Studio Svobodného přístavu: S M. Pixovou o státu a ekologii – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu
Autor: Urza
Čas: 2021-01-10 12:00:00

Studio Svobodného přístavu: S M. Pixovou o státu a ekologii

Přečtení: 8406

Reagujete na tento komentář:
Autor: M Jul (neregistrovaný) Čas: 2021-01-11 21:11:27 Titulek: Re:
Hlavně, že nezapomněla donést a nabídnout brožurku :-D, ty vole mám dost. Urza není můj šálek čaje, ale má můj hluboký respekt za jeho nervy. Tuto namyšlenou rádoby vědkyni a komunistickou údernici, která ani nerozlišuje mezi korelací a kauzalitou, bych po půl hodině vykopal ze studia s náběhem na infarkt.....
Autor: Nikdo důležitý (neregistrovaný) Čas: 2021-01-10 22:40:29
Tak mě napadlo, že zajímavý host by mohl být sociolog Petr Hampl. On je veřejnosti znám především kvůli boji proti islamizaci, takový radikál, a zaznamenal jsem, že to není zrovna oblíbenec pana Urzi. Hampl ale také sestavil zajímavou teorii o sociálním konfliktu v současném světě. A důležitou roli v něm hraje byrokracie (státní i korporátní), která dle něj začala mít destruktivní vliv na společnost.

Anarchokapitalismus démonizuje stát a idealizuje trh (potažmo firmy). Já mám blíže tomu Hamplovu pohledu. Kdy moc je moc. A není až tolik důležité, zda tu moc má stát nebo firma. Když se dívám na současné dění v USA. Kde obří globální korporace odstřihne amerického prezidenta, který je označován jako nejmocnější muž světa. Načež začnou konzervativci ve velkém přecházet ke konkurenci. A následuje koordinovaná snaha technologických gigantů tu konkurenci zničit. Tak si říkám, zda se anarchopitalismus nezapomněl v 19. století. Protože i zcela v souladu s NAPem můžete snadno likvidovat lidi, pokud máte dostatečnou ekonomickou moc. A my žijeme ve světě, kde korporace jsou molochy, co mají větší ekonomickou moc než leckteré státy.

Pan Hampl jako sociolog také zákonitě nahlíží na společnost jinak než pan Urza. Který k ní přistupuje více jako k ekonomickému abstraktnímu modelu. Také dává přednost lidem před dodržováním abstraktních principů. Ve smyslu pokud soukromá firma umlčuje masy lidí, a dělá to v souladu s vašimi principy, pak je možná s vašimi principy něco špatně. Nebo klade velký důraz na národ ať už v ekonomice nebo ve vztahu k migraci. Ti dva mají docela rozdílné myšlení v řadě ohledů a mohla by z toho být zajímavá debata.
Autor: M Jul (neregistrovaný) Čas: 2021-01-11 14:59:28 Titulek: Re: [↑]
Trošku jsem doufal, že Univerzita Karlova si obecně drží jakous, takous prestiž. To co paní předvedla ve videu je naprosto žalostné....
Autor: JH (neregistrovaný) Čas: 2021-01-11 12:19:39 Titulek: kauzalita x korelace
Pan Urza často mluví o rozdílu mezi kauzalitou a korelací. Ten je určitě důležitý. Není mi ale jasné, jestli by ho pan Urza sám uměl vysvětlit.
Např. useknu hlavu deseti lidem a oni zemřou. Lze z toho podle pana Urzy vyvodit, že oni lidé umřeli na následky té useklé hlavy ? Co když umřeli z jiného důvodu (stářím, hrůzou z popravy)a hlavu jim usekli až potom ? Je mezi useknutím hlavy a smrtí těchto lidí kauzalita nebo korelace ?
Autor: pz100000 Čas: 2021-01-11 21:25:58 Titulek: Re: kauzalita x korelace [↑]
Web: neuveden Mail: schován
S temi dotazy nevim, nevim...
Pana O zvolna valcuje jeho grafomanie, o responsivnosti pana U ani nemluve.
Zkuste pana Szasziana, tam by to mohlo padnout na urodnou pudu. Ale bacha, nedavno to mel nejaky polamany.
Autor: Glande Čas: 2021-01-11 20:23:54
Web: neuveden Mail: neuveden
Tato paní je typickým sebereprodukujícím se produktem Dlouhého pochodu institucemi. Je krásné, jak se brzo odkopala a narovinu prohlásila, že účel světí prostředky a oni určují, který ten účel je správný. Obdivuju Urzu, jak věcně , klidně a citlivě s ní dokázal dokázal vytírat podlahu. Ona místo argumentů nabízela jen rudozelené floskule a lehce pohrdlivé chichotání. Pochybuji ovšem u těchto lidí o schopnosti sebereflexe - je tam příliš mnoho bohorovnosti.
Na druhou stranu má u mě plus za porody doma. To však nevyváží její nebezpečí v pozici byť externí kantorky, která otevřeně přiznává, že je potřeba děti a mladé lidi indoktrinovat jejím viděním světa.
Na ni by pasovala slova komunistického ministra školství Zdeňka Nejedlého o Akademii věd ( vtomto případě státního školství ), že tam si buržoazní synkové pěstujé své koníčky za dělnické peníze :-) :-(
Autor: Honza Čas: 2021-01-11 20:57:19 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: honza.nakole v doméně seznam.cz
Jen škoda, že ty domácí porody má platit stát...
Autor: M Jul (neregistrovaný) Čas: 2021-01-11 21:11:27 Titulek: Re: [↑]
Hlavně, že nezapomněla donést a nabídnout brožurku :-D, ty vole mám dost. Urza není můj šálek čaje, ale má můj hluboký respekt za jeho nervy. Tuto namyšlenou rádoby vědkyni a komunistickou údernici, která ani nerozlišuje mezi korelací a kauzalitou, bych po půl hodině vykopal ze studia s náběhem na infarkt.....
Autor: Regis Čas: 2021-01-11 22:15:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: schován
Vy fakt asi máte nějaký problém se sebeovládáním :-)
Autor: M Jul (neregistrovaný) Čas: 2021-01-11 22:31:20 Titulek: Re: [↑]
Jen u fanatiků.....
logo Urza.cz
kapky