Urza v Polis: Vymáhání práva – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2018-02-14 00:00:02

Urza v Polis: Vymáhání práva

Po přednášce o soudnictví a delší pauze pokračuje cyklus Anarchokapitalismus v Paralelní Polis, který se už pomalu blíží ke svému konci; i proto přituhuje a témata jsou stále těžší a těžší, tohle patří k těm nejvýbušnějším. Jsem moc rád, že už skoro rok a půl chodíte v tak hojných počtech!

Dnešní přednáška bude přímo navazovat na minulou, kde jsme rozebírali řešení sporů v případech, kdy obě strany více méně spolupracují; dnes se podíváme, jaké možnosti nabízí volný trh v situacích, kdy alespoň jedna ze stran o mírové a spravedlivé řešení nemá zájem. Rezignují lidé bez státu na spravedlnost a budou se střílet na potkání na ulici? Začnou spolu bezpečnostní agentury válčit v rámci konkurenčního boje? A co chudí? Bude-li bezpečnost služba jako každá jiná, co si počnou ti, kdo prostě nemají peníze? Stanou se volnými cíli sadistických vrahů? To vše – a mnohem více – budeme večer probírat!

Všichni jsou zváni na příští přednášku (ta bude za měsíc, tedy 14. března), ale především na křest knihy Anarchokapitalismus! Přijďte tedy 1. března do Paralelní Polis (podrobnosti a harmonogram zde).

Těším se na vás dnes večer ve 20 hodin v Paralelní Polis.
Přečtení: 10930

Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
No teda,
dneska je Valentýna a vy si vyberete za téma přednášky náký právo,

kdyby jste aspon probíral jestli budeme mít v tý anarchii náký to právo na lásku,
či na volný sex, přemanželský či manželský sex, skupinový či posmrtný sex (tím nemám na mysli nekrofilii ale to muslimské nebe)
či alespon to, zda máme milovat své nepřátele...

Vy tu anarchistickou mládež kazíte,
už ted jsou to ekonomové a navrch z nich budou ještě právníci,
a co pak my, my kteří nevíme nic ???
Vždyt takhle my nebudeme mít pak žádný právo jim do toho kecat...
Autor: LWG (neregistrovaný) Čas: 2018-02-14 08:20:24
Tuto otázku bych předem zodpověděl pohledem do nemalé části pracovního práva (zákoník práce považuji za jeden z nejignorovanějších zákonů v každodenní realitě. Řešení je: Silnější vyhrává.

Příklady:
Nenahraditelný (velmi obtížně nahraditelný) zaměstnanec si chodí do práce kdy chce, buzeruje lidi nad sebou i pod sebou a natvrdo si diktuje výši příjmů a libovolné vymyšlenosti (akutálně znám z praxe).

Na druhé straně spektra je těžko postradatelný zaměstnavatel (řekněme bez přestěhování daleko těžko postradatelný), jehož statutár i jeho děti ví, že si mohou dupnout nejen na zaměstnance, ale jejich rodinné příslušníky, konečně jedno z dětí se chovalo ve škole jako hovado a svou učitelku upozornilo slovy "Ale já jsem (příjmení)". Zrovna tato učitelka sice byla sousedkou pozemku zaměstnavatele, ale bylo jí to vzadu. Nicméně z prohlášení čišela víra v to, že příjmení jí zavře ústa, a to víra byla zřejmě podložena zkušenostmi.

Mezi touto černou a bílou leží těch padesát či více odstínů šedi. Oba případy jsou z praxe, ani jeden z nich není řešen prostřednictvím stádní moci.
Autor: Urza Čas: 2018-02-14 09:53:40 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
No pochopitelně; nakonec bude vždy vyhrávat silnější, ať už je to stát nebo někdo jiný.
Otázka je, kdo to bude; protože tu sílu mu dáváme my.
Autor: pz100000 Čas: 2018-02-14 11:19:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Takze Vy to vite?!
logo Urza.cz
kapky