Ano, každý psychiatr lže trochu jinak. 2. Ve všech oborech se to rozhodně neděje. V jakém oboru kromě psychiatrie se takhle samozřejmě lže? 3. Argument zněl, že další vývoj kauzy nesvědčí o existenci zájmu společnosti na Breivikově psychiatrizaci. Není divu: lidé nechtěli potkat zaléčeného Breivika na ulici. Takže Husby a Sörheimová jednali sami za sebe a prostě špatně odhadli, co společnost chce.

3) Vyšetření, jak už jsem psal, vyžadují nejen souhlas, ale i aktivní spolupráci. Už jen vrazit člověka do tunelu vyžaduje, aby se nehýbal. To při vědomí dost dobře bez spolupráce zařídit nejde a v bezvědomí to zase neposkytuje validní výsledky, protože zkoumané oblast jaksi nevykazují aktivitu nebo jen minimální.
- Takže Vaše odpověď zní: Magnetickou rezonancí lze poznat, kdo má schizofrenii, právo takový důkaz připouští, a Breivikovi nebyla MR provedena, protože s ní nesouhlasil a bez spolupráce vyšetřovaného nelze MR provést. Správně?
V tom případě, pokud tomu skutečně věříte a není to tedy Váš poslední zoufalý pokus jak se zachránit a nás oklamat, tak jak si vysvětlujete, že ŽÁDNÝ psychiatr (ani žádný jiný odborník, lékař, psycholog, právník…) vyjádřující se k Breivikovi neřekl něco jako "Zda osoba má schizofrenii nebo ne, lze zjistit magnetickou rezonancí, ale Breivik se nechce nechat vyšetřit."?
Například proč to neřekl Cyril Höschl v Událostech, komentářích?
zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/211411000371129/obsah/180351-nepricetny-breivik
Autor: Marcusant (neregistrovaný) Čas: 2019-11-07 09:04:12 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Z individuálního selhání dvou psychiatrů, o jejichž motivaci můžeme jen spekulovat, nesmyslně generalizujete. Je až fascinující, co všechno dokážete odvodit z toho, co jsem vůbec nenapsal. Osobou Jarolímka bych se na vašem místě moc neoháněl, zjistěte si o něm něco. A jak ho znám, na vás by nejspíš reagoval dost impulsivně. Držte se raději toho Höschla, s ním si alespoň neuříznete ostudu.
Ps: vrazit do tunelu opravdu neznamená jen MR a nikde jsem nepsal, že k určení diagnosy schizofrenie stačí jen MR. Když už jste takový egomaniak, buďte aspoň fér.
Pps: panu domácímu a všem se hluboce omlouvám, že jsem se opět nechal vyprovokovat
Ppps pro místního supertrolla: zasloužil jsem si to
Autor: Szaszián Čas: 2019-11-07 10:05:26 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Neodpověděl jste na otázku: Jak si vysvětlujete, že ŽÁDNÝ psychiatr vyjadřující se k Breivikovi neřekl něco jako "Zda má Breivik schizofrenii by šlo zjistit magnetickou rezonancí, ale on se nechce nechat vyšetřit."?
K Breivikovi se vyjadřovali Cyril Höschl, Jiří Švarc, Radkin Honzák. Proč to žádný z nich neřekl? Nebo řekl? Proč to neřekli ti norští psychiatři? Nebo řekli? Proč když se v médiích řešilo, zda Breivik má schizofrenii, to od žádného psychiatra (ani jiného odborníka) nezaznělo? Nebo zaznělo?
Autor: Alias (neregistrovaný) Čas: 2019-11-07 12:26:36 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Já upřímně nechápu, proč se Matýskovými bludy na téma psychiatrie ještě vůbec někdo seriózně zabývá. Jak už jsem psal, nejhorší, co se mu může stát, je, že ho okolí bude ignorovat. Zůstane mu jenom slovní ejakulace, názor společnosti ani psychiatrickou praxi nezmění, protože je malej a bezvýznamnej. Aspoň má jistotu, že z frustrace nezešílí, protože nic jako šílenství neexistuje.
Autor: Alias (neregistrovaný) Čas: 2019-11-07 13:36:25 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
A taky by se mělo jasně říct, že mimopravní hospitalizace je blbost, protože k hospitalizaci bez souhlasu psychiatrického pacienta je třeba rozhodnutí soudu.
Autor: Szaszián (neregistrovaný) Čas: 2019-11-07 16:45:00 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Brm, blex feks uj vr chč bla bla vum uh pukrc.
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-11-07 18:01:04 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Koukám, že se vám zapnula levá hemisféra v mozku,
to nic, to přejde....
Autor: Vostál Petr Čas: 2019-11-06 21:24:09 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Mimochodem víte, co Breivik vlastně o svém činu a důvodech říkal? Zjistěte si to, třeba vám z dnešní perspektivy trochu zatrne.
.....................................................................
Že by zase něco s tím globálním voteplováním,
voni tam na tom severu sou na to nácí alergičtí, asi nemaj rádi teplo ???
Autor: pz100000 Čas: 2019-11-06 22:04:42 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: schován
>> Na otázku jsem vám, pokud si pamatuji, odpověděl

Proc to zase krmite, Vy masochisto? Sotva se jedno troleni trochu pribrzdilo, Vy hned privolavate dalsi.
Autor: Szaszián Čas: 2019-11-06 11:29:48 Titulek: Re: Pojmenování a vysvětlení [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
1) Podobně se v literatuře píše i o schizofrenii a co ji způsobuje. Tedy nerovnoměrná produkce dopaminu v mozku, nadměrné prořezání synapsí během vývoje mozku v dětství způsobené kombinací vlivů genetických a prostředí, případně další dědičné vlivy atd.
- Když bylo duševní nemocí "být gejem nebo lesbou", tak tato tzv. "homosexualita" byla pouze pojmenováním chování, nebo jeho vysvětlením? Byla pouze pojmenováním. A čím se od homosexuality liší schizofrenie? Je to taky jen pojmenování chování. Nebo je takový problém vymyslet si příčinu chování? Je problém vymyslet si "nerovnoměrnou produkci dopaminu v mozku" nebo "nadměrně prořezání synapsí během vývoje mozku"? Diagnostikuje se snad schizofrenie podle toho? Ne. Viz Breivik.

2) Nebojte se psychiatrů, vás skoro jistě nikdo nikam nedobrovolně nezavře a nebo maximálně na pár dní, než se uklidníte a vystřízlivíte.
- A to je v pořádku, aby psychiatři měli pravomoc svévolně zavírat dospělé svéprávné lidi na neurčitou dobu a násilně je léčit?
logo Urza.cz
kapky