Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Tomáš Fiala (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: neuveden
V tom je právě jádro pudla uvědomit si a pochopit, že v ancapu nejsou žádné manuály = nějaké závazně definované vztahy, třeba NAPy, které mohou být v nejrůznějších civilizačních a kulturních regionech a jejich zvyklostech/tradicích různé. Zřejmě je potřeba přijmout i to, že současné uspořádání mnoha oborů (typicky tzv. síťové energie) je projektováno a provozováno takovým systémem, který vyhovuje mocenskému/panskému uspořádání společnosti. Tyto obory by jistě i v ancapu fungovaly nějak plošně, ale nikdo neví jak. Tak to už v ancapu chodí. Ancapáci fakt nemohou mít řešení, zejména na zapeklité situace a jevy ve společnosti. Protože na volném trhu je vše odvislé od podnikatelských záměrů. Ne manuálů = zákonů a regulací. Ancapák může leda spekulovat o podnikatelských záměrech, které by eventuálně mohly vést k uspokojujícímu výsledku. Proti němu má etatista ne spekulaci, ale tvrdou závaznou regulaci. V tom spočívá jakási "nemohoucnost" ancapáků - proti zdánlivému řešení zdánlivě jednoduché regulace mají spekulace, jež odvozují od takových "blbostí", jako jsou náklady obětované příležitosti, mezní užitek, komparace apod. Ancapák tudíž ve skutečnosti NEMÁ řešení, protože ho z podstaty mít NEMŮŽE. Řešením je totiž a) buď něco závazného = regulace nebo b) ponechat řešení na svobodném rozhodování a kooperacích jednotlivců. Ancapák/ je to b). Tady není průnik. Leda že by na volném trhu ti, kteří mají takový zájem, kooperovali regulovaně. Různé cílové skupiny zákazníků mají různé požadavky a z toho vzniknou různé způsoby kooperací. Na volném trhu nikdo nemůže nikomu zakázat ani nijak zamezit poptávat/nabízet cokoli, co není zločinem s obětí. Nevím, proč je pro etatisty něco takového nepředstavitelné.

Co mě nejvíc překvapuje na odpůrcích zcela volného trhu je jedna věc: Horem dolem do mě hrnou Tatry s vleky argumentů o zhoubnosti monopolu na trhu. Jaká všechna nebezpečenství na pracující fšeholid takový monopol provozuje. A ejhle! V tom mocensky nejrizikovějším oboru = ozbrojená obrana a ochrana (prý před dětskou prostitucí, nájemnými vraždami apod.) je svěřena monopolistovi - a ještě ke všemu panstvu... Nechápu, nechápu, nechápu!
Web: neuveden Mail: neuveden
Jen že co např. se mnou? Já nejsem ancapák ani věřící, ani nevěřící. Já jsem si prostě a jednoduše nastudoval všechno možné i nemožné, co se nějak dotýká ekonomie včetně historických dat. No a z tohoto mého poznání jsem během let prošel vývojem demokrat -> minarchista -> ancapák.

Podobných hloupých námitek proti volnému trhu jsem četl/slyšel snad 1000 Tater s vlekem. Je to záměr bez pochopení podstaty volného trhu (k tomu je ale potřeba začít někde u Aristotela a skončit u MMT!) začít rovnou s takto kontroverzními brutalitami? Zločiny Jsou sice taky součástí volného trhu, jako ostatně cokoli. Ale fakt nejsou jeho podstatou. Volný trh konec konců může do značné míry existovat i v diktatuře - viz Pinochetovo Chile.
Web: neuveden Mail: neuveden
K ancapu se ani nemusí dospět dobrovolně. Viz Venezuela. Tam se po totálním bankrotu státu prostě ne a nedaří znovuobnovit skutečně funkční státní měnu (jak já říkám královskou mincovnu). No a bez ní v podstatě neexistuje skutečně funkční panstvo, protože nemá čím nést náklady na svůj prostý provoz, natož na vymáhání svého panského "práva". No a hospodářství (= kooperace lidí a firem) přesto docela funguje. I bez ofiko venezuelské měny. V háji jsou nanejvýš ti, kteří do poslední chvíle svěřovali svůj osud do rukou státu včetně svých úspor (= ve venezuelské "garantované" = státem padělané měně v "garantovaných" = státem kontrolovaných bankách do "garantovaných" produktů = v plné jurisdikci státu). O Venezuele není už drahnou dobu vlastně vidu ani slechu. Zřejmě se tam žádné hrůzy nedějou. Kdyby měna a stát ve Venezuele začaly dlouhodobě fungovat, to by bylo na Novinkách, Seznamu a iDnesu ejchuchu!

Tak nějak to zřejmě dopadne s Evropskou uhnijí. Uhnije i se svým ojrem a na něj navázanými měnami. Zhroutí se to jak Výmarská republika. Ofiko měna bude zcela bezcenná. Tím spíš, jestli se panstvu podaří zavést ten bláhový digitální nesmysl. Sledujte, jakým tempem dochází ke znehodnocování měny. Tento trend je už nezastavitelný.
Web: neuveden Mail: neuveden
Já se o to s nimi pokoušel několik let. Výsledkem vždycky bylo nesmyslné blábolení, do kterého mě zatáhli svou ignorancí všeho, co jsem se jim v dobré víře pokoušel sdělit. Viz další pokračování Vašeho pokusu o rozhovor.
Web: neuveden Mail: neuveden
To není signifikantní nejen pro libertariány, ale pro nikoho. Srdce může a nemusí mít kdokoli.
Web: neuveden Mail: neuveden
Něco takového by rozhodně vzniklo. Zákaznictvo by běžně používalo chytrofouny a nějaká taková technologie by na trhu se stávající technologickou úrovní prostě a jednoduše vznikla.
Web: neuveden Mail: neuveden
Že se s těma čurákama jako je norek, pézetko, nebo sasián vůbec zahazujete. Copak jste na to nepřišli, že ignorují všechno, co se jim pokusíte sdělit?
Web: neuveden Mail: neuveden
Ad 1. Ne
Ad 2. Ne
Ad 3. Ne
Ad 4. Ne
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2022-09-07 18:04:22 Titulek: Kdo?
Web: neuveden Mail: neuveden
Postarala by se o ně charita úplně stejně, jako v dobách, kdy se stát nestaral. Děti v sirotčincích 19. století měli vyšší životní úroveň, než děti, které tehdy žily v rodinách s mediánovou životní úrovní, což nikdy nebyla a není chudina. V tomto srovnání (mediánové děti dnes max. 2 v jednom pokoji + k dispozici veškeré sociální a další vybavení zrenovovaného panelákového bytu) by dnešní dětský domov musel vypadat tak, že sirotci by bydleli de facto v hotelu, 2 ve dvoupokojovém apartmánu se vším vybavením, a do školy by každého jednoho z nich vozil osobní řidič Mercedesem.
Data k dohledání o úrovni sociální péče 19. století na bawerk.eu
Web: neuveden Mail: neuveden
"Zajímavá" "úvaha" - vyhnat ty, co se nechtějí podvolit státnímu organizovanému násilí = zločinu. A to tvrdit tváří v monitor egoguguovi, který píše o tom, jak si každý na svém dvorku a za své může uspořádat svůj život sám nebo s kým chce jak je mu libo. Bolševik = zločinec Fuld se svým návrhem na opakování nechutné komoušské akce "Asanace" se nezapře.
Web: neuveden Mail: neuveden
Kdyby privátní subjekt získával peníze obdobným způsobem, jako stát při "výběru" daní, splnil by bezpochyby všechny znaky organizovaného zločinu.
Web: neuveden Mail: neuveden
Přestaňte mlátit prázdnou slámu a zjistěte si, jak "hrozná" je situace třeba v Portugalsku, kde u sebe můžete mít pro svou potřebu a šlehat si co chcete.
Web: neuveden Mail: neuveden
Dokonce i k výpadku centrální nervové soustavy může po alkoholu dojít - okno. :-D
Web: neuveden Mail: neuveden
Velkopodnikatel zmaří spoustu zdrojů nákupem tanků a letadel, kterými zničí infrastrukturu území proto, ... , aby co? Zmařil další spoustu zdrojů znovuobnovením zničené infrastruktury? Jasně, že to udělá! Rozhodně na tom vyrejžuje daleko víc, než kdyby místo na tanky, letadla a ničení, použil zdroje na pořízení kapitálových výdělečných statků. Vy jste zase v sobotu koukal na Jamese Bonda, co? :-)))
Web: neuveden Mail: neuveden
Oni už mu to dali diskutéři najevo mnohokrát na Finmagu. Jen formou řekněme více "guth-jarkovskou", protože pravda Finmag nejsou Stoky. Ale tam perlil léta.
Web: neuveden Mail: neuveden
No oni se nenavštěvovali. Stala se ale světoznámá příhoda, kdy si za Velké války na Štědrý den nadělili dárky vojáci znesvářených zákopů (samozřejmě v mezích možností frontových vojáků) a druhý den uspořádali fotbalové utkání. Už si nevzpomenu a teď nebudu hledat kde se to stalo. Aby politici mohli hrát dál své neskutečně nechutné bojové "gamesy", museli dotyčné vojáky "rozprášit". :-/

Zrovna ta příhoda s nakrmením o hladu a na pospas osudu ponechaných okupačních ruských vojáků mohla být v té době a za (třeba těchto) specifických podmínek zřejmě tím nejlepším řekněme "bojem" proti okupaci.
Web: neuveden Mail: neuveden
O tom, jak to bylo se soukromým školstvím a jeho placením, např. za anglické průmyslové revoluce apod., je spousta článků na bawerk.eu.
Web: neuveden Mail: neuveden
Všichni primáti bojují a vedou války. A kupodivu všichni primáti ve zhruba stejné intenzitě = bez poštívání papalášů nic moc.
Web: neuveden Mail: neuveden
Obávám se, co dalšího nám budoucnost přinese.
Nic nepředvídatelného.
Zvenezuelení ofiko ekonomiky. Shnití mezinárodního monetárního systému. Přechod lidí s od státu odvislými platidly na svobodný trh, kterému se v současnosti přezdívá "černý". Kdo se na to připraví, přežije bez větších problémů. Kdo bude do poslední chvíle "šlapat vodu" s papaláši, chcípne. Jedno jestli globální korpič nebo "chlápek od vedle". Papaláši možná vyzkouší nějaké brutální řešení, ale pravděpodobná je situace, že "zmáčknou knoflík" a ono se nic nestane. K tomu, aby se něco stalo, bude potřeba el. proud (zejména kvalitní, ne jakýkoli) a ten jim nikdo za barvotiskové obrázky nedodá. Takže je potřeba, aby papaláši rychle nacházeli zkratky k bankrotu, aby až je napadne "zmáčknout knoflík" už bylo pozdě. A v tom hledání jsou papaláši mistři!
Web: neuveden Mail: neuveden
Myslíte, že to nikoho nezajímá? Znal jsem tu spoustu diskutujících. Duševní nemehla, která zahnojila diskusi, vyhnala spoustu diskutérů. Byly doby, kdy jsme si tu dávali do těla. Bohužel výše zmínění dementi to tu dost rozvrátili. Ale spousta lidí sem dál chodí číst.
Web: neuveden Mail: neuveden
Fuld a reagovat??? Ten takhle "perlil" dlouhá léta na Finmagu. :-)
Web: neuveden Mail: neuveden
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2020-07-27 10:08:35 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vy chcete od oponenta příklad, ale zároveň oponentovy příklady omezujete/ignorujete ex ante? Tak proč se vůbec ptáte? Odpověď v rámci parametrů, které jste si nastavil a znáte je dokonale právě jen Vy sám, si dokážete dát sám. To je ovšem diskuse k ničemu, když platí to, co tvrdíte Vy, a ostatní příklady oponenta začnete postupně odignorovávat. S demokraticky zvoleným Hitlerem už jste začal.
Web: neuveden Mail: neuveden
Pokud Urza dopustil takovéto znehodnocení diskuse (nabouráváním se do hesel diskutérů bez ohledu na jejich názory), což by on - ajťák - měl odhalit a zabránit tomu, přestala mě diskuse na Stokách zajímat. Bohužel - nashle v lepších časech. :-(
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2020-05-29 20:39:51 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Mé heslo bylo směska čísel a písmen. Konkrétně 4ur84ek 2x po sobě.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2020-05-29 20:38:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Toto už není trollení. Pokud jsi podobným způsobem (nabourání se do hesla) trollil jen a pouze norbestsnv, patří ti nakopat do koulí. To, že ho nemám rád ještě neznamená, že souhlasím s takovýmto jednáním.
Web: neuveden Mail: neuveden
Evidentně se někdo naboural do systému a změnil moje přihlášení. To už je fakt ubohost...
Web: neuveden Mail: neuveden
To je zajímavý. Jsem to ještě já???
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2020-05-26 20:08:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
:-)))
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2020-05-26 20:06:15 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Chápete moc dobře o co mi jde. Jen děláte, že jste nechápavý kokot.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2020-05-26 17:29:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ano. Samozřejmě je můj přínos do státní kasy prd. Ale to je naprosto stejné, jako na trhu. Tam je moje hlasování provedené platbou taky prd. Jenže kde můžu to své prd nezaplatit tomu, komu zaplatit nechci? Kde můžu to své prd skutečně uplatnit podle své volby? V politice nebo na trhu? Mohu v politice nezaplatit politikovi, kterého jsem nevolil? Ano/ne? Mohu na trhu nezaplatit dodavateli, jehož nabídku jsem nezvolil? Ano/ne?

Mně především vadí, že mnou nezvolení dodavatelé = politici, dostávají ode mě peníze na mnou nevyžádanou službu - poskytování dopravních cest stavěných mnohdy prokazatelně nekvalitně, někdy na naprosto nevhodných místech/podložích a prokazatelně několikanásobně předraženě.

Státní telekomunikační monopolní firma nedokázala za 40 let pokrýt poptávku po telefonech ani těmi pevnými linkami, se kterými na trošilinku uvolněných kartelových Západoevropských trzích nebyl pražádný problém. I bez mobilních operátorů, kteří nebyli tady ani tam (spíš tam už začínali). Dokud měl Eurotel monopol na mobilní síť v ČR, stála jeho GO-sada skoro 9.000,- (tehdy mediánová měsíční mzda!) a tarif byl "ze zlata". Jakmile přišel na trh Pegas a pak předchůdce T-mobilu, dost prudce se změnila cenová nabídka na trhu. I toto jen nepatrné uvolnění trhu zapříčinilo, že si vlastní "telefonní budku" sebou i v nejhlubším lese nosí každý v kapse. Není tedy zvědavý na zaplivanou pochcanou kisnu někde na nároží. Takže ano, to je to moje zlepšení služeb.
Autor: Tomáš Fiala Čas: 2020-05-26 12:58:57 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zemědělské krajině v UK se někdy říká patchwork. On je to patchwork nejen vizuálně, ale i majetkově. Ta hrůzná představa, že si každý majitel nějak nastavuje pravidla ne/vstupu! Představte si, že turista v UK dojde k plotu soukromého pozemku a tam jsou dřevěné schůdky přes plot jako public footpad! A teď ten turista chudák neví co, protože je tam zcela obvyklé, že majitelé vyžadují při vstupu na svůj pozemek nějaké zvláštní špumprnágle, teď ten turista může nějaký špumrnágl porušit... no fuj. Ještě že žiju v zemi, kde je hodně pozemků státních. Na pole nešlapu (cizí úrodu neničím), bez ohledu na to, čí je. A lesy? Kolik rozlohy jich je státních? 15%? Noto mě vytrhlo trn z paty.
logo Urza.cz
kapky