„Pravicová“ TOP09 a cenzura Internetu – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2017-01-16 00:00:02

„Pravicová“ TOP09 a cenzura Internetu

Před několika měsíci jsem psal o Chovancovu ministerstvu pravdy, Centru proti terorismu a SJJP (Speciální jednotce jediné pravdy); nyní cítím jako svou „povinnost“ vás, vážení čtenáři, smutně informovat o tom, že tato cenzurovací zrůdnost získává podporu napříč politickým spektrem. Helena Langšádlová, místopředsedkyně takzvaně „pravicové“ TOP09, se nechala slyšet, že Centrum proti terorismu „je potřebné“; prý „abychom rozuměli fungování demokracie, měli vyvinutější kritické myšlení a podobným propagandám (jako té ruské, pozn. Urza) nepodléhali“. Na otázku, zda může být toto centrum posloužit jako nástroj předvolebního boje, dotyčná odpověděla: „Parlamentní strany musejí být velmi ostražité.“ Krom toho mají být podle Heleny Langšádlové soudy aktivnější při rušení webů; prostě čím více cenzury, tím nadšenější reakce politiků.

Další z věcí, které by byly k smíchu, kdyby ovšem nebyly k pláči, jsou mnozí odpůrci tohoto návrhu a vůbec značná část jeho kritiky; například takový politolog Lukáš Jelínek nemá obavy až tak z té cenzury, nýbrž z toho, že Češi jsou hákliví na to, když jim někdo vnucuje svůj názor, pročež řešením situace má podle něj být investice do výuky občanské výchovy a společenských věd – prostě indoktrinovat, indoktrinovat, indoktrinovat! S tím nemá problém ani místopředsedkyně „pravicové“ TOP09, jen by Jelínkův návrh aplikovala paralelně s tou cenzurou, on by ji tím nejspíše raději nahradil, aby náhodou někoho nepobouřil; zcela jasno mají však politici v tom, že poddané je třeba vychovávat, tvarovat a diktovat jim, co si mají myslet. ČSSD tuto strategii více méně deklaruje, zatímco TOP09 se snaží tvářit jako pravice; kdyby náhodou někdo třeba přemýšlel, že by je volil, vzpomeňte si na jejich lásku k cenzuře.
Přečtení: 16359

Autor: PeTaX Čas: 2017-01-16 08:14:16
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Poměrně dobře glosoval německou politickou scénu P. Kohout: „Německo je přesně to, čemu se teď říká „neliberální demokracie“. Volby se formálně konají, je ale povolena jen jedna politika.“
Já bych jen doplnil, proč PK hovoří jen o Německu, když je to symptom prakticky všech levicově liberálních (chcete-li sociálně-tržních) států, včetně našeho?
Etablované státostrany se vzájemně nálepkují jako deklaratorní levice a deklaratorní pravice, ale ve skutečnosti provozují (až na detaily) stejnou politiku řízení společnosti, tuhého přerozdělování a utahování šroubů. Části společnosti se to zřetelně líbí.
Autor: marek28 Čas: 2017-01-16 13:30:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jak to myslíte s tou jednou politikou? Však AfD ještě funguje, ne?
Autor: PeTaX Čas: 2017-01-16 17:37:49 Titulek: Re: [↑]
Web: http://www.svobodny-svet.cz/ Mail: redakce v doméně svobodny-svet.cz
Ta ten stereotyp (nebo hegemonii) začíná vážně narušovat.
Autor: Lojza Čas: 2017-01-16 10:25:49
Web: neuveden Mail: neuveden
Aniz bych chtel nejak zasadne rozporovat, co jsi napsal, rad bych rekl rekl jednu vec:
Ona to neni uplne blba myslenka - ale asi pokud by ji neprovozoval stat. Totiz...
Rusove skutecne jedou dezinformacni kampane po celem svete. To je fakt, opakovane overeny. Maji zaplacene novinare, ale predevsim maji napriklad I zaplacene diskutery, normalne profesionaly, kteri chodi do prace, rano vyfasuji tema, server, a jdou pracovat. Nerikam, ze to same nekohou delat I jine, asi i delaji, ale Rusove na to maji fakt promanaky system a dela na tom VELKE mnozstvi lidi.
To je overeny fakt, ostatne videl jsem trebas rozhovory s lidma, co to delali a utekli od toho.
A ja osobne bych vazne uvital, kdyby nejaka autorita, ktere se da verit (a ktere verim) dokazala nekde oznacit nejake informace jako nepravdive. Ono dneska clovek nevi, cemu ma verit, kdyz se podiva na jekoliv zpravodajstvi, ale I do diskuzi, jake ja napriklad na D-F. Ja tam mam podezreni na nekolik lidi, ze vylozene pracuji za penize a siri tam bludy. Mozna to dela z vlastni blbosti, coz by bylo imho jeste horsi, no ty nesmysly jsou imho zcela zjevne - no stejne tam spousty lidi "ulovi". A ja sam nevim, jestli jsem nebyl uloven jiz mnohokrat.
Tudiz, pokud by napriklad (opravdu napriklad) existovaly nejake www stranky, ktere by upozornovaly na nejake vylozene lzi ve zpravodajstvi a podobne, tak bych snad byl i ochoten jim za to platit. Znovu ale zduraznuju, ze by to musel zridit nekdo, komu verim, coz rozhodne neni stat.

Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-01-16 10:32:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
no, proč ne...

nějaký "truthful checker" by jako služba moh existovat :))

Nicméně o tohle tu moc nejde - jde o to, že stát nám chce prostě indoktrikovat (skoro jak to dělají rusové).
Autor: Urza Čas: 2017-01-16 11:58:14 Titulek: Re: [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Takové autority jsou občas někde rozptýleny; já osobně stejně preferuji řešit si to sám.
Tak či onak bych rozhodně nebyl proti tomu, kdyby taková (nestátní) autorita vznikla; klidně to můžeš začít.
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-16 12:15:28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Obavam se, ze neco takoveho je v principu vylouceno.
Maxima mozneho v tomto smeru jiz davno dosahla Jirotkova kancelar pro uvadeni romanovych pribehu na pravou miru.
Autor: ocs Čas: 2017-01-17 15:59:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Není náhodou takových stránek už v současnosti spousta? Namátkou mne napadá dfens-cz.com, gunlex.cz, jamapekelna.cz, mises.org (i cz), stoky.urza.cz, ...
Autor: pz100000 Čas: 2017-01-18 01:02:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
To je kvalitni vyber, ale Lojza medle poptava spis neco plosnejsiho. Tyhle weby z deni dobou spis rozinky, resp. to, co autorum padne do oka (prip. je uz neopomenutelne rvave) nebo je aspon blizsi zamereni toho ktereho webu. Ale nejaky vseobecny a plosny scan si predstavuji obtizne.
Ale i to je jen drobna technikalie vuci one nezavislosti a "objektivnosti".
Autor: Samuel Vitovsky (neregistrovaný) Čas: 2017-01-16 12:34:37 Titulek: Zdroje
Pardon, ale mě v tom článku chybí zdroje. Kde si můžu přečíst, že Langšádlová a Jelínek tohle opravdu řekli?
Ne že bych o tom ažtak pochyboval. Na druhou stranu jsem se mnohokrát setkal s tím, že jeden novinář nějaký výrok zkreslil, druhý to po něm opsal, třetí to ještě posunul, až z toho bylo něco úplně opačného.
Prostě bez zdroje mi ten text přijde tak trochu "méněcenný", protože nepíšete ani tak o zrůdnosti toho úřadu, ale o tom jak údajně pravicová je reálně levicová. To je pak ale ta přesnost nutná.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-01-16 12:56:46 Titulek: Re: Zdroje [↑]
Web: neuveden Mail: schován
že je top09 levicová je celkem evidentní
Autor: Urza Čas: 2017-01-16 16:11:44 Titulek: Re: Zdroje [↑]
Web: https://www.urza.cz/ Mail: urza v doméně urza.cz
Rozumím tomu, nicméně zdroje neuvádím záměrně; chci, aby lidé googlovali a oponovali.
Autor: Vlach (neregistrovaný) Čas: 2017-01-16 14:39:06
ti uprchlici jsou pro vsechny vyzirky pozehnanim.Skoro jakoby to nekdo zorganizoval...nekolik much jednou ranou(ja jsem napocital 5).Ale nakonec je to samotne sezere.Babisovi napr vypleni sypky,pole a obchody
Autor: rolf Čas: 2017-01-16 16:23:34
Web: neuveden Mail: neuveden
O tom moc nevím, ani se o to nezajímám, je to pro mě spíše podružné téma, ale předpokládám, že ten boj za čistotu názorů míří hlavně proti Rusku. Pak není příliš překvapující, že to podporuje i ta výše uvedená strana, která má zahraniční politiku jasně ukotvenou jako pro-evropskounijní, pro-americkou a proti-ruskou. I kdyby byla více doprava než ve skutečnosti je, tak by to asi bylo stejné.
Autor: TaxationISTheft Čas: 2017-01-17 16:52:36 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
já to klidně přeložím, ale vypadá to jako práce na pár týdnů

(protože já nemám moc čas a je to kupa textu).
logo Urza.cz
kapky