Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Regis (strana 4)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: schován
Jinak teda ty, místo toho abys jasně pojmenoval myšlenky se kterými máš problém, tak plácáš tyhle svoje nesmysly o dojmech? To je tvoje představa seriózní diskuze? Děláš si srandu? A ještě máš drzost mě obviňovat že jen trollím?
LOL
Web: neuveden Mail: schován
A ano citoval jsem Tě. K tomu jsem připsal svůj komentář. Od té doby jsi k tomu žádné vysvětlení nebo argumenty, které by to popíraly nenapsal. Jen tu plácáš blbosti i mých udajných dojmech.
Web: neuveden Mail: schován
Znova. O dojmech jsi tu začal plácat ty,ne já. Navíc naprosto obecně, takže o to víc nesmyslné to bylo. Až nedávno jsi konečně přiznal, že lidské jednání doopravdy je ovlivněno jejich dojmy a myšlenkami. Což je řekl bych docela obecný fakt. Nevím co za další blbosti ostatním na základě toho podsouváš.
Web: neuveden Mail: schován
Co to zase plácáš za nesmysly? Jaké svoje udjané dojmy mám nazývat jinak? Znova opakuji, že jedinej kdo tu plácá blbosti o dojmech aby je pak slavnostně vyvracet seš ty.

Pochopitelně mám vlastní názor, akorát jeho obsahem není nekriticky obdiv k anakapu ani RŠ jak tu podsouváš. A že poukazovaní na vlastní chyby v úvahách považuješ za trolling, abys je mohl ignorovat. Co na to říct?
Web: neuveden Mail: schován
"ekonomiku ovplyvňujú iba niektoré dojmy".. "práve tie ktoré vedú ku konkrétnemu jednaniu skrz ktoré je tá ekonomika ovplyvnená." K tomuhle se přiznávám a myslím si to odjakživa a nikdy jsem netvrdil opak. To jen ty sis vymysel kdoví proč naprosto dementní kraviny, které jsi mi prisoudil. Tomu se říká strawman. Že si to neumíš přiznat ty sám jen ukazuje na tvoji hloupost ubohost nebo obojí.
Web: neuveden Mail: schován
Já někoho nachytávám? To si do mě asi něco projektujete szasziáne. Jen jsem připomněl že podobně jako existují okrajové názory zpochybňující základy psychiatrie, existují i názory zpochybňující i jiné etablované obory medicíny. Jeslti mají nebo nemají pravdu teď nehodnotím. To bych si musel jejich argumenty nastudovat výrazně podrobněji.
Web: neuveden Mail: schován
Jinak teda jo příznávám se. Přiznávám se že tu o mě celou dobou plácáš nesmysly. Ale nakonec se Ti slavnostně podařilo toho strawmana vyvrátit, gratuluju. :-D

Takže teď se můžeme vrátit k těm naprosto nelogickým blábolům co jsi sem napsal ty (a to žádné strawmany nejsou, to jsem tě přímo citoval) zde https://stoky.urza.cz/texty/teoria-konfliktu-2237#comment82727
Web: neuveden Mail: schován
Nějaké nesmysly o dojmech tu vždy začenš plácat ty. Takto explicitně jsem to opravdu neměl potřebu napsat, protože mi přijde naprosto zřejmé že to tak je. Že si něco takového myslím sis vymyslel sám, takže je to ukázkový strawman. Takže si ho sám strč pro příště někam a přestaň zavádzat.

Ne já opravdu ankap ani RŠ školu nekriticky neobhajuju. Já jen kriticky nesouhlasím s tvýma blábolama. To jen ty vždycky začneš plácat nějaké nesmysly o mých udajných dojmech a nečem podobném, když ti dojdou vlastní argumenty.
Web: neuveden Mail: schován
"Napríklad keď si úplne nelogicky namýšľaš že ekonomiku ovplyvňujú tvoje subjektívne dojmy a nie objektívna realita, čiže to čo reálne konáš." - Tak nelži. A ne opravdu si nic takového nenamýšlám. Rozhodně ne, že by ekonomiku neovlivňovaly moje činy.

"preto je nelogické tvrdiť že ekonomiku ovplyvňujú dojmy a nie činy ako v skutočnosti" A kdo teda něco tak nelogického jako že ekonomiku neovlivňují činy ale dojmy má tvrdit? Kde prosím tě přesně?
Web: neuveden Mail: schován
A já někdy tvrdil opak? Nebo někdo jiný, kdo by mě měl zajímat? Kde prosím tě?
Jedinej kdo tu plácá o tom, že myslet si, že dojmy lidí ovlivňují ekonomiku, je naprosto nelogické, jsi ty.
Web: neuveden Mail: schován
Tuhle konspirační teorii jsem zaregistroval teprve nedávno. A docela mi to připomnělo právě ty Szasziánovy pindy o psychiatrii, tak tak jsem neodolal to zmínit.
Web: neuveden Mail: schován
Sranda že zmiňujete zrovna viry a bakterie. Copak nevíte, že virologie a bakteriologie je taky jedna velká lež ;-)
https://resetheus.org/virologove-se-dopousteji-vedeckeho-podvodu/
Web: neuveden Mail: schován
***
A dolož taky kde tvrdím že činy neovlivňují ekonomiku. Jinak lžeš.
Web: neuveden Mail: schován
Aha, takže sis zase vytvořil absurdního strawmana, abys ho mohl slavnostně vyzvracet.
Dolož kde tvrdím, že VŠECHNY dojmy ovlivňují ekonomiku? Jinak lžeš.
A kde komu nějaké dojmy podsouvám? Konkrétně dolož, jinak lžeš.

O dojmech tu plácáš hlavně ty, když potřebuješ whataboutizovat, abys nemusel vysvětlovat svoje vlastní nelogická tvrzení. Kdybys nebyl jen trol, tak si přečteš aspoň název jednoho ze základních děl RŠ, které se jmenuje "Lidské JEDNÁNÍ". Že bys to snad přečetl a pochopil celé, v to už vůbec nedoufám, to bys pak možná věděl co že vlastně kritizuješ a neplácál tu jen takové nesmyslné hovadiny.
Web: neuveden Mail: schován
Takže ano. V tom případě je zjevně i reálná ekonomika ovlivněna jejich dojmy, (dobře, některými, když to potřebuješ zdůraznit), jelikož od těch se odvíjí jejich chování. Co že na tom má být přesně nelogického, jak jsi tu před chvílí povídal?
Web: neuveden Mail: schován
A to jednání lidí není ovlivněno jejich dojmy, jo?
Web: neuveden Mail: schován
Tak když někdo napíše, že je něco vyvrácené, tak chci vidět jak je to vyvrácené. Na tom nic padlého na hlavu nevidím.
To že něco označíš za nesmyslné plácání ještě neznamená, že to je opravdu nesmyslné plácání a že to není pravda. To můžeš říct každý o čemkoliv. Nazvat to vyvrácením není odvážné, to je nesmysl.
Web: neuveden Mail: schován
Psal jsi ze mu to vyvrátili.
Takže buď tu máme studie a experimenty, které jsou v rozporu a jeho tvrzeními a tím pádem je vyvrací. A pak je teda můžeš odkázat.

Pokud nemůžeš, tak buď žádné nejsou, nebo tomu sám nerozumíš a jen prostě akceptuješ co tvrdí mainstreamová psychiatrie. Což tak teď vypadá, a odvolání se na domělou autoritu nebo většinu není důkaz ale argumentační klam (za mě dost trapný, to že Szasz odporuje mainstreamu už tu asi všichni víme).
Web: neuveden Mail: schován
Zajímavá hypotéza :-D

Ale klidně mu na tu jeho otázku můžeš I tak odpovědět. Taky by mě to zajímalo.
Web: neuveden Mail: schován
Už jen plácáš hovadiny. Argumenty ti zjevně došly když se zmuzes jen na osobní útoky.
Já tvoji logickou chybu jasně vysvětlil. Tak to buď vyvrať, nebo se tu neztrapňuj.

Opravdu si myslíš, že reálné jednání lidí není ovlivněno jejich subjektivními dojmy?
Web: neuveden Mail: schován
Tak v tom případě, ještě že ten stát máme. V nějaké bídné komunistické dystopii bych žít nechtěl.
Web: neuveden Mail: schován
https://stoky.urza.cz/texty/solidarni-stat-2151
Celá ta diskuze se sestává z hromady tvých tvrzení naprosto ignorujících logiku. Takže kontext:

Celou dobu jsem ti tvrdil že ty tvoje bláboly o objektivní hodnotě jsou nesmyslné, např. protože žádný způsob jak tu objektivní hodnotu zjistit vlastně neexistuje.
Ty:
"Ukázali sme si že existuje zisk kapitalistu, ale nikde si neukázal že by bol úmerný jeho práci. Kým naopak ukázali sme si že mzdy zamestnancov ich práci úmerné nie sú. A keď si uvedomíš že mzdy zamestnancov a zisk kapitalistu sa vyplácajú z tej istej hromady tak výsledok je jasný." Tak si to teď rychle rozeberme: první věta říká, že množství peněz co dostane kapitalista nemusí být úměrné jeho práci (pochopitelně jsem opak nedokázal, protože si nic takového nemyslím). A ty na to kontruješ, že naopak (sic!, leda prd naopak) množství peněz co dostane zaměstnanec není úměrné jejich práci. Takže prostě blábol. Což je furt dokola, na tomhle nesmyslu se točíš i teď.
Já ti na to tehdy odpověděl, to samé co teď. "považuji celý tvůj koncept za nesmyslný. Pochopitelně, když to celé nedává smysl tak, a žádná objektiivní hodnota práce není, neumím dokázat, ani že to jeho práci odpovídá, ani že ne." Dodávám, že o objektivní hodnotě plácáš ty, takže ty bys to měl umět dokázat, opravdu ne já.
Což si uzavřel že "s takými nemá význam diskutovať"


Tak co, omluvíš se, za falešná obvinění z lhaní?
Web: neuveden Mail: schován
To nedělám, takže jsem v pohodě.
Web: neuveden Mail: schován
Pochopitelně, jelikož patříš k té většině co se na utlačování podílí, tak si sám utlačovaný nepřipadáš.
Web: neuveden Mail: schován
Nebreč.
Web: neuveden Mail: schován
Doslova ne. Ale přesně si pamatuju, jakou blbost jsi po mě chtěl. Dohledat si to můžeš v historii komentářů stejně jako já, mě se tím teď opravdu proklikávat nechce
Web: neuveden Mail: schován
Tak jo. Já jen připomenu tu tvoji dokonalou logiku z minula:
Já: Žádná objektivní hodota práce neexistuje, je to úplně nesmyslný koncept.
Ty: Tak mi dokáž, že si podnikatel bere peníze rovné objektivní hodnotě svojí práce. Jinak s tebou odmítám dal diskutovat.

Prostě sranda s tebou
Web: neuveden Mail: schován
Jak poznáš jeslti nemají logiku, nebo že ty ji jen nechápeš a tedy si myslíš, že žádnou nemají? No nijak.
Web: neuveden Mail: schován
a) Tak to si vzpomínáš špatně, ale to je pochopitelné. Diskuze skočila tak že ty jsi nebyl schopen pochopit naprosto elementární logiku. Mlíčko je zjevně trochu chytřejší jak já, takže tě pochopilo hned a dal neztracelo čas marným dohadováním.
Web: neuveden Mail: schován
a) Mě nemusíš dokazovat, že mzda není přímo úměrná práci. To já vím, naprosto to koresponduje se subjektivní teorií hodnoty. Tvoje bláboly z toho rozhdoně nevyplývají. Jak už jsem ukázal posledně.
b) Ceny rostou mimo jiné proto, že roste množství peněz, přičemž množství statků tomu úměrně neroste. Když se urodí víc brambor, tak za ně prostě dostaneš míň peněz, když se urodilo víc peněz, tak zas za ně dostaneš míň brambor. Jen natvrdlej komouš to může nechápat.
Úspěšnost si můžeš měřit jak chceš, tohle je jen další tvůj blábol. Užitek máš zjevně z toho co si z vlastní vůle koupíš. Že si vysníš, že bys to chtěl koupit za míň, aby sis mohl koupit další užitečné věci, je pěkné, ale docela jedno. Důležité jsou tvoje reálné činy.
c) Já netvrdím že je to zaručené. Tvůj podíl z toho koláče určují i jiné věci, třeba to jak vzácná je tvoje práce a jakou Ti dělají ostatní potenciální zaměstanci konkurenci. Fakta je, že z toho tu mzdu máš.
Web: neuveden Mail: schován
A ještě nám prosím vysvětli jak vypadá takové luxusní bydlení pro snoba? 50metrový dvojpokojáč? Jako pracující asi žiješ v kapsi 1x1x2 m^3 předpokládám, když nejsi snob.
https://www.czso.cz/csu/czso/vloni-bylo-postaveno-pres-31-tisic-bytu#:~:text=U%20rodinn%C3%BDch%20dom%C5%AF%2C%20kde%20v%C3%ADce,u%C5%BEitnou%2065%2C9%20m2.
Web: neuveden Mail: schován
Zase si ve svém komoušském zápalu nevidíš do úst?
Jak přesně ta krádež jako proběhla? To si je vzali bez souhlasu vlastníka - státu? V té době už byla pokud vím demokracie, takže pokud stát rozhodl o prodeji čehokoliv, tak to bylo proto, že mu na to většina dala ve volbách mandát. Dolož tvrzení, nebo se omluv za lhaní.

A zde jsme zase u tvého měření dvojím metrem a totální ignoraci reality. Dneska se nestaví, především kvůli složité byroracii a regulacím. Diskutuješ pod videem kde se o tom mluví, tak si aspoň na chvíli vytáhni hlavu ze zadnice. I státní instituce si nabírají externí firmy, aby jim s tu byrokracii vyřídily, když něco staví.
logo Urza.cz
kapky