Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele lubinew (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: lubinew Čas: 2018-10-30 11:44:14 Titulek: Rozšíření [↑]
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Tak mě teď napadlo drobné rozšíření:

Ten kdo něco umí, ten to dělá,
ten kdo to neumí, ten to učí,
ten kdo neumí učit, píše učebnice,
ten kdo neumí psát učebnice, píše zákony...

A ti kdo něco umí jim to všem platí :-D
Autor: lubinew Čas: 2018-08-13 10:00:10 Titulek: Rozhovor gramofonových desek
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Wow, měl jsem pocit, jak kdybys mluvil do dubu. Sakra, 3 hodiny mu pokládáš identickou otázku a doufáš, že pochopí svoji do nebe volající nekonzistenci a ono ne. Místo to tvrdošíjně opakuje svoji vyhýbavou odpověď a doufá, že ho necháš být. Každopádně je IMO dobré, že na tomhle důležitém pointu trváš. Kdybys totiž jen letmo připustil odlišnost půdy (území) od ostatních statků, tenhle týpek by na základě toho dozajista vybudouval ještě obludnější konstrukty.

Dobrá práce každopádně, to i přesto, že ses určitě neudržel tak jak jsi měl v plánu - být na tvém míste, určitě bych z něj vystříkl už dávno před tebou a navíc bych asi nebyl schopen dalšího dialogu.

Můžeme čekat třetí díl?
Autor: lubinew Čas: 2018-04-22 15:12:10
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Doposlechl jsem dneska a moc dobré. Vzhledem k tomu, že jde Urzova argumentace na připravená témata v podstatě v linii argumentace z přednášek Polis, nejvíc mě bavily odpovědi na otázky diváků. Moc se mi například líbilo jak Urza odpověděl na otázku dědulovi, který se ptal zdali je normální, že pojištovny z odvodů na zdravotní pojištění tvoří zisk. Přemýšlel jsem jak bych argumentoval já a asi bych začal tím, že zisk není nic nemorálního, atp., což by byla IMO cesta do pekel. Urza odpověď naopak otevřel tím, že vzhledem k tomu, že "zdravotní pojištění" je povinné a tedy i nedobrovolné, generování zisku z něj je tedy samozřejmě nemorální.... ale samotný zisk je na volném trhu naprosto OK a nikomu neškodí, atp... Super práce Urzo!

Pokud bych mohl napříště poprosit, dej vědět dopředu, kdy budeš kde hovořit... Nejen já, ale spoustu lidí odsud budou rádi live na streamu přímo u tvého hostitele. Jednak je to pak interaktivní a můžež dostávat více kvalitních otázek, stejně jako že tvůj hostitel zaznamená nadprůměrnou účast a bude mít větší vůli tě zvát znovu. Dále pak nevím jak ostatní, ale mě jednoznačně nejvíc baví Q&A, pokud je proto ve tvých silách prodloužit délku závěrečné otázkové fáze, budu tomu tleskat. :)
Autor: lubinew Čas: 2018-04-22 14:51:47
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Dokoukal jsem od začátku do konce a musím říct, že jsem přinejmenším první polovinu usilovně trpěl. Stigur neustále skákal Urzovi do řeči a používal řadu diskuzních faulů. První polovina byla v zásadě ukázka konverzace s trolem. Být Urzou, asi bych někdy po půl hodině začal vyhrožovat, že odejdu, pokud nezmění Stigur přístup a rozhodně bych to takhle dlouho netrpěl. Bylo mi velkým překvapením, že v určitém okamžiku, zhruba v polovině Stigur, krapet obrátil a začal celkem seriózně diskutovat. Strategie nasazování vlídné a přátelské tváře ze strany Urzy v tomhle případě zdá se zabrala.

Díky Urzo, jen houšť a větší kapky! :)
Autor: lubinew Čas: 2018-04-14 12:25:58 Titulek: Good job!
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Sledoval jsem včera a musím pochválit skvěle odvedenou práci Urzo.

Jedná se o dost intenzivní diskuzi, která byla pro Urzu stížená neustálým přeskakováním mezi tématy a proto i nedostatečným prostorem pro vyvrácení často chybné argumentace. Bylo moc hezké sledovat jak Martina Rotu diskuze chytla a byl důsledku ten, kdo přetáhnul vysílání o hodinu i přes občasné pokusy o ukončení seance ze strany Patrika. Bylo patrné, že Martin Rota byl na diskuzi vcelku dobře připravený, zatímco Patrik v diskuzi v podstatě věrně zastupoval inteligentního skeptického etatistu, který projevoval silnou míru indoktrinace a nad myšlenkou decentralizované svobodné společnosti předtím mnoho neuvažoval. Inteligence Patrika jasně projevila na ochotě připustit nevaliditu svých argumentů, pokud byly Urzou vyvráceny.

Moc hezká diskuze, která může být mnohým inspirací jak vézt debatu o svobodě nebo ankapu s někým inteligentním v módu jeden na jednoho.

Díky Urzo!
Autor: lubinew Čas: 2018-02-12 10:04:47 Titulek: Neznalost zákona neomlouvá
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Při dnešní komplexnosti právního systému, kde jsou navíc často dva platné zákony oxymorónem, postrádá rčení "Neznalost zákona neomlouvá" naprosto smysl.
Autor: lubinew Čas: 2018-01-04 17:29:20 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Jakmile bude v provozu SafeNetwork, nebude s generováním anonymních decentralizovaných a necenzurovatelných stránek žádný problém. Už se moc těším, snad MaidSafe po více než deseti letech konečně dotáhne do funkční a stabilní bety.
Autor: lubinew Čas: 2017-10-02 08:50:46
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Ahoj Urzo, přednáška moc pěkná, s napjatýma ušima jsem vydržel až dokonce. :)
Napříště zkus něco udělat něco se zvukem alespoň v postprodukci, je to opravdu hodně potichu. Kdyby bylo možné zvuk brát z mikrofonu na klopě spíš než až za reprákem, věci by to taky prospělo. A kdybys nechtěl řešit věc na technologické úrovni, hooodně by tomu pomohlo, kdybys povícero opakoval otázku z publika.

Jinak super a víte takových!
Autor: lubinew Čas: 2017-09-05 12:54:02
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Výpis transparentního účtu Miloše Zemana mi zlepšil den: https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2501277007 :)
Autor: lubinew Čas: 2017-07-26 16:43:37 Titulek: Re: majtel [↑]
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Kdo ti v ankapu zajistí právo k pozemku? Stačí se podívat na ne až tak divoký divoký západ... dokud nepřišla armáda, vzájemné vlastnické vztahy mezi domorodci a přistěhovalci byli respekotovány a obchodovány.
Autor: lubinew Čas: 2017-07-03 10:00:27 Titulek: Účast potvrzena
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Šéf požehnal zítřejší dovolené a tak dorazím ;) Moc se těším na všechny...
Autor: lubinew Čas: 2017-06-29 08:06:41
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Nestačím se divit... do dneška jsem se domníval, že do pěti rostoucích kytek na osobu se bavíme ještě pořád o přestupku a nikoli o trestném činu. Vzhledem k tomu, že není problém pěstovat ve dvou, pak by měla být hranice přestupku a trestného činu 10 kytek. Ve třech už ale 15 kytek pěstovat nemůžeme, pak bychom totiž byli organizovaná skupina a koledovali bychom si o přísnější trest, než kdybychom 15 kytek pěstovali sami.

Se ženou máme shodou náhod právě 6 kytek a přiznám se, že vidina většího trestu, než 10 000 Kč a odebrání materiálu mě celkem děsí... nevíte někdo něco víc než já?
Autor: lubinew Čas: 2017-05-11 08:37:09
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Díky za pozvání, už jsem se registroval. Nemůžu se dočkat ;)
Autor: lubinew Čas: 2017-04-26 08:45:15 Titulek: Re: Souhlas [↑]
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Nechal jsem se chytit do pasti popůlnoční nepozornosti.
Autor: lubinew Čas: 2017-04-26 00:20:11 Titulek: Souhlas
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Souhlas Urzo, célem je i dle mého vytváření zdání bipolarity tak, aby ovčané mohli uvěřit tomu, že si kluci nehrají na svém písečku.
Autor: lubinew Čas: 2017-04-02 18:13:30 Titulek: Nesouhlas
Web: neuveden Mail: novotny.lubos v doméně email.cz
Hoj Urzo, předně bych ti chtěl pochválit další povedenou přednášku. Líbilo se mi toho opravdu hodně a přidal jsi do mého rukávu zase pěknou dávku solidních argumentů. Nicméně jak vím, rád slyšíš kritiku svých argumentů a tvrzení, přičemž já jedno nepravdivé tvrzení v téhle přednášce slyšel. Zaznělo v průběhu 67 minuty a pokud bych mělo citovat, bylo to takhle: "Čím se nedávaj nahrabávat politický body je: "Nechme lidi fetovat!"".

Myslím, že po bližším přezkoumání tohohle tvrzení dojdeme k tomu, že tvrzení platí pouze pro některé mainstreamové strany, které by obhajobou podobného postoje pravděpodobně více elektorátu ztratili, nežli získaly. Nově vzniklá, konzistentní libertariánská strana, by však krom zapálených libertariánů a jiných pravicově smýšlejících mohla podobným postojem dodatečně získat jinak třeba i levicově smýšlející uživatele drog, kteří budou stranu volit jenom a pouze kvůli tomu, že zastává liberalizaci přístupu k drogám. Pokud vyjdeme z předpokladu, že naprostá většina voličů oné strany by byla skutečně svobodomyslně / libertariánsky / pravicově smýšlející, jistě by obhajobou takového přístupu zmíněná strana politické body nahrabala. :)
logo Urza.cz
kapky