Konkurence v kryptoměnách – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-12-08 00:00:02

Konkurence v kryptoměnách

Síť Bitcoin funguje od roku 2009; v roce 2010 proběhla první transakce, když uživatel „laszlo“ koupil dvě pizzy za deset tisíc BTC (v dnešních cenách miliardy korun). Dnes se Bitcoin rozmáhá, popularizuje a nabírá na hodnotě; a protože se jedná o volnotržní měnu (bez státních zásahů a donucení), přirozeně vzniká to nejdůležitější, co trh přináší – totiž konkurence. V současnosti existují tisíce kryptoměn a neustále vznikají další; kdo dá svým zákazníkům ze sebe to nejlepší, nejvíce zbohatne. Uživatelé jsou rozmazlováni, hýčkáni a neustále zahrnováni novými nápady tvůrců, takže si mohou jako Alenka v říši divů vychutnávat každou novinku a vydělat na snaze vývojových týmů; není to hra s nulovým součtem, lze zbohatnout i bez toho, aby jiný ztratil, tvůrci měn i jejich držitelé si mohou být vzájemně prospěšní. Svoboda, anarchie, volný trh, mír, prosperita… žádná agrese, žádný stát.
Přečtení: 52550

Reagujete na tento komentář:
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-08 23:34:56 Titulek: Re:
Jestli ten nepřekonatelný rozdíl není dán úplně jinými předpoklady - téměř deset let obchoduji s finančními deriváty na CME s využitím AOS, investuji do akcií a nemovitostí, v podstatě se živím správou aktiv a finanční analýzou. V posledních měsících jsem zkusil i kryptoměny, když pominu to co už jsem zmínil - jsem v šoku z toho, jak špatně celý systém funguje, od samotného nákupu/prodeje, přes přístup na burzu, po zajištění plnění. Likvidita se tříští mezi jednotlivé burzy, jsou obrovské prodlevy v plnění, k tomu poruchový systém automatizované verifikace, neexistující zákaznická podpora, neexistující pojistné krytí kryptoměnových účtů, padající servery, to všechno je k smíchu, amatérské, každý zkušenější investor, se takovému prostředí vyhne obrovským obloukem.

Kryptoměny jsou přímo ukázkovým případem toho, jak okrádat nezkušené spekulanty, vytvořit fungující MLM s minimálními náklady, ideu nové technologické revoluce a způsobit masovou hysterii a dál vytvářet podmínky pro přiživení se na růstu, jak na straně burzy, tak na straně fiat směny.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se nemůžu přihlásit víc než pár hodin na účet. U Coinbase jsem se k němu nedostal téměř tři dny. U Bitfinexu se mě naštěstí nepodařilo ani zaregistrovat. Je pro mě až neuvěřitelné, jak může někdo přistupovat k takovému prostředí bez ohledu na riziko.

Chápu, že z pohledu kryptoměn jsem konzerva - dinosaurus. Ale snažím se pouze upozornit na obrovská rizika. Je to až příliš hezké na to, aby to mohlo fungovat. V tuto chvíli je většina kryptospekulantů vystavena silným emocím, nejsou schopni uvažovat "out of the box". Nemají zkušenosti s jiným - konzervativnějším a vyzrálejším prostředím, které systém po desetiletí regulovalo a vylepšovalo pro předcházení krizových situací.

Stát může vědět, že krypto máte, pokud je budete používat, metod má několik, může je zakázat a může začít vyžadovat potvrzení o platbě o každé provedené transakci v případě podnikatelských subjektů. Potom se musíte identifikovat.

Ale jinak se tím už dál nezabývejte, chtěl jsem pouze upozornit na obrovské riziko, znám osobně několik lidí, kteří díky spekulacím na finančních trzích skončili velmi špatně, byl bych nerad kdyby to tak skončilo i tady, stačí, že svobodně uvažující lidí drtí mainstream ve volbách, ještě aby přišli o majetek, tolik nás v populaci zase není. Kryptoměny splňují veškeré varované signály, což se vidí málokdy, ale nikdy to nedopadlo dobře.
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 08:57:30 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Přesně to dělám xD
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 09:29:20 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To si mnozí říkají pravidlně; a stále nekupují xD
A pak si zase říkají, kéž by měli stroj času v době, kdy si naposledy říkali, že chtějí stroj času xD
Autor: marek28 Čas: 2017-12-08 16:11:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No jo, jenže teď už je to mimo moje finanční možnosti. :D
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 17:33:19 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Třeba celý BTC; ale nějakou část lze vždy koupit xD
Autor: marek28 Čas: 2017-12-08 18:19:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To je pravda, ale já nerad riskuju.
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 18:25:29 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Myslím, že tohle zrovna je menší risk než většina běžných věcí v životě xD
Autor: marek28 Čas: 2017-12-08 18:31:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já se v tom moc neorientuju, ale bitcoin za sebou už má nějaké období, kdy skokově narostl, ale zase spadl, ne? Co když už se blíží vrcholu a začne zase padat?
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 18:47:27 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
To se skoro jistě stane.
Děje se to pořád.
Nicméně spadne vždycky mnohem výš, než kde byl předtím.
On sice střídavě roste a padá, nicméně vždycky vyroste extrémně a spadne méně.
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-08 18:53:44 Titulek: Re: [↑]
Urzo fakt opatrně s těmi kryptoměnami, mám podezření, že v tom máš víc než je zdrávo (tzn. výrazně víc než 1 % majetku). Bylo by škoda, kdyby kvůli tomu musely Stoky skončit nebo padlo vydání knihy. Anarchokapitalismus odsud podsud, ale tady už končí veškerá legrace a začíná čirý idealismus.
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 19:18:24 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Mám v tom VÝRAZNĚ více než 1 % majetku; ale Stoky to nijak neohrožuje a knihu také ne.
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-08 19:58:32 Titulek: Re: [↑]
Tím spíš opatrně, v tuto chvíli už jsou kryptoměny čirá spekulace, ráj traderů a podvodníků, nemají s investováním vůbec nic společného. Spousta krypto spekulantů skončí podobně jako Jesse Livermore. Jakmile spadne Bitcoin, schytají to i všechny ostatní kryptoměny, včetně podniků, které jen díky svému přejmenování a zapojení "Blockchain" nebo "Cryptocurrency" do svého názvu, znásobili svou tržní hodnotu. Přesně jako .com bublina na akciovém trhu, historie se pořád opakuje a nemyslím si, že nám tady roste druhý Amazon, neboť přidaná hodnota kryptoměn v porovnání s běžným poskytovatelem kreditních služeb, je nulová. Deflační aktiva jsou inherentně nepoužitelná pro účely dlouhodobé směny statků, služeb a zachování hodnoty. Férová valuace jednoho Bitcoinu je $50 až $100, a to jsem optimista.
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 20:09:21 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
S tím naprosto nesouhlasím; zejména ta poslední věta (a ať už by tam byla libovolná čísla) je z ekonomického hlediska totální nesmysl.
Hodnota je subjektivní.
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-08 20:23:25 Titulek: Re: [↑]
Jak myslíš, pokud využijeme pro Bitcoin ekvivalentní cenový model jako pro poskytovatele kreditních služeb (což můžeme, protože charakteristiky měny nesplňuje), lze pro úplně jednoduchou valuaci postupovat následujícícm způsobem (transakční náklady i objem transakcí zanedbáváme, marže ekvivalentní, ceteris paribus):

Bitcoin 356,000 transakcí za den, tržní kapitalizace $260B.
Visa 150,000,000 transakcí za den, tržní kapitalizace $246B.
MasterCard 200,000,000 transakcí za den, tržní kapitalizace $156B.

Tzn. podnik s milionem transakcí za den si trh cení na ~ $1.14B, což v případě Bitcoinu znamená tržní kapitalizaci $406M a cenu za 1 Bitcoin rovnající se $19.

Hodnota je jistě subjektivní, ale minimálně lze její výši fundamentální analýzou aproximovat vzhledem ke střední hodnotě srovnatelných aktiv na trhu. Což jsem ve velmi zjednodušené podobě předvedl.
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 20:39:01 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
This is so wrong on so many levels....
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-08 21:08:27 Titulek: Re: [↑]
Modely, které nejspíš favorizuješ a oceňují Bitcoin na $100,000+, vycházejí z předpokladu, že je technologicky unikátní měnou. Což není pravda, neboť nesplňuje ani základní charakteristiku měny a s postupným zaváděním restriktivní legislativy ztrácí i většinu svých technologických benefitů. Pokud chce tato technologie uspět a přežít, musí se blockchain podrobit regulaci, což aspoň na mě působí jako oxymorón.

Za pár let bez identifikace nepůjde platit žádnou kryptoměnou, tím odpadají veškeré daňové a anarchokapitalistické benefity, kryptoměny budou od nerozeznání s národními měnami, jen s tím rozdílem, že zpětné konverze do národních měn budou trvat dlouho, budou nespolehlivé a nikdo nebude chtít dlouhodobě směňovat majetek v kryptoměně, protože bude vznikat díky volatilitě i deflačnímu nebezpečí obrovské měnové rizko, které bude obtížné a finančně velmi nákladné jednoduše krýt měnovými swapy, futrures nebo opcemi. Seriózní měnové zajištění bude vyžadovat velmi nákladnou strukturu, kterou musí jít outsourcovat, jinak bude pro většinu podníků nesmyslné držet kryptoměny ve svém majetku.

Lidi mají rádi svou dvouprocentní inflaci, současný bankovní systém dává smysl. Bohužel kryptoměny zůstávají u anarchie a k anarchokapitalismu se nikdy nepřiblíží. Je to něco jako New Harmony pro socialisty - nikdy to nebude globálně fungovat lépe, než současný systém.
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 21:46:50 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ehm, i kdyby to tak bylo (což není), tak jen proto, že to není měna, z toho přece neplyne, že je to poskytovatel kreditních služeb.
Přijde mi, že v každém tom příspěvku je tolik nelogičností či ekonomických nesrovnalostí, že nějak vůbec nevím, kde bych začal s jejich vyvracením.
V podstatě v každém tom příspěvku je tolik nesmyslů, že jen ta představa, kolik času by stálo jejich vyvracení, je hrozná (bez urážky).
Třeba tady.... jak že bez identifikace nepůjde platit žádnou kryptoměnou, čímž všechny benefity mizí? Tohle půjde zajistit maximálně v nějakém oficiálním obchodě, ale lidé mezi sebou mohou stále přesouvat krypto bez omezení.... a pak tu jsou darkmarkety. Navíc je tu jedna obrovská výhoda, která také nezmizí: Státy krypto nemůže sebrat; nemůže ani vědět, že je máte.

Nezlobte se, ale fakt mám pocit, že o tom tématu vůbec nic nevíte, netušíte nic o té technologii, o všech těch výhodách, v každém příspěvku píšete šíleně moc nedomyšleností či přímo nesmyslů.
Já chápu, že jste se tím třeba tolik nezabýval, ale nerozumím, proč pak máte tak vyhraněný a pevný názor a snažíte se mě o tom poučovat.
Ano, asi to se mnou myslíte dobře a nechcete, abych prodělal, za což jsem v podstatě rád.
Jen prostě.... nedává smysl, abyste mě poučoval o tématu, o kterém jsem načetl, naposlouchal a namluvil řádově více času než Vy (to je zjevné z toho, co píšete; ty argumenty jsou takové to úplně první, co má někdo, kdo o tom moc neví, nejdou vůbec do hloubky.... ne že by kryptoměnám něco nehrožilo, ale ta reálná rizika jsou úplně jinde).

Já se hrozně omlouvám, jestli tento post působí neuctivě, zejména proto, že výše vidím, že mi chcete pomoci a bojíte se o Stoky, knihu a podobně.
Jen prostě poučujete mě o něčem, o čem – a fakt se nezlobte, že to tak říkám, je to vidět z toho, co píšete – mnoho nevíte; podobné věci píší novináři z iDnesu, Novinek a podobně.
Fakt Vám děkuji za zájem i snahu mi pomoci, jen prostě mě to akorát stojí čas.
Já ani z těch postů nevybírám všechny nesrovnalosti, jen v každém je minimálně několik obrovských logických/ekonomických/technologických chyb.

A teď zas na druhé straně mám na mailu člověka, který mě už několik dnů stejně urputně přesvědčuje, že dělám zbytečnou práci se Stokami a tím, že vykládám o svobodě učení a vzdělávání, protože dle něj jsou zas jedinou cestou kryptoměny a šíleně mě přesvědčuje, že plýtvám časem, měl bych se vysrat na téma vzdělávání a měl bych všechnu energii věnovat kryptoměnám.
Já vím, že to se mnou myslíte dobře, jen prostě.... kdybych měl nekonečně času, rád bych to s Vámi všemi probral, ale tohle.... so wrong on so many levels.
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-08 23:34:56 Titulek: Re: [↑]
Jestli ten nepřekonatelný rozdíl není dán úplně jinými předpoklady - téměř deset let obchoduji s finančními deriváty na CME s využitím AOS, investuji do akcií a nemovitostí, v podstatě se živím správou aktiv a finanční analýzou. V posledních měsících jsem zkusil i kryptoměny, když pominu to co už jsem zmínil - jsem v šoku z toho, jak špatně celý systém funguje, od samotného nákupu/prodeje, přes přístup na burzu, po zajištění plnění. Likvidita se tříští mezi jednotlivé burzy, jsou obrovské prodlevy v plnění, k tomu poruchový systém automatizované verifikace, neexistující zákaznická podpora, neexistující pojistné krytí kryptoměnových účtů, padající servery, to všechno je k smíchu, amatérské, každý zkušenější investor, se takovému prostředí vyhne obrovským obloukem.

Kryptoměny jsou přímo ukázkovým případem toho, jak okrádat nezkušené spekulanty, vytvořit fungující MLM s minimálními náklady, ideu nové technologické revoluce a způsobit masovou hysterii a dál vytvářet podmínky pro přiživení se na růstu, jak na straně burzy, tak na straně fiat směny.

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se nemůžu přihlásit víc než pár hodin na účet. U Coinbase jsem se k němu nedostal téměř tři dny. U Bitfinexu se mě naštěstí nepodařilo ani zaregistrovat. Je pro mě až neuvěřitelné, jak může někdo přistupovat k takovému prostředí bez ohledu na riziko.

Chápu, že z pohledu kryptoměn jsem konzerva - dinosaurus. Ale snažím se pouze upozornit na obrovská rizika. Je to až příliš hezké na to, aby to mohlo fungovat. V tuto chvíli je většina kryptospekulantů vystavena silným emocím, nejsou schopni uvažovat "out of the box". Nemají zkušenosti s jiným - konzervativnějším a vyzrálejším prostředím, které systém po desetiletí regulovalo a vylepšovalo pro předcházení krizových situací.

Stát může vědět, že krypto máte, pokud je budete používat, metod má několik, může je zakázat a může začít vyžadovat potvrzení o platbě o každé provedené transakci v případě podnikatelských subjektů. Potom se musíte identifikovat.

Ale jinak se tím už dál nezabývejte, chtěl jsem pouze upozornit na obrovské riziko, znám osobně několik lidí, kteří díky spekulacím na finančních trzích skončili velmi špatně, byl bych nerad kdyby to tak skončilo i tady, stačí, že svobodně uvažující lidí drtí mainstream ve volbách, ještě aby přišli o majetek, tolik nás v populaci zase není. Kryptoměny splňují veškeré varované signály, což se vidí málokdy, ale nikdy to nedopadlo dobře.
Autor: Urza Čas: 2017-12-09 00:25:58 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ano, přesně něco takového jsem očekával; díváte se na to z pohledu spekulanta, který je zvyklý na burzy a bere to jako další komoditu.
Pak je celkem jasné, že Vám všechny tyhle věci vadí.
Já sice nemám Vaše zkušenosti s burzami, ale mám zkušenosti s kryptoměnami; a troufám si tvrdit, že ty jsou v tomto ohledu daleko více směrodatné.
Vaše zkušenosti vůbec nemám už proto, že s vědomím, jak celý ten systém funguje, považuji za dost šílené držet své coiny na burze (vím, že spousta lidí to dělá). I pro mě je neuvěřitelné, jak někdo může přistupovat k takovému prostředí; proto k němu nepřistupuji, používám krypto coby uchovatele hodnoty a prostředek směny.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-12-09 10:47:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Co máš proti burzám? Řekl bych, že blockchain.info je třeba dostatečně důvěryhodná burza a pokud se nejedná o veliký částky, který můžu případně postrádat, tak kde je problém? Nemyslím si, že u částek < 10 000 kč je hned nutný ty peníze mít někde jinde nebo si dokonce kupovat trezor.
Autor: Urza Čas: 2017-12-09 19:09:44 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Zaprvé tam mám mnohem víc; a zadruhé nejsem nikde zaregistrovaný (nechci dávat burzám osobní údaje).
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-12-09 23:22:01 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Je email osobní údaj?:)
Autor: Urza Čas: 2017-12-10 09:29:35 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Ty znáš nějakou burzu, která ještě teď vystačí s mailem?
Autor: velkej Ká Čas: 2017-12-08 13:00:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Stroj času nelze postavit. Kdyby to šlo, víš, jak by to dopadlo právě s BTC?
Autor: marek28 Čas: 2017-12-08 16:12:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já bych si ho samozřejmě nechal jen pro sebe. :D
Autor: Urza Čas: 2017-12-08 12:16:55 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
xDD
Web: neuveden Mail: VostalPetr v doméně seznam.cz
Uživatelé jsou rozmazlováni, hýčkáni a neustále zahrnováni novými nápady tvůrců, takže si mohou jako Alenka v říši divů vychutnávat každou novinku a vydělat na snaze vývojových týmů; není to hra s nulovým součtem, lze zbohatnout i bez toho, aby jiný ztratil, tvůrci měn i jejich držitelé si mohou být vzájemně prospěšní. Svoboda, anarchie, volný trh, mír, prosperita… žádná agrese, žádný stát.
...................................................................................................................

No jo,

jenže vono je furt něco novýho,
nový katáčky na zuby, novej Jar, nová Škodovka, nová vonavka atd. atd.
Za chvíli bude dokonce i Novej rok což na mě působí značně depresivně,
sotva jsem si na ten starej zvyknul, už je tady zase nákej novej a bůh ví, jstli vůbec bude lepší než ten starej...

My starší máme prostě radši ty starší věci,
jednak je už nemusíme kupovat když už je máme, navíc pak také stoupaj na ceně,
takže kupovat nový věci je značně nevýhodný,
nebot pak musíte čekat, než zestárnou, a získaj tak na ceně...
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-08 15:03:26 Titulek: Je konec
Konečně věcný kapitalistický článek, akorát mě připadá, že je plný naivity a nové kryptoměny, tak jak je popisuje Urza, ve mě vyvolávají asociaci jako u nových druhů vyšlechtěných tulipánů, které se dostaly na trh v 16. století v době Tulipánové horečky.

Osobně jsem včera na $16,500 uzavřel všechny zbývající Bitcoinové pozice zpět do USD. Tohle šílenství už dlouho trvat nebude. Dnes a zítra se chci vypořádat se zbývající částí IOTA, zbavit se Litecoinu i Monera a ponechám si pouze část BTC cash. Flash crash, který příjde možná za pár hodin, nebo taky za pár týdnů, neumožní rychlou konverzi, většina burz je nestabilních posledních 14 dní (Coinbase, Bitfinex i Kraken - zcela nepoužitelné) a lokální směna trvá čím dál déle, většina lidí nebude schopna prodat své pozice za fiat včas, limitní prodejní příkazy nebudou fungovat.

Proč to skončí totálním fiaskem pro všechny spekulanty, co stále ve své naivitě HODLají držet kryptoměny za každou cenu:

1) 3% adres vlastní 96% Bitcoinů, podobná vlastnická struktura je i u ostatních kryptoměn. Prostě klasciké MLM a Ponziho schéma v jednom, které vždy nakonec skončilo krachem.

2) Anonymita u nově příchozích investorů, ale i u těch starých, kteří chtějí směnit větší částky zpět do národních měn, je vyloučena.

3) Volatilita zcela neguje jakékoliv výhody kryptoměn pro kažodenní směnu.

4) Kryptoměny jsou nevhodné pro uchování hodnoty.

5) Zpětné konverze do národních měn trvají často hodiny i déle. Žádná komerční banka ani jiná finanční instituce není a nebude schopna zajistit promptní vypořádání u takto rizikových aktiv.

6) Veškerá vypořádání u futures kontraktů budou probíhat v národních měnách, BTC futures nesplňují a nebudou splňovat regulační rámce kladené na ostatní typy aktiv. CME, ani CBOE nemůže garantovat maximální limitní pohyby bez obrovského finančního rizika na své straně.

7) Ostatní kryptoměnové produkty obchodující se za premium (například GBTC) si budou žít svým životem a nebudou korelovat s aktuálním cenovým vývojem podkladu.

8) S ohledem na sezónní faktory současný cenový vývoj Bitcoinu koreluje se situaci z přelomu roku 2013 a dokonce se i sezónně kryje s cenovým průběhem Tulipánové horečky, doporučuji podívat se na graf. 12. prosince měla jedna cibulka cenu téměř pěti hektarů zemědělské půdy, 1. května se prodávala za méně než 1 % původní ceny.

9) Růst 1900+ % p.a. není dlouhodobě udržitelný. U žádného aktiva, ani sebelepšího podniku, není dlouhodobě udržitelný ani růst 20 % p.a.

10) Růst tržní kapitalizace kryptoměn je tažen přílivem spekulativního kapitálu, implementace technologie blockchain ani její ekonomický přínos tak obrovskou valuaci neospravedlňuje. Podívejte se na Visu nebo Mastercard, počet transakcí, které denně realizují, jejich tržní kapitalizaci a porovnejte čísla s kryptoshity.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-12-08 15:23:06 Titulek: Re: Je konec [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Copypastni to do Facebookové bitcoin skupinu

bude prča
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-08 15:53:46 Titulek: Re: Je konec [↑]
Copypastni to tam sám a sem pošli odkaz, já Facebook nepoužívám.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-12-08 19:55:29 Titulek: Re: Je konec [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
:-)))))))
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-08 15:41:14
Web: neuveden Mail: schován
lze zbohatnout i bez toho, aby jiný ztratil

Obecne by podobne odvazne tvrzeni bylo jiste na dlouhou a vyzivnou semifilosofickou debatu; ze mate koule pouzit je i v tomto kontestu, to jen zavistive sviram rty.
Autor: Szaszián Čas: 2017-12-08 21:19:09 Titulek: Moc pizz
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak abych něčím přispěl, řekl bych, že si Laszlo měl dát jen jednu pizzu…
Prostě klasický příklad iracionálního chování.
Prostě potvrzuje se, co řekl Standa: Lidi jsou lidi.
A proto anarchokapitalismus není možný. Proto, a kvůli pozemkovému uvěznění.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-12-09 20:29:29 Titulek: Re: Moc pizz [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Domnívám se, že u těch dvou pizz za BTC nešlo ani tak o obchod, jako o nějakým způsobem ověření fungování systému, či co. A domnívám se, že všem zůčastněným bylo docela fuk, že šlo o pizzu, kolik jí bylo a o kolik konkrétně šlo BTC. Proč to totiž "spáchali" neví doopravdy nikdo a pokud o tom ti lidi někde něco nakvákali, pak je docela dobře možné, ža to byly zcela záměrné bludy. Vyvozovat z toho cokoli je docela srandovní.

Anarchokapitalismus je nejen možný, on už de facto funguje. Jednotlivé státy jsou vlastně mezi sebou přesně dokonale v anarchokapitalistických vztazích. Bez jakékoli legrace.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-10 03:40:47 Titulek: Re: Moc pizz [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Ano! Ty staty a ankap.
A prave - jednak ty vysledky nejsou nijak zarive, jednak se imrvere snazi nacpat do nejruznejsich nadstatu. Vesmes pote, co (aspon ty civilizovanejsi) zjisti, ze to ankapove trvale rozbijeni si hlav neni uplne to prave orechove.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-12-10 11:05:15 Titulek: Re: Moc pizz [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nad státníky snad stojí nějaká autorita, která jim vytváří pravidla pro vzájemné interakce a provozuje za účelem jejich dodržování správní a represivní aparát? Ne? No potom ale jsou státníci navzájem mezi sebou v naprosto anarchistickém nikým neregulovaném vztahu! Že se státníci spolu někdy poperou? No a? Vy jste snad tady četl od někoho, že v ancapu bude mezi lidmi všechno růžové s mašličkou? Že spolu státníci vstupují do různých svazů? No to je překvapení! Ono to v ancapu zřejmě nenastane, že z podstaty sociální živočich - člověk, přijde na to, že rozbíjení hlav není to pravé ořechové. Tudíž vůbec nerozumím tomu, že "ty vysledky nejsou nijak zarive". Když už ty státy a jejich představitelé existujou, nepřipadají mi jejich vzájemné interakce nijak vymykající se tomu, jak by mezi sebou svobodně interaktivnili lidi sami, nebránili-li by jim v tom státy. Jen patrně s tou výjimkou, že by nevedli rozsáhlé etatistické války = neplatili je, protože to se to tomu Hitlerocvi nebo Trumpovi válčí, když na saturaci nákladů s válčením nemusí otevírat vlastní peněženku.
Autor: pz100000 Čas: 2017-12-10 14:11:10 Titulek: Re: Moc pizz [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Nu, pripada-li Vam jako prave orechove, ze tu se melou 5 let, tam 30 a onde odjakziva, nic proti; dost ale pochybuju, ze by to bylo trvale v buhvijake oblibe, o zarivem hodnoceni vubec nemluve. Taky jste si nejak podvedomne potlacil, ze ja s Vami (sic!) souhlasil - v momente, kdy by ten svobodny lid prestalo bavit mydlit se za sve, zacnou si bystre zakladat vsechny ty CSFR, NATA, USA, OSN, CCCP a jine EU. A budou se spokojene mydlit za cizi... oh, wait!

Ad neexistujici autorita nad statniky, vizte napr. verzalky vyse.
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2017-12-09 00:30:45
Jak tu padlo, krypto jsou podobný .com bublině.

Určitě v nějakým horizontu jako celek vyrostou nesmyslně, pak přijde korekce která je srovná s realitou a zase jako celek padnou.
Určitě se najdou měny, který padnou hluboko pod svůj vrchol a budou stagnovat, nebo zaniknou (co se týče jejich obchodovatelné hodnoty). A ano, jedna z těch měn může být BTC a i tomu věřím, že zrovna on to bude. Kdy? Kdo ví.

Nicméně i po prasknutí .com bubliny je tu plno firem, který jsou bohatý a cený. Google, facebook, Yahoo, nejen v americe. U nás Seznam, v rusku Yandex. A vznikají stále další. Kterým se tak jako v jiných oborech daří více či méně.
Stejně tak po prasknutí kryptobubliny zůstanou etablované a dále rostoucí měny. Celej ekosystém firem kolem nich, třeba současné firmy s nimi prováží svou existenci. To je oč tu běží. Ta šílená kapitalizace přinejmenším dramaticky zvyšuje zájem o vstup do odvětví, dělá ho ziskovým a vývoj kryptoměn a celého navazujícího ekosystému služeb urychluje. Splasklá bublina, která přijde někdy v horizontu pár let je prostě cena za to, že tu jednou budeme mít dobré a široce etablované kryptoměny.

Tak jako splasknutí cibulkové burzy byla cena za to že Holandsko proslavily tulipány, tak jako .com bublina byla cena za to, že se urychlil vývoj internetovejch služeb.

Není to špatně a kryptoměny to neohrožuje. Naopak.
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2017-12-09 00:43:22 Titulek: Re: [↑]
Ještě dodám zaručenej návod jak na tom šílenství vydělat. Sledujte fundament. Vlastnosti měn. Nový a zajímavý. V čem se liší a proč. A těch podle vás nejzajímavějších a nejlepších si držte portfolio. Těch jen zajímavejch a dobrejch menší část portfolia.

Jasně, kdo bude tupě sypat do BTC nejspíš prodělá kalhoty. A dobře mu tak. I z toho portfolia pravděpodobně pravděpodobně některý zhasnou. No a co. Vám jde o to chytit těch pár co se chytnou(resp zainvestovat jejich autorum start). Ty vám to mnohonásobně vykompenzujou.
Autor: marek28 Čas: 2017-12-09 21:03:23 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Kvůli nestabilitě nebo proč?
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-09 21:44:47 Titulek: Re: [↑]
Náklady na bitcoinovou transakci u hry za $20 se blíží $20. Proto. Používání BTC má dnes už smysl pouze pro minimálně o řád nebo dva řády vyšší transakce.
Autor: marek28 Čas: 2017-12-09 21:50:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zajímavé, když jsem si četl výhody bitcoinu, tak se tam mimo jiné i psalo, že neexistují žádné poplatky za transakce. Tak jak to je?
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-09 22:31:01 Titulek: Re: [↑]
Steam ani Alza ani další velké obchody (až na vyjímky), které umožňují nákupy v Bitcoinech, fyzicky žádné Bitcoiny nedrží, vše probíhá přes prostředníka za aktuální směnný kurz, za to platí, vzhledem k volatilitě a systémovému riziku, další obrovské poplatky.

Dalším důvodem je složitost účetní evidence kryptoměnových transakcí v souladu se zákonem, která ve většině zemí není vůbec možná bez značné složitých postupů a přeceňování, což u mnoha malých transakcí nedává smysl.
Autor: marek28 Čas: 2017-12-09 22:36:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aha, to mě nenapadlo. Já ani nevěděl, že to na Steamu jde a to tam nakupuju každou chvíli...
Autor: Didi (neregistrovaný) Čas: 2017-12-10 13:51:36 Titulek: Re: [↑]
Poplatky za transakci byly vždycky, ale dlouhou dobu byly rovny nule. Transakce s nenulovým poplatkem byly vyřizovány přednostně, nicméně i ty s nulovým byly potvrzeny dostatečně rychle.
Jenže s nárůstem popularity používání BTC rostl prudce i počet transakcí a to rychleji než rostl celkový výpočetní výkon potvrzovatelů. Takže potvrzovatelé si přednostně do potvrzovaných balíků vybírají ty transakce s vyšším poplatkem a odměna ve formě "nově vytěžených BTC" (ve skutečnosti systémová odměna za potvrzení balíku transakcí) není až tak lákavá jako tyto poplatky. Časem samozřejmě tyto vyšší zisky za potvrzování vedou k navýšení celkového výpočetního výkonu (stávající potvrzovatelé přikoupí další hardware, budou se angažovat další zájemci) a jejich konkurence povede k snížení cen za transakci. Nicméně nulové už nebudou, od začátku se v konstrukci systému počítalo, že potvrzovatelé budou živi z poplatků za transakci a "těžba" byla jen pobídkou pro snadnější rozjezd systému.

Schválně si pro porovnání zkuste představit, jak by to asi vypadalo s bankovními poplatky za bezhovovostní platby, kdyby jsme jimi platili naprosto vše. Mám tím na mysli hlavně drobné platby. Koupit si v pekařství dva rohlíky ke svačině a zaplatit o 5 Kč víc kvůli platbě kartou. Vedle u řezníka deset deka salámu a zase plus 5 Kč za platbu kartou. Respektive jak by to vypadalo s cenami, kdyby tyto poplatky důsledně účtovaly samostatně a nebyly schovány v celkové ceně zboží.
Web: neuveden Mail: neuveden
Před Velkou válkou (do r. 1914) byla auta ve srovnání s tehdy rozšířenými druhy přeprav neskutečně nepraktické a nepohodlné krámy s "předraženou" cenou pořízení i provozu, s neskutečně nepřívětivými + neskutečně smradlavými uživatelskými vlastnostmi. Zejména ve srovnání s komfortním tichým, čistým a poměrně rychlým kočárem, taženým koňmi. Zkuste si v nějakém veteránském časopise nebo na nějakém veteránském webu najít dnešní "test" takového přeprvoválečného auta. Jeho jízdní vlastnosti právě třeba ve srovnání s koňským povozem byly strašné. Jak z pohledu chauffeura vpředu, tak z pohledu pasažéza vzadu. Navíc člověk neměl vůbec žádnou jistotu, jestli ten jeho De Dion-Bouton, Panhard - Levassor, Mars či Velox bude za pár let existovat a sežene na něj speciální díly do motoru, které tehdy vydržely zlomek proběhu těch dnešních. Všechny tyhle prvotní vlastnosti bez znalosti budoucího vývoje svádělo lidi k výsměchu vůči automobilům. Ještě že automobilisti oslyšeli hlouposti konzervativních páprdů.
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-10 09:03:41 Titulek: Re: [↑]
Dejeme tomu, že se opravdu podaří vylepšit technologickou infrastrukturu alespoň na konkurenceschopnou úroveň s národními měnami, ale potom stále zbývá překonat nepřekonatelnou bariéru v podobě volatility a obecné nestability deflačního aktiva, které bude vždy nevhodné pro uchování hodnoty a pravidelnou směnu.

Co je potom přínosem kryptoměn?
Autor: Zdenál (neregistrovaný) Čas: 2017-12-10 10:23:44 Titulek: Re: [↑]
No, přínosem je přesně to co považujete za nevýhodu. Tady je asi problém v tom, že se prostě na svět díváte skrz jiná paradigmata, věříte prostě věcem, které tu většině lidí asi přijdou absurdní. Třeba právě deflačnost je zde považována za velmi žádoucí vlastnost měny, který ji chce používat i jako uchovatel hodnoty.

Zpochybnil bych ale tu volatilitu. Ta je obrovská dnes. Zlepší se to tím jak bude častěji akceptován jako platební prostředek. A neupínejte se nutně k BTC.

Pokud má dnes kryptomněna vlastnost která se ukazuje jako špatná, nepraktická apod. oproti dřívějším předpokladům, jde upravit, forknout, jde přijít s měnou novou. Já sám považuju BTC taky za dinosaura a myslím si že neuspěje. Podobně jako v případě toho automobilismu. Tehdejší modely se už nepoužívají, firmy které tehdy auta vyráběli neexistují. Nicméně automobily v osobní přepravě mají velmi významné místo.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-12-10 10:29:42 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Právě proto můj praděda, když se babička vdávala, koupil nový kočár a ne auto. Protože nespatřoval v autě pražádnou výhodu oproti kočáru. Ještě na přelomu 20. a 30. let! A že by na něj jako statkář měl. :-)

Námitka volatilitou je u něčeho zcela nového, na trhu ještě neusazeného a zejména něčeho, co je předmětem zatím slabé, ale zároveň měnící se a různě kolísavě rostoucí poptávky, naprosto směšná. Zkuste se podívat na graf vývoje cen např. ropy v době počátků její těžby a prvopočátků pokusů o to, k čemu všemu se ta surovina vůbec může hodit. A to ropě nehrozily žádné etatistické restrikce. Kdyby měl tehdy někdo odvozovat přínos ropy pro průmysl od tehdejší volatility její ceny, nevím, jak by to dopadlo. Vůbec nechápu, že se k něčemu takovému snižuje člověk, který se účastní burzovních aktivit.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-12-10 10:45:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
+ To co píše Zdenál. Vy jste patrně slyšel/četl o BTC, případně Litecoinu, ale jen systémů na BTC bázi je přes tisíc. Některé jsou směšné, některé jsou modernější a uživatelský příjemnější než BTC, některé jsou od prvopočátku záměrně "zkonstruovány" jako inflační (!!!), některé patrně nejsou od začátku myšleny jako prostředek směny, nekteré jsou patrně využívány pouze k vývoji technologie a různým hokus-pokusům, některé... No některé (např. Monero) nemají s BTC vůbec žádnou spojitost. Co z toho nakonec bude De Dion Bouton a co Ford, to ví dneska jen Bůh a Lenin. Jenže Bůh neexistuje a Lenin je mrtev. Takže babo raď. Jenže kde vzít jasnozřivou babu? To ví jen...

Ale ani ten, kdo si dneska koupí "de dion bouton" nemusí (pokud ho nepostaví "do garáže", aby mu tam na něj padal prach) nakonec prodělat kalhoty. Nabídka přeprav automobily v Praze taky nezanikla proto, že původně úspěšný pražský automobilový výrobce Velox zkrachoval a provozovatel pražské taxislužny kvůli tomu kalhoty taky neprodělal.
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-10 11:48:54 Titulek: Re: [↑]
Chápu vaši pozici, ale takovou argumentací lidi jako já nepřesvědčíte, vidím u vás i u Urzy čistý fanatismus, ztrátu kontaktu a odtržení od reality, nadšení ze strmého růstu i z toho, že něco aspoň částečně funguje "anarchokapitalisticky", klapky na očích, ignorování základních ekonomických paradigmat a současné hledání hodnoty v něčem, kde žádná přidaná hodnota neexistuje. Takové chování je typickým projevem u méně zkušených a začínajících traderů/spekulantů, nemá nic společného se zodpovědným přístupem a investováním (prosím o rozlišování pojmů), obvykle končí po pár letech, kdy po prvních výrazných ztrátách přichází prozření, a zjištění že takhle to opravdu dál nejde, a že opravdu nemůžu každý rok překonávat SPY o 20%, bez urážky, nechci se vás dotknout.

Abyste rozumněli, já jsem pro inovace, v technologickém sektoru mám alokovanou poměrně značnou část portfolia, ale pokud nevidím dostatečnou přidanou hodnotu vzhledem k tržní ceně, neinvestuji. Netvrdím, že kryptoměny jsou zbytečné, určitou přidanou hodnotu mají a s lepší infrastrukturou se možná stanou i použitelnější. Pouze tvrdím - dejte si pozor, současná valuace je obrovská a neodpovídá vnitřní hodnotě, převeďte prostředky zpět do fiatu, do akcií, nemovitostí, podílů ve firmách, které generují zisk, a už vůbec si nehrajte na tradera s předpovídáním toho, který altcoin je lepší než jiný.

Ad inflační × deflační: Inflační kryptoměna nemá význam, na to máme nesmírně efektivní systém národních měn. Osobně řeším držbu hotovosti měnovou diverzifikcí mezi USD, CHF, GBP, CZK a EUR, až na vyjímky nepoužívám ani forwardy.

Ad volatilita: Pokud bude kryptoměna akceptována přes platební bránu častěji, tak to neznemená vyšší stabilitu na spotovém trhu s kryptoměnou, protože k vypořádávání nebude docházet na spotovém trhu, pouze dojde k blokaci finančních prostředků fiatu na účet obchodníka (který žádné kryptoměny nedrží kvůli měnovému riziku) za aktuální kurz kryptoměny přes zprostředkovatele, tak jako je to i dnes u plateb debetní/kreditní kartou při mezinárodních měnových transakcích.

Jediné s v čem spatřuji výhodu při rostoucím přijímání kryptoměnových plateb je, že při rosoucím počtu transakcí stejné kryptoměny, se bude snižovat měnový spread fiatu a kryptoměny. Jestli máte zkušenosti FOREXem, víte o čem je řeč, tedy, že stabilitu kurzu neovlivňuje v první řadě ani počet transakcí, ani počet subjektů, kteří měnu používájí. FOREX, stejně jako kryptoměnový trh, nepodléhá přímé centrální regulaci, nemá kvalitní bezpečnostní infrastrukturu, neexistují na něm ochranné mechanismy srovnatelné s futures trhy a je rájem spekulantů a automatizovaných obchodních systémů využívajících páky.

Prohlášní: Aktuálně už držím pouze Bitcoin CASH.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-12-10 13:58:12 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Žádné nadšení ze strmého růstu u sebe nepozoruju. BTC sleduju od roku 2010/11 a něco (to co sám potřebuju) o něm vím. Je mi zcela lhostejné, jaký minulý/současný/budoucí směnný kurz měl/má/bude mít k současným fiat papírkům. Na tom mi opravdu nezáleží. O BTC se spíš domnívám, že má jistý předpoklad skončit mezi prvními, protože se všemi nedokonalostmi jako první začal. Hodnotu nelze nikde objektivně hledat. Hodnota je ryze subjektivní. Je na to celá teorie. Já naopak u traderů pozoruju velice často, že naprosto neovládají ekonomii jako vědní obor a zcela souhlasím v tomto s Urzou, že odpovědět Vám na Vaše námitky by při vaší, nezlobte se, totální neznalosti a nepochopení ekonomických zákonitostí by bylo na dlouhou přednášku.

Inflační kryptoměna může mít smysl. Proč by neměla mít smysl kryptoměna s přesně nastavenou "inflací", čímž budou pokryty případné ztráty jednotek ...coinů, aby se zabránilo zániku existence té měny? Např. při úmrtí, kdy zemřelý nikomu nepředal heslo apod.

Pro jakékoli peníze, které jsou etablované na VOLNÉM TRHU, a jejich volatilitu, není burzovní kejklení rozhodující. Na skutečně volném trhu je to zcela marginální záležitost. Jaký proboha mělo význam burzovní kejklení na nejrůznějšími bankami vydávané dolary v USA v době relativního free bankovnictví v 19. století? V současnosti to přenechám právě burzovním kejklířům, ať se vyblbnou, dokud je s kryptoměnama možnost. Kryptoměny budou zatím lítat nahoru dolu a tradeři hopsat z jedné na druhou s tím, jak jednak různé státy a soustátí budou honit nejrůznějšíma restrikcema tyhle "krávy za ocas" a jednak s tím, jak právě této situace budou využívat burzovní kejklíři - zejména různí státní kmotříčci. Pro mě je to naprosto nepodstatná skutečnost. To o čem píšete se netýká volného trhu, ale toho současného socialisticko-fašistického prasečince, který dle mého názoru sice pomalu, ale jistě končí. Co bude následovat, neví nikdo.

Fiat mám u (_!_). Vyloženě takhle, jak jsem to napsal. Ten mi je dobrý proto, že ho (ZATÍM) přijme pan domácí, pan krámskej a pan hostinskej. Až fiat dospěje do "venezuelského" stadia (jako že nezvratně dospěje), bude vlastně k ničemu. V tu chvíli se začne ukazovat, jakou co má na trhu cenu a současné spekulace odvozené od burzovních kejklů provozovaných na etatisticky zpraseném trhu s kryptoměnama počínaje a sojovýma bobama konče mě nechávají klidným.
Autor: Developer (neregistrovaný) Čas: 2017-12-10 15:54:29 Titulek: Re: [↑]
Mýlíte se,

to čemu říkáte "burzovní kejkle", je jediný efektivní způsob jak zajistit dostatečnou likviditu na globální úrovni.

To, co popisujete jako "socialisticko-fašistický prasečinec", je ve skutečnosti vysoce optimalizovaný systém zvyšující tržní efektivitu.

Hodnota není "ryze subjektivní", ale lze ji v čase exaktně určit, nebo alespoň aproximovat ke střední hodnotě s využitím matematicko-statistických metod finanční analýzy.

Pokud je vám u (_!_) fiat a předpokládáte, že v budoucnu přejde lidstvo na kryptoměny a národní měny i bankovní systém, tak jak ho teď známe, zanikne. Pořád se vám vyplatí investovat do aktiv s přidanou hodnotou, tedy stále zůstávají ve hře akcie, nemovitosti, komodity, podniky, jejichž hodnota v dlouhém období vzroste o tolik, o kolik se případně propadne hodnota národních měn vůči kryptoměnám.

Inflační kryptoměna může mít smysl, otázkou je jestli není zbytečná, když inflačních měn máme mnoho. Pokud by inflační kyptoměna pravidelně ve známém objemu a intervalech kvantitativní uvolňování, není o nic lepší nebo horší, než národní měna, potom podle mého názoru postrádá smysl a je na stejné úrovni jako fiat.

Teorie rakouské ekonomické školy je mi známá, ale byť se mně i Vám líbí, nemá nic společného se současným systémem (je vám znám rozdíl mezi idealistou a realistou, skutečností a utopií?), ve kterém je určující přístup a metody kvantitativní ekonomie postavené na matematicko-statistických metodách a hybridních modelech keynesiánské a monetaristické ekonomické doktríny. "S ankapem za každou cenou a na věčné časy" prostě jdete hlavou proti zdi, jestli mi rozumíte.

Kdybych nerozumněl ekonomii, nevolím Svobodné, nejsem podnikatel, nejsem investor, nejsem finančně nezávislý a pravděpodobně bych ani nevěděl, že existují Stoky.

Akorát z této diskuze pomalu začínám chápat, proč členové Svobodných, případně anarchokapitalisté, nemohou najít ve spoustě otázek společnou řeč s mainstreamem, spolupracovat s Institutem Václava Klause, Mont Pelerin Society a podobně, byť by si měli teoreticky umět podat ve spoustě věcí ruku, vzájemná nevraživost a odtrženost od reality je úplně zbytečná a brání dalšímu rozvoji.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2017-12-10 17:26:29 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nezlobte sde, ale Dikobraz svého času byla větší sranda.
logo Urza.cz
kapky