Důsledný gunban v Dánsku – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2016-02-04 00:00:02

Důsledný gunban v Dánsku

Dnes se znovu podíváme do Dánska – v Sonderborgu napadl sedmnáctiletou dívku sexuální útočník (média uvádějí, že šlo o cizince, některá naznačují, že se jednalo o žadatele o azyl; s ohledem na dnešní politickou korektnost mi připadá pravděpodobné, že tomu tak bylo, jen to nechtějí napsat naplno), povalil ji na zem a začal jí svlékat kalhoty; dotyčná má můj respekt hned dvakrát – zaprvé se ubránila a zadruhé tak učinila pepřovým sprejem, jehož vlastnictví je v Dánsku ilegální. Za adekvátní obranu bych sice považoval, kdyby vytáhla kvér a ustřelila mu koule, nicméně kdyby tak učinila, měla by ještě větší problém, než má nyní; ano, čtete správně, dotyčná má problém. Mluvčí dánské policie Knud Kirsten informoval o obvinění dotyčné z nelegálního ozbrojování; jaký musí mít člověk žaludek na to, aby tohle oznámil veřejnosti a dále pracoval ve jménu té zločinecké organizace, jež trestá oběti?

Smutné na celé věci (krom toho, že k ní vůbec došlo) jsou i reakce lidí, z nichž mnozí požadují více policie a tvrdší přístup k imigrantům; jaký to v souvislosti s tímto případem dává smysl? Dotyčná se přece ubránila! Útočník to samozřejmě může udělat znovu, jenže to by nemohl, kdyby dívka místo pepřáku použila smrtící zbraň; policie nic takového neřeší, protože jej buď zavře (na náklady daňových poplatníků) a zase pustí, případně deportuje, čímž sice zabrání jeho dalšímu znásilňování v Dánsku, ale ne jinde. Státní represe nikdy nebyla v boji se zločinem (kterého se často dopouštějí právě státní složky) tak efektivní jako ozbrojená společnost; strach útočníka z ozbrojené oběti totiž funguje i jako prevence (nemluvě o tom, že ozbrojené oběti v čase redukují počty útočníků). V důsledku masivní státní propagandy však není tato zjevná logika většině lidí dostupná.
Přečtení: 29406

Web: neuveden Mail: neuveden
Námitku na možnost neregulované obrany zbraněmi (nemusí jít nutně hned o palné), totiž že "bysme se tady pozabíjeli", slýchám často. Mou odpovědí je: "Pakliže se ve společnosti nachází nějaká část lidí s tímto telecím nápadem, nejelegantnějším řešením je - co nejrychleji jim to umožnit."
Autor: Pedro Čas: 2016-02-04 07:51:55 Titulek: Re: [↑]
Web: www.blogfin.cz Mail: sachyspetr v doméně seznam.cz
Souhlas. Problém je, že brzy dojde k histerii, a nelze s námitkujícími, téměř debatovat. Nedávno byl video-rozhovor v dvtv.cz s Machem(Svobodní) o tom jejich bilboardu, kde vysvětloval, že jim jde pouze o zachování současného stavu regulace. Když jsem si četl na FB komentáře pod videem přišlo mi to, jako když se vyplaší kráva, a ostatní jí automaticky následují. Ta první kráva to zřejmě ani neviděla, ale přesto napsala, že kdyby měli všichni zbraně, tak se tady všichni postřílí. Ostatní komentáře se už rojili v podobném duchu.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-02-04 08:15:44 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Z toho si nic nedělám. Já si tak trochu pamatuju debaty cca od 20. listopadu zhruba do konce roku 90. Ony celkem rychle ustaly, protože jsme začali mít jiné starosti/zájmy/potřeby a hlavně poznatky. Když jsme si na ně cca začátkem března 90 vzpomněli, tak jsme se na sebe jen podívali, zasmáli se a mávli jsme rukou, jaké hovadiny z nás lezly. Sami jsme byli v tom listopadu, jako ta splašená kráva. Blboučký a hysterický. Co byste chtěl od lidí, kteří 25 let žijí v socialismu. Sice ho nesnáší, ale blbí jsou jak kýbl bláta. Kde by vzali rozum? Z občasného poslouchání demokratické propagandy na Svobodné Evropě vs socialistické propagandy v občanské nauce měli bez odborného vedení (kde ho tehdy vzít) v hlavě leda segedín. :-)
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-02-04 08:24:44 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
oprava - Do konce roku 89.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 08:40:00 Titulek: Re: [↑]
Necetl jsem ted celou diskusi,takze to mozna bude trosku mimo,ale tady je navod na drobne vylepseni zbrani a poznamka ke kravam:

Roku 1911 sloužil generál Pershing na Filipínách, kde velel vojenské jednotce. Za úkol měl boj proti islámským radikálům, kteří prováděli teroristické a sebevražedné bombové útoky. Vyřešil to šalamounsky. Nechal zajmout 50 džihádistických radikálů. Nechal je vykopat si hroby a postavil je všechny před popravčí četu. Vysmívali se mu, že jako mučedníci půjdou do nebe. Když však Pershingovi vojáci přivlekli dvě prasata, zabili je a munici popravčí čety vymáchali v prasečí krvi a tuku, tak džíhádisti začali plakat, prosit a křičet hrůzou. Prase je pro radikální islám ztělesněním hříchu a nečistoty. Něco tak zkaženého, že se ho dokonce obávají i dotknout. A fakt, že v okamžiku smrti jim v těle bude proudit nečistá hříšná krev, pro ně znamenal, že dveře do ráje pro ně jsou navěky věků zavřené. 49 jich bylo popraveno a jejich těla byla pohřbena s prasečími vnitřnostmi. Poslední zajatec byl propuštěn, aby popsal ostatním, k čemu došlo. 42 let od tohoto činu nedošlo na Filipínách k jedinému incidentu spojenému s islámem. Džihádistické guerilly se po tomto zcela rozpadly. Jejich náboženský fanatismus, který je jejich hlavním motorem, se také může stát i jejich největší slabinou.

Opsáno z facebooku:
V každém společenství žije cca 30% blbců. S tím se člověk naučí žít. Horší je, když se 30% blbců dostaví k volbám s celkovou volební účastí 42%...

Macek
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 11:00:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
hahaha...
Autor: Urza Čas: 2016-02-04 10:58:39 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Jo, tohle je typické, státní propaganda pracuje drsně a tohle je jeden z klasických výsledků; o zbraních se nedá normálně racionálně debatovat.
Autor: Urza Čas: 2016-02-04 10:51:58 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Vtipné xD
Autor: marek28 Čas: 2016-02-04 07:22:34
Web: neuveden Mail: neuveden
Podle většiny lidí jsou totiž jejich spoluobčané psychopatická hovada, která by se střílela kvůli místě ve frontě a parkování (obé autentické "argumenty").
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-02-04 08:03:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já si nemyslím, že to je skutečný názor lidí. Sám na sobě jsem si ověřil, že 99% mých "názorů" bylo způsobeno státní propagandou, která začala v mých 3 letech ve školce. Člověk se rodí s prázdnou hlavou. První "plnění" nastává v období "a proč?". Človíček si těmito prvními poznatky zaplňuje hlavu. Dospěláka má za autoritu, protože ho dospělák i chrání. A podobný vztah, jako je "slabé hloupé dětičko - ochraňující rodič" je nenásilně vpašován do lidské hlavy tzv. vzdělávacím systémem. Z uměle do hlav vmasírovaného vztahu "slabý hloupý jedinec - ochraňující moudrý stát" pak zmasírovaní lidé odvozují naprosté blbiny.
Já nemám rád (velmi zaobaleně řečeno) dělají-li se ze zmanipulovaných lidí hlupáci. Lidi nejsou hloupí. Já naopak za jejich zdánlivou hloupost čím dál víc nenávidím vládce/stát. Oni lidi jednou prohlédnou. Co ovšem v takové chvíli vládcům provedou, bůh suď. Hezké to nebude. Já doufám, že se nenechám davem k něčemu strhnout, ale litovat ty zmrdy nebudu. A možná se zájmem se na ně půjdu podívat, až budou viset na kandelábrech a z uší jim bude stříkat krev. Já je nenávidím tak hrozně, že fakt lituju, že se na jednom kandelábru "nepotkají" Klaus s Havlem...
To jsem si zas pustil hubu na špacír.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 08:20:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Lidi nejsou hloupí. Já naopak za jejich zdánlivou hloupost čím dál víc nenávidím vládce/stát. Oni lidi jednou prohlédnou. Co ovšem v takové chvíli vládcům provedou, bůh suď. Hezké to nebude. Já doufám, že se nenechám davem k něčemu strhnout, ale litovat ty zmrdy nebudu. A možná se zájmem se na ně půjdu podívat, až budou viset na kandelábrech a z uší jim bude stříkat krev. Já je nenávidím tak hrozně, že fakt lituju, že se na jednom kandelábru "nepotkají" Klaus s Havlem...
To jsem si zas pustil hubu na špacír.
....................................................................................

V tom s vámi nesouhlasím,
lidi jsou "hloupí" a může za to příroda,
nebot zblbnutí člověka začíná již v dětství,
ovšem nikoliv a jen pouhou masírkou dětí dospělými a školou,
ale vcelku a přirozeně tím,
že se "člověk" ztotožní s tělem a uvědomí se jako individualita s uvědoměním "já"


To je "duchovní zhloupnutí" od něhož se vše odvíjí,
pak teprve startují ony programy dospělých a blbnutí dětí

Nakonec to pak vede k nenávisti mezi lidmi...
Nic proti nenávisti, ve skutečnosti je to velmi dobrý pocit s nímž lze duchovně pracovat, nebot pocit je pocit
horší ovšem je, přejde-li se od pocitu k činům a začne se věšet na kandelábry...

Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-02-04 08:37:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Bytostně nesnáším jakýkoli "duchovní" výplod, který dělá z lidí blbce. Nesnáším to hrozně moc. To samé mi totiž říká státní propaganda. Že jsem idiot, kterého musí nějaké všemoudré duchovno - demokracie - napravovat. Hovnajs! Je to snaha ovládnout takového člověka. Je to snaha "obejít" a ignorovat hlavní příčinu toho stavu. Poslouchej MĚ, ty hloupej idiote, já tě vyvedu z tvé hlouposti. Fuj! Fuj! Fuj! Např. z nacismu v Německu v žádném případě neobviňuju lidi - Němce, že jsou hloupí. Na tom svou sviňskostí úporně pracovali politici napříč Evropou. Včetně našich vejlupků Masaryka a Beneše, pod jejichž moudrým dohledem prezidenta "osvoboditele" a prezidenta "budovatele", dopajzala ČSR německým podnikatelům a mnohdy i živnostníkům v sudetech jejich firmy. Ale to už jsem dost odbočil a měl to být hlavně příklad toho, že lidi nejsou hloupí, ale establishmentem manipulovaní. A od této manipulace se odvíjí jejich počínání, ne od jejich "vrozené" hlouposti.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 09:02:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Vcelku váš názor chápu, vždyt je naprosto správný...

Jenže duchovno není o tom, že se přidává (názor k názoru, myšlenka k myšlence)
jak činí kde kdo a především pak politici,
ale o tom, že se ubírá z vašich názorů a pocitů

Takže zatímco co normalní člověk "VÍ"

duchovní člověk "NEVÍ"

Jinak s tím co píšete souhlasím, ale svět už prostě takový je, že většina lidí funguje na poznání "já vím" a pak to vede k oněm situacím o nichž píšete,
pak prostě probíhá náká ta masírka...


Bytostně nesnáším jakýkoli "duchovní" výplod, který dělá z lidí blbce. Nesnáším to hrozně moc. To samé mi totiž říká státní propaganda.
..................................................................................

Už jsem to tady psal a tak vám to zopakuju,
duchvno není žádná prdel či procházka rájem,
pokud uděláte chybu, následky jsou katastrofální...

99,9% světového svinstva pochází právě z duchovní oblasti
nebot někdo někde udělal chybu a ostatní vopice to převzaly

Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 09:15:27 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Je to snaha "obejít" a ignorovat hlavní příčinu toho stavu. Poslouchej MĚ, ty hloupej idiote, já tě vyvedu z tvé hlouposti.
...................................................................................

Vaším úkolem a předsevzetím bylo mě ignorovat,
což jste nedodržel,
takže si z toho vemte ponaučení,
jak těžké je se vymanit ze ztotožnění s pocity a názory...


Takže tady máte ve vlastní osobní zkušenosti "hlavní příčinu" stavu společnosti


Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-02-04 10:12:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pokud jste začal psát po domluvě všech okolo trochu rozumně, jak co do úpravy, tak co do obsahu nevidím důvod nereagovat na něco co mě zajímá. Nereagoval bych na Vaše samoúčelné blboviny.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 10:21:39 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Mně to nevadí že na mě reagujete,
já jen, že jste mě chtěl ignorovat...

Jinak já stále píšu blbiny,
tedy své oblíbené duchovní blbiny,
Hitler a Beneš mně složí spíše jako případy toho, jak svět funguje,
nežli abych byl kvůli tomu nasrán a nenáviděl je...

Jinak samozřejmě chápu anarchisty, že vidí jako zlo stát,
ale stát přece vytvářejí lidé,
takže ona chyba či zlo není ve státě jenž je produktem lidí,
ale v lidech samých...

A je třeba se podívat kde leží příčina,
a o tom pak vypráví duchovno...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 10:37:39 Titulek: Re: [↑]
Stat je produktem lidi,kteri si mysli,ze uz jsou chytrejsi nez priroda(bylo jim-podle Vas-malo ubrano)
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 08:56:30 Titulek: Re: [↑]
Spolk jste Babisovi navnadu.Vase nenavist by se mela soustredit spis na prave viniky-stbackou mafii v pozadi,ktera upekla s eurouredniky a dotacnimi kapitalisty zeleny tunel...napr.Nasi politici jsou jen cudly.
Mlatil bych taky lidi z neziskovek,ale jsou to taky jen smradci,kteri jen delaji to,co je jim dovoleno
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-02-04 10:10:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Podívejte, tady to je trošku jiné fórum, než třeba mises nebo finmag. Já naprosto bezpečně chápu podstatu korporátního fašismu a opravdu našim politikům nic nežeru. Proto jsem napsal obecně stát/vládce a myslím, že to tady nemá cenu nijak rozebírat. Neziskovky jsou vůbec blitina sama pro sebe.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 10:24:25 Titulek: Re: [↑]
Tak jo.Jen mivam obcas strach,aby se s vanickou nevylilo i dite(napr dobry a slusny skutecne pravicovy politik,ktery by mel prvni a posledni bod programu:Do konce volebniho obdobi zrusim vsechny uredniky-vcetne sebe.Je tady nekdo takovy?)
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 10:29:10 Titulek: Re: [↑]
a hned druhy bod programu:A penize,ktere usetrim na platech,uplatcich a tom,co zkurvi,dostanou duchodci a podobni skutecne nemohouci
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 10:32:46 Titulek: Re: [↑]
Puvodne jsem myslel,ze se mel chovat po vzoru-Jsme jako oni-a slibit lidem tvrdy socialismus a pak udelat pravy opak,ale nemel by byt krivak,tak to s temi duchodci by melo stacit
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 08:08:16 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Já bych tento názoru nepodcenoval,
nebot na každé šprochu je pravdy trochu,
například v autoškole nám kladli na srdce,
abychom byli opatrní a předvídali,
nebot říkali, že řidičák udělá každý blbec,
takže bude velmi pravděpodobné, že dříve či později na nějaké blbce narazíme...

Přesto každý tento životní risk podstupuje,
a mrtvých je nemálo,
zatímco u střelných zbraní převládá histerie
a tak se zakážou,
což je asi tak chytré jako zakázat auta

Faktem ale je, že auta jsou na rozdíl od samopalů užitečnější...
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-02-04 08:24:09 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vzhledem k hustotě provozu je mrtvých na silnici tak málo, že vůbec netuším, proč se tím někdo zabývá. Možná že na chřipku zemře v naší zemi víc lidí, než "na auta". Asi/určitě přeháním. Ale mrtvých je vzhledem k tomu, kolik lidí jezdí autem zatraceně málo. Asi tak málo lidí by po uklidnění situace umíralo "na zbraně", pokud by byly volně k prodeji. A stejně jako v případě automobilismu by šlo daleko častěji o evoluci - přirozený výběr, než o neštěstí.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 09:58:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Taky bych to tak viděl,
ale v případě automobilismu vládne také hysterie,
sice se auta nezakazují,
ale neustále je zde snaha korigovat a omezovat na silnicích kde co pod pohrůžkou pokut


Ona snaha korigovat, zakazovat, vydávat zákony, pojištovat se proti neblahému osudu,
vychází z přirozeného pudu sebezáchovy,
tedy z "já" a "moje"

Potom na tomto podkladě začne Hitler vytrubovat do světa,
že židé ohrožují německý národ,
a stejně tak Beneš na stejném pudu sebezáchovy vydá dekrety na odsun němců,
nebot jeho pud sebezáchovy mu říká, že němci ohrožují český národ

Prostě stačí jen uvěřit tomu,
že vás něco ohrožuje a už automaticky začnete vydávat hromady zákonů jenž mají korigovat situaci..

Je třeba jít v uvažování více do hloubky a podívat se proč politici vydávají zákony a proč lidé s nimi souhlasí a nadšeně je vítají,
nebot lidé mají strach a cítí se ohroženi...
Autor: PeTaX Čas: 2016-02-04 10:25:23 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Nevím, pane Vostále, proč tvrdošíjně stojíte na tom, že Vaše mnohačetné Entery a zalamování vět v souvětích mají nějaký typografický, nebo jakýkoliv jiný přínos.
Pokud alespoň trochu znáte ČSN 01 6910, pak byste měl vědět, že takováto úprava je přípustná pouze v poesii, jíž Vaše příspěvky rozhodně nejsou.
Osobně Vám mohu sdělit, že zcela svévolně (a snad i zlomyslně) rozbíjíte diskusi do vysokých bloků, čímž se stává velmi málo přehlednou.
Že to děláte i v jiných diskusích není žádná omluva, ale lpění na nějakém svérázném a zbytečném exhibicionismu.
Možná raději věnujte pozornost interpunkci a některým obtížným znakům, jako např. „ť“.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 10:42:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
ČSN 01 6910,
............
Bohužel tuto normu neznám, většina norem mě poněkud v životě minula a tak jsem zůstal
"normalizačním analfabetem"
S tou zlomyslností máte trošku pravdu, my duchovnáci jsme občas zlomyslní,
a to proto, abychom druhým ukázali jak pak vyvádějí na podkladě svých představ a pocitů,
a jak je to začne ovládat a přejdou od neg. pocitů a emocí k nějakému komplexu,
jenž je pak ovládá ještě více...
Mně je to v podstatě jedno jakým způsobem bych měl psát,
ale vskutku mě zaujaly a i pobavily vaše reakce na můj způsob psaní
a jak šíleně vám to "vadí"

Takže, těžko říci, kdo zde na něčem lpí, když už mně to tedy podsouváte,
že zrovna já na něčem lpím.
Ano lpím, ale řekl bych že vy lpíte mnohem více, nebot já vás nijako nenutím aby jste činili tak jako já

Vím o svých hrubkách, možná ne ovšech,
to je tím že se občas pozapomenu si přečíst co jsem namastil,
a pak taky jsem zvyklej opravovat své reakce většinou až zpětně po odeslání,
což zde jaksi nejde
Autor: PeTaX Čas: 2016-02-04 11:00:29 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Norma se zabývá úpravou česky psaného textu a její znalost jistě nikomu neuškodí, pokud svou mateřštinu respektuje.
Snažil jsem se Vám naznačit (a včera i jiní, včetně majitele), že jste patrně jediný, komu se Váš způsob psaní zamlouvá.
Pokud zmiňujete „lpění“, sám jste včera napsal majiteli, že svůj projev umravníte. Ovšem dnes už píšete zase tak ohavně. Takže lpíte na svých chybách Vy.
K chybným znakům a pravopisu jiných se většinou nevyjadřuji — máme různé dispozice a technická zařízení, ale o úpravě jste začal hovořit při obhajobě Vašeho způsobu včera Vy, a já Vám proto sděluji, že typograficky je příšerná.
Ano, Váš projev mi vadí do té míry, že když rozeznám na první pohled Vaši „typickou“ úpravu, post nečtu.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 11:11:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Pokud zmiňujete „lpění“, sám jste včera napsal majiteli, že svůj projev umravníte. Ovšem dnes už píšete zase tak ohavně. Takže lpíte na svých chybách Vy.
........................................................................

O tom vskutku nic nevím,
pokud se vám můj dnešní projev neumravněný, mohu lehce přejít k mému oblíbenému projevu, aby pak vaše tvrzení bylo pravdivé

Snažil jsem se Vám naznačit (a včera i jiní, včetně majitele), že jste patrně jediný, komu se Váš způsob psaní zamlouvá.
..................................................................................

No a ? Máte mě snad za člověka jenž nechápe co mu jiní říkají???
Bohužel, nejsem demokrat, takže se povětšinou neřídím názorem většiny,
ale svým, nejspíše tak jako i vy,
i když je možné, že vy se raději řídíte názorem většiny,
nu ale i to je váš názor..


Ano, Váš projev mi vadí do té míry, že když rozeznám na první pohled Vaši „typickou“ úpravu, post nečtu.
..................................................................................

Tím lépe, vidíte jak vám můj způsob psaní ulehčuje orientaci v tom, co číst a co ne.


Autor: PeTaX Čas: 2016-02-04 11:19:44 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Patrně jste lhostejný k tomu, že takto obtěžujete ostatní. Vaše věc, vaše vizitka. Nehodlám již dále o věci diskutovat.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 11:28:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Nu změníte-li názor, jsem vám vždy k dispozici...
Mně nevadí, když mě obtěžujete svými kritikami mého psaní
a ani měně nevadí váš způsob psaní...
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 10:47:30 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Nevím, pane Vostále, proč tvrdošíjně stojíte na tom,
....................................................
Důvod je prostý,
nebot i vy tvrdošíjně stojíte na tom.....

Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 10:57:44 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
že takováto úprava je přípustná pouze v poesii, jíž Vaše příspěvky rozhodně nejsou.
..................................................................................

Budete-li si přát,

mohu lehce psát,

úvahy duchovní o hlouposti vezdější

v rýmu či třeba ve verši

Enter tak nebude zahálet

když budu své myšlenky kutálet

tak jako kolo mlýnský

jenž stojí čtyři rýnský....


Mám tedy ve verší psát ???

Či vaší opětovné kritiky se raději bát ???

Autor: PeTaX Čas: 2016-02-04 11:04:38 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
I tato úprava je vadná, neboť každý druhý Enter je nadbytečný. (A verše slabé, neboť nerespektují dobře metrum.)
Autor: HynekRk Čas: 2016-02-04 11:06:09 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.bawerk.eu Mail: hrihak v doméně seznam.cz
Já to vidím, že Fostál to má takhle:

Jméno mé je Vostál Petr,
sežral jsem dnes skládací metr,
k tomu zhltl atlas hub,
budu tlustý jako buk,
chytrý jak opice,
jen já rozumím ekonomice.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 11:24:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Děkuji za vaši oslavnou básen, je výborná,
i když tedy jeden verš poněkud pokulhává a také grafická úprava je šílená,
ale každý začátek je těžký...

Jen se poněkud mýlíte s tou opicí a ekonomikou,
já nejen že rozumím nejlépe ze všech ekonomice, ale rozumím nejlepe ze všech úplně všemu, bylo by tedy lépe mě srovnávat s broukem Pytlíkem,
nežli s opicí jenž umí provádět pouze vopičárny...

Tak snad raději příště zkuste toho brouka Pytlíka,
vždyt i na slovo "Pytlík" lze najít příhodný verš,
napadá mě třeba "šmytlik"
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 08:42:17 Titulek: Re: [↑]
To je dobre,at si to mysli,aspon nebude ve fronte nikdo predbihat
Autor: Urza Čas: 2016-02-04 11:02:56 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To je takový ten naprosto dementní arugment, který všichni papouškují; kdyby tomu tak bylo, zabíjejí už dnes, i bez střelných zbraní.
Ten argument vlastně vůbec nedává smysl, není za ním skryta žádná logika, jen emocionální blábolení.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-02-04 11:06:03 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
- Jo? A kdo to je? Někdo tady u toho stolu, někdo tady v tý hospodě?
- Néé. Tady né. To sou jiný.
- Jo a který?
- Tak se podivej!
- Kam?
- No do jinejch hospod... třeba!
- Tak jo. Já se pudu podivat. Poď se mnou a řekni to v těch jiných hospodách lidem do očí, že by jen tak pro kdejakou blbost lidi stříleli. :-)

Někdy mě to baví. A baví mě takovouhle debatu šroubovat a šroubovat a ten člověk řve a křičí... A já ho strašně lituju a sám si pamatuju tuhle svou totální pomatenost.
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Nejsem proti střelným zbraním,
jen si nejsem jistej, jestli adekvátní obranou proti znásilnění by mělo bejt ustřelení koulí,
vždyzt i v Bibli jest psáno : Oko za oko, zub za zub,

takže není radno míchat znásilnění s ustřelením koulí,
nýbrž pak platí znásilnění za znásilnění

Nejlepší obranou tedy je, když znásilnovaná sama přejde v znásilnování násilníka,
je přece známo, že žena může mít sex za jediný den třeba s dvaceti muži,
ale neznám muže jenž by mohl mít za jediný den sex s dvaceti ženami,
snad jedině po požití půl kila viagry

Kdyby ženy začaly takto postupovat, urřitě by ubylo podobného násilí,
nebot pak by vskutku šlo o koule a nejen koule,
nebot žena je sexuálně mnohem silnější nežli muž...
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 08:45:48 Titulek: Re: [↑]
Dedkum v domovech duchodcu ted pry davaji na noc Viagru,aby se jim neskutaleli z posteli
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 11:43:23 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tak už je mně jasný, proč to přítelkyně vždycky večer do mě cpe,
a já si myslel že jí jde o sex, a ona má přitom starost abych nespadl z postele...

Díky za informaci
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2016-02-04 10:54:58 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Co je psáno v Bibli je mi lhostejné. Míru obrany by měla určovat oběť na základě okamžitého posouzení situace. Třeba i na základě špatného posouzení síly agrese. Problém je totiž na straně agresora. Vždy. Agresor má příkladně dojem, že mi chce ukrást krabku cíg, ale já prázdnou krabku od cíg použil pouze jako obal na něco osobně veledůležitého. Klidně ho zastřelím, přes to, že agresor je jen trouba, který si chce pouze bezpracně zakouřit. Následky agresivního jednání jdou v plné výši za agresorem. Určovat Biblí/zákonem/..., co je ta správná obrana je cesta do pekel. Jediné co uznávám je to, že se obranné násilí nemůže překlopit v agresi. Příkladně:
- Někdo mě napadne. O zeď stojí opřená lopata. Já ji popadnu, dvakrát se s ní oženu a shodou okolností přerazím útočníkovi páteř. Agresor leží na zemi a já končím s "lopatováním" a telefonuji své pojišťovně (mohu/nemusím mu zavolat lékaře). Jeho problém.
- Shodná situace. Já lopatou ukončím agresi a agresor leží na zemi. Následně však pokračuji v "lopatování" a agresora umlátím. Můj problém.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 11:40:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Míru obrany by měla určovat oběť na základě okamžitého posouzení situace. Třeba i na základě špatného posouzení síly agrese. Problém je totiž na straně agresora. Vždy.
...................................................................................
To máte pravdu,
ale pokud rozumím tomu co píšete, tak připouštíte, že i ze strany bránícího by mohlo dojít k špatnému posouzení situace...
Řekl bych, že pokud se neumíte bránit, začnete se bránit reflexivně tou lopatou,
což je přirozené,
pokud se ovšem umíte bránit, pak využijete spíše agrese útočníka ve svůj prospěch a takto jej zneškodníte...

Tedy i sebeobrana je umění a životní zkušenost,
vždyt bojová umění právě toto používají...
Autor: Urza Čas: 2016-02-04 11:06:39 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Myslím, že ustřelení koulí je naprosto adekvátní obranou, stejně jako zastřelení; ona jedna věc je trest, druhá obrana.
Pokud se dotyčná ubrání, dotyčný přežije a chytíme ho, řešíme trest; tam se názory různí i mezi libertariány a je to poměrně hluboké filosofické téma.
Na druhou stranu obrana před násilníkem je něco úplně jiného; zastřelit někoho, kdo Vás jde znásilnit, je snad přípustné i podle našeho zkurveného právního řádu (jiná věc je, jak s tím naloží soudci, ale podle zákona by to mělo být OK, dokonce i kdyby to bylo nelegálně drženou zbraní).
Je tedy třeba odlišovat obranu a trest.
Autor: PeTaX Čas: 2016-02-04 08:22:53
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
To je další sluníčkový nápad: udělat agresora z obránce. Kolik už tu bylo případů s tzv. nepřiměřenou obranou? Přičemž za přiměřenou se pokládá zdvořilá omluva agresorovi a vyčkání příjezdu Abolicie.
Ve smyslu článku mě ale napadá, že když se plédovalo pro zrušení státního trestu smrti, říkalo se, že beztak nemá preventivní účinek.
Docela by mě zajímalo, zda to je opravdu pravda, protože by to vyvracelo tvrzený preventivní účinek ozbrojené společnosti.
Autor: Urza Čas: 2016-02-04 11:18:22 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Nemyslím si, že by to vyvracelo.
Rozlišoval bych mezi trestem a obranou; zločinci často počítají s tím, že "mě nechytí", ale celkem strach může vzbudit to, že oběť prostě bude ozbrojená.
Nevím, jak je to ve skutečnosti s odstrašujícím účinkem trestu smrti, ale mezi těmi věcmi bych velmi důsledně rozlišoval.
Je rozdíl mezi úvahou, že mě nechytí benga a mezi úvahou, že si se mnou poradí oběť; a strach, že si se mnou poradí oběť, bezesporu funguje, protože fyzicky silný jedince může odradit útočníky již jen svou stavbou těla.
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 11:55:56 Titulek: Re: ozbrojenej pedal [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Tak to fakt nevím, co jste to četl,
pokud někdo píše, že mu přijde adekvátní jako obrana zastřelit někoho, kdo znásilní dítě, tak bych jej asi nepovažoval za pedofila...

Mně osobně přijde tento názor spíše hodně "antipedofilní" nežli že by se jednalo o podporu pedofilie a znásilnování malých dětí

Možná jste nepochopil, že ona zbran má být použita k zastřelení agresora,
nikoliv že by měla naopak sloužit k podpoře agrese...

Zbraně totiž lze použít i k obraně, nejen k útoku...
Autor: antiurza (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 11:59:13 Titulek: Re: ozbrojenej pedal [↑]
To sou libivy kecy aby se nereklo. Jasneze to tam musi napsat. Na oko ze je proti. Ale smysl toho clanku je proste pedalove sou v pohode. Cely to pise proto aby obhajil svy prasarnicky s detickama. Pedaly obhajuje jenom pedal. Chapes?
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 12:12:15 Titulek: Re: ozbrojenej pedal [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Váš názor chápu,
ale nemyslím si že by člověk vždy a zákonitě obhajoval pouze to,
co se mu hodí do krámu, že tedy obhajuje pedofilii jen proto, protože je sám pedofil...

Spíše jde vždy o to,
podívat se na věc z různých pohledů a nezakonzervovat se v jediném názoru, který pak označíme třeba za jedinou "pravdu"

Já například vcelku chápu potřebu většiny lidí mít stát a zákony,
ale to ještě zdaleka neznamená, že s tím souhlasím a jsem příznivcem státu a zákonů...
Autor: antiurza (neregistrovaný) Čas: 2016-02-04 12:20:10 Titulek: Re: ozbrojenej pedal [↑]
cely to do sebe zapada
ancap = drogy + pedofilie + zlo + chaos
a to je urza
Autor: Vostál Petr Čas: 2016-02-04 12:40:46 Titulek: Re: ozbrojenej pedal [↑]
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
cely to do sebe zapada
......................

No to ano,
ale to je dáno naším logickým myšlením a vnímáním světa,
jsme rádi když svět má logiku a vše "zapadá"
potřebujeme mít nějaký pevný bod jehož se můžeme držet

Je tedy vcelku přirozené, že vy to vidíte takto,
a někdo jiný to může vidět zase jinak...

Já osobně, nebot to je mé vidění světa, jsem mnohem raději, když věci do sebe logicky nezapadaj, a jsou vyjádřeny vzájemnými protiklady,
protože pak nemáte žádný pevný bod, tedy nemáte pravdu...
logo Urza.cz
kapky