Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Glande (strana 23)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: Glande Čas: 2018-10-24 09:11:45
Web: neuveden Mail: neuveden
A bude přenos nebo záznam?
Autor: Glande Čas: 2018-10-10 22:52:36 Titulek: Re: Jen půlka pravdy [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Asi jste nepochopil větu - význam byl :pro většinu lidí bylo otrokářřství přirozeným uspořádáním společnosti odnemapěti.
Stejně jako dnes stát. Ale chápu, že že ve staré Číně to měli jinak a přirozeným chodem věcí bylo se absolutně podřizovat císaři. A jak to máte vy? Stále nic..?
Autor: Glande Čas: 2018-10-10 22:49:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
"Pro mne osobně by byla nejlepší společnost, kde lidé více používají mozek a méně papouškují propagandu."

No, detailněji jsem si to snad už ani nemohl přát. Získal jsem komplexní představu vašich pozic, ze kterých vycházíte.
Ale kritika jde skoro sama, co?

Mlžení a vyhýbavé odpovědi se zžíravou kritikou bez nabídnutí alternativ a překrucování slov oponentů je možná ale určitý soubor dovedností, který se učí na nějakých kurzech...že by absolvent?

Zbytek odpovím snad později, mám na práci důležitější věci, třeba spánek, anebudu kvůli tomu vstávat v 5:37
Autor: Glande Čas: 2018-10-10 22:37:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, možná jste slyšel něco o tom, že existuje něco jako ekonomie(vím, že jsou různé školy) a historie, tj. záznamy o tom, jak se lidé chovali. Z těch a nejen z těch lze usuzovat, jak by se asi vyvíjela situace, ale není to nikdy na 100%. A to, že Urza říká, že by to tak mohlo fungovat. Ono by to mohlo fungovat i jinak, ale vychází z premisy, že současné uspořádání není správné. Ale pokud si něco od něj přečtete a třeba i od Hoppeho nebo Misese, tak se na to třeba budete dívat jinak.

A jak by to podle vás fungovalo?
Autor: Glande Čas: 2018-10-10 22:27:15 Titulek: Re: Jen půlka pravdy [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ono byste si ani ve starověkém Římě nevšiml, že většina nesouhlasí s otrokářstvím. Nebude to tím, že spousta lidí je zpracovaná propagandou nebo prostě jen... bylo to tak vždycky, tak to tak má být... Ale je zajímavý, že když se zeptáte lidí, zdy by ze svého dobrovolně platili línýho úředníka, který by je za to ještě šikanoval a říkal, aby platili víc, tak obdržíte takřka vždy zápornou odpověď. "Platit ho mají ti ostatní"... :-)
Autor: Glande Čas: 2018-10-10 10:59:27 Titulek: Re: Jen půlka pravdy [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Extrémní pohled na vlastnictví?Jako ,že když si něco svou prací vydělám, tak mi to může jen tak někdo ve jménu státu sebrat? Zeptejte se lidí na ulici, jestli chtějí, aby jim stát sebral půlku výdělku z daní.

A vy určíte, co je? NAP není agresivní z principu. Ale vy tvrdíte, že je. Viz odstavec výše.

Neodpověděl jste. Útočné násilí státu nebo jiných zločinců je dle vás v pořádku a je jen onálepkováno? A co oponenti považují za špatné? Že když si oni rozhodnou, že někoho oloupí daněmi/výpalným, tak je špatné se proti tomu bránit?

Žít a nechat žít - nějak často používáte nálepku propaganda, nezdá se vám? Je dle vás v pořádku se násilím bránit proti útočníkovi, který porušuje vaše soukromé vlastnictví?

A často ve své řeči také používáte slovo objektivně - to svědčí o tom, že se cítíte povolanější než jiní hodnotit ostatní a jejich názory.

A stále jste neodpověl, jaká ideologie/uspořádání společnosti je dle vás ideální/nejblíže ideálu. Pouze zpochybňujete názory ostatních,ale neříkáte jak by to bylo správně.

Já si myslím, že ANCAP by byl spravedlivější, než stát (asi záleží na oblasti a období), ale nesouhlasím s Urzovým pojetím duševního vlastnictví a některými koncepty.

A jak to máte vy?
Myslím, že Marťan to vystihl ve svých odpovědích pregnantněji než já.
Autor: Glande Čas: 2018-10-09 20:04:10 Titulek: Re: Jen půlka pravdy [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Opravil bych to tak, že NAP je přirozený pro většinu lidí. Jsou jedinci, (třeba Jakub G), kteří nespravedlivou agresi ve jménu své státní ideologie obhajují a možná i provozují. A nebo jsou to prostě jedinci, kteří neuznávají (např. vlastnická) práva ostatních z pricipu. Obvykle to lze dovodit tak, že pokud by stát ze dne na den zmizel, tak, ano, bude skupina lidí, která začne masivně porušovat práva ostatních. Ale většina lidí se prostě nestane agresivní z titulu neexistence státních drábů. Prostě jen nemají potřebu okrádat ostatní.

Vaše propaganda a indoktrinace je pustý výmysl pro nepřesné vyjádření myšlenky - a zaroveň snaha onálepkovat ANCAP negativně, jako by to byla nějaká zavilá ideologie - toť můj úhel pohledu.

A když se tak bráníte házení do nějakého pytle, v kterém ideologickém pytli vlastně jste? Přijde mi, že hlavně trolíte, ale možná se mýlím.

Řeknětě mi, jak je prosím vás NAP agresivní vůči ostatním? Pokud ovšem ostatní neprovozují agresi na základě své ideologie. Například výše zmíněné odebírání dětí sociálkou. NAP je prostě vyjádření principu žít a nechat žít, kdežto státní ideologie se aktivně vlamuje do životů lidí, aniž by oni něco udělali (například neodvedli nějakou daň ke které se ani nemholi vyjádřit). A věta "... a hodnotím ji objektivně." zní velmi bohorovně.

Tak jaká je dle vás ta správná ideologie?
Autor: Glande Čas: 2018-09-28 10:09:23
Web: neuveden Mail: neuveden
Autor: Glande Čas: 2018-09-26 13:47:43 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No to je jasný. Protože "ochránci" tradičních chodnot si myslí, že "buzeranti" by mohli ze svých dětí (získaných jakkoliv) vychovat další "buzeranty". Jde hlavně o to, že je sami nesnáší a kamuflují to obavou o tradiční rodinu a že by to mohlo být vzorem pro ostatní a tím by se zkazila společnost, snížila porodnost a šířil AIDS. A dokazují to nějakými výzkumy a prohlášeními "tradičních" psychologů a prej to jde i léčit (v Číně a Pákistánu to prý umí). Tohle jsem tak nějak vypozoroval.

Jsou to prostě lidi, co rádi strkají nos do života jiných aniž by za to nesli zodpovědnost.
Autor: Glande Čas: 2018-09-20 17:57:18 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Máte pravdu. Sám jsem asi před 3 lety v TV zaregistroval případ, kdy stavitel domu takhle zničil pravěkou osadu z doby kamenné prostě proto, že by mu s tím vznikly nemalé náklady a průtahy.
Kdyby existoval legální trh s archeologickými nálezy ( muzea, sběratelé atp.) tak by mohl mít z toho i zisk.
Vím, že pro mnohé je to jak červený hadr na býka, ale to co se díky podmínkám, které vytváří stát zničí nemá ani šanci se objevit.
Autor: Glande Čas: 2018-09-13 18:48:53 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A ještě jsem zapomněl dodat antické Řecko - tam byla povinná školní docházka? A myslím, že o negramotném národě nemohla být řeč.
Autor: Glande Čas: 2018-09-13 18:46:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Samostudium může a nemusí být efektivní. Každý člověk je jiný a každému tudíž sedne jiný styl učení. A gramotnost a vzdělání jsou 2 různé pojmy ! To že si dovedu přeslabikovat Marlboro light ještě neznamená, že jsem vzdělaný. A nepopírám, že povinná školní docházka vedla k poklesu negramotnosti v těch vrstvách, kde se na vzdělání neklade důraz. Naopak rodiče, kteří preferují vzdělání mají gramotné a případně vzdělané děti z principu. Navíc, asi jsem to četl tak před rokem, se zjistilo v Německu a i jinde, že spousta dětí sice umí přečíst text, ale nechápou ho - taky produkt státních škol. A v zemích, kde se na vzdělání důraz neklade, tak nemá smysl děti nutit chodit do školy - ještě pod hrozbou únosu rodičům. Negramotný člověk není o nic horší člověk než vzdělanec. Jen má horší uplatnění a když bude cítit potřebu, tak si to doplní. A světe div se, například ve středověké Anglii existovala poměrně hustá síť VEŘEJNÝCH škol před povinnou docházkou. Stejně tak byly školy u nás už dávno před Marií Terezií.
Autor: Glande Čas: 2018-09-10 09:03:48 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, daně nejsou žádné virtuální násilí. Zkuste je neplatit a odmítněte i otevřít exekutorům...
Pokud někdo dobrovolně uzavře smlouvu a nájmu bytu, má povinnost nájem platit. Neplatí-li, má majitel právo se domáhat neuhrazených peněz, nakonec třeba i násilím.To samé romské osady - jsou na cizích pozemcích neoprávněně. Vaše příklady s NAPem nemají nic společného. Nejde o pacifismus bez násilí, ale o princip neagrese - tj. že si člověk NESPRAVEDLIVĚ nezačne jako první. Ale ten kdo vědomě porušuje smlouvu má nést dle ní následky.Kdo dokonce okupuje cizí majetek se dopouští agrese.
Autor: Glande Čas: 2018-09-07 20:32:05 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jak poznáte, že mám krvavé oči, když je tato stránka černonobílá :-)

Já vás chápu a nijak to nemyslím osobně. Vím, že dotační/pobídková konkurence mezi státy existuje, ale to neznamená, že to je dobře, protože to jde vždy na úkor všech obyvatel daného státu a ve prospěch skupiny okolo investora. Já si myslím, že je mnohem lepší než "je lepšie zaplatiť dotáciu zahraničnému investorovi než platiť nezamestnaným podpory" je snížit/zrušit podpory nezaměstnaným a (přestane pro ně být výhodnější bej na podpoře než si aktivně hledat práci) a zrušit či aspoň výrazně omezit daňovou a byrokratickou zátěž pro podnikatele čímž ti (a nově vzniknuvší) by mohli nabrat právě ty nezaměstnané (a úředníky z nepotřebných úřadů práce) a byli by konkurenceschopnější = více zisků = vyšší výběr daní, PROTOŽE zahraniční investor to samozřejmě dělá pro prachy. Poslední roky si politici ztěžují, jak zahraniční investoři vyvádějí (světedivse) zisky do svého zahraničí. Tak vymýšlí, jak jejich zisky udržet doma (rozumnějte oloupit investora) = investor se na to vysere a půjde o stát/kontinent dál.

A prosperita ANCAPu nezávisí na státech, ale na poptávce a jejím uspokojování i na jeho území (počítáte-li ANCAP obklopený státy). Jistě by vzniklo mnoho pašeráckých organizací, které by pašovaly levnější (bez zbytečných odvodů a daní) i zakázané zboží do států okolo, protože by tam po tom byla poptávka.
A samozřejmě předpokládám, že na takový stav by státy okolo reagovaly nejspíš invazí už kvůli potlačení nevhodného příkladu občanům a konkurence.
A na hledání zločinců by samozřejmě státy , jak jsem psal mohly najmout specializované firmy, protože vraždy, loupeže a podobné věci by byly řešeny i v ANCAPu. Ale asi by těžko mohly řešit daňové/celní uniklence a podobné "zločince" :-)

A Bastiata jsem sice začal,ale uvedl jsem jeho tezi a nepsal "že by Bastiat viděl".
Autor: Glande Čas: 2018-09-07 09:47:45 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Z principu každá dotace je neužitečná, ba přímo škodlivá už jen proto, že někdo musel být oloupen, aby mohla být část těch peněz "realokována". Dále je samozřejmostí, že velké firmy si mohou platit celá oddělení právníků a zprostředkovatelů, kteří jim dotace zajistí a malé firmy prostě utřou, protože na to nemají.Navíc když dotací v daném regionu podpoříte nějakou firmu, která by jinak nevznikla, tak odeberete potenciálním bezdotačním zaměstnavatelům pracovní sílu, takže bych tam vliv viděl. A dotování patří mezi formu regulace. Taky se přímo dotují neefektivní pracovní místa úřadem práce. Mimochodem, já osobně bych si za Bastiata mluvit nedovolil.

A proč by v ANCAPu někdo měl mluvit jeho jménem? Každý může mluvit jen za sebe,firmu nebo dobrovolně sdružené lidi. Proč by sakra měl někdo vyjednávat nějaké mezinárodní dohody? Když si je nějaká firma vyjedná nebo se někam dobrovolně zapojí, je to její věc.Stejně tak patentové právo nějakého státu nemůže platit tam, kde stát není. Tam by platilo multicentrické právo a autor by si dojednal své patenty tam nebo by stanovil, jak má být s jeho dílem nakládáno. Rozhodně je zcestná představa, že by někdo měl nedobrovolně platit dráby typu OSA. Pokud by nějaký stát měl pocit, že se tam porušuje nějaké jeho právo, má možnost si tam najmout firmu, která to bude řešit.A tak to jde dál v podstatě se vším.
Autor: Glande Čas: 2018-09-06 16:45:09 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A nebylo by náhodou lepší přilákat zaměstnavatele místní i zahraniční tím, že by se zrušily daně a byrokratická šikana pro všechny? ... Jó, oni by politici neměli vliv a cizí peníze a mohlo by se zjistit, že jsou vlastně zbyteční.To jste,ale nechtěl říct, že ne? Tak tudy asi cesta přes stát nevede. Ale ta konkurence mezi státy samozřejmě existuje (to se to konkuruje za cizí), a proto Makarón navrhoval harmonizaci daní v celé EU. To by pak firmy utíkaly rovnou do zámoří.
A je to samozřejmě hlavně o tom, Bastiatově, co je a co není vidět. Ono se mnohem líp politikovi prezentuje, že pobídkou přilákal do kraje TPCA, která zajistí cca 3000 pracovních míst (už se neřekne, že spousta z nich jsou hlavně cizinci, protže místní za ty prachy dělat nechtěli a radši sosali dávky). Ale že svojí šikanou zabrání vzniku třeba 10 000 pracovních míst a živností v tom samém regionu, akorát, že by to bylo v rámci malých firem, takže to není tak vidět.
Autor: Glande Čas: 2018-08-28 09:45:17 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Argumentujete stylem, že v druhé polovině 20. století byl na vzestupu socialismus v mnoha státech (který ostatně vznikl jako teorie). To ale neznamená, že praxí své existence dokázal, že je funkční a vyřadil tak z existence kapitalismus.

To, že mnoho let praxe italských mafií neznamená, že je mrtvá "teorie" klidného soužití lidí bez kriminality (A nie je kriminalita všade naokolo kam sa pozriete?).

Potíž je v tom, že státy tak nějak provozují svou existenci a daří se jim přesvědčovat lidi, že jsou nezbytné, jinak by se mezi sebou lidi vraždili a byly by války. Díky tomu lidé neustále spoléhají na nějakou zázračnou pomoc státu. Stát je samozřejmě předem odzbrojí, aby se mu nemohli bránit a kdy ž nastane situace, kdy se stát zhroutí, tak se setkají minimálně 3 faktory/fáze:
1)Vzniklé mocenské vakuum se snaží zaplnit místní i cizí ozbrojené skupiny (protože jejich vůdci chtějí moc), postupně podporované zbraněmi okolními státy.
2)Převážně bezbranní civilisté utíkají nebo žádají vznik nebo oficiální intervenci nějakého státu, protože si to neumí představit jinak a v tu chvíli ani reálně nemohou. Maximálně vznikají nějaké domobrany, vyjímečně na úrovni národů (Kurdové).
3)Státy okolo zasahují a instalují původní/loutkovou nebo ofiko svojí vládu.

Proto, je pro ankap tak těžké někde vzniknout a udržet se mezi státy. Je to o myšlení lidí, že bez státu to nejde. A nedivím se. Myšlenky lidí lze však rozšířit o nové možnosti.
Autor: Glande Čas: 2018-05-29 07:25:59 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Já bych to viděl spíš tak, že každý reřim se samozřejmě snaží udržet sám sebe dokud to je pro vládnoucí vrstvu výhodné.Zavádí tedy zákony na svou ochranu. A pokud je obyvatelstvo celkem klidné, tak není důvod je využívat. Jsou tam spíš jako pojistka pro případné stavy, kdy se obyvatelstvu začne něco nelíbit. A záleží to hlavně na rozpoložení vlády. A co je tr. čin samozřejmě rozhoduje vláda(parlament) a upřesňuje to pomocí nařízení a prováděcích předpisů (na co se zaměřit a co ignorovat). Je to prostě jako hůl opřená v koutě, po které je možno sáhnout v případě potřeby. Například zajišťovací příkazy byly tady dlouho jako poslední pojistka, ale najednou se změní vláda a je z toho standartní oprátka pro firmy. Nedávno jsme tu měli pokus zavést hanobení úředníků jako TČ. Když člověk bude schvalovat daňové úniky, tak to teď nikdo neřeší...ale za pár let...kdo ví?
Autor: Glande Čas: 2018-05-17 23:17:44
Web: neuveden Mail: neuveden
Ale vždyť už jste to Urzo popsal na přednášce o školství a demokracii. Léta masivní i podloudné propagandy. Ale chápu to spíš jako takové povzdechnutí :-) Člověk to opakuje furt dokola a ostatní si zase melou tu svou. Myslím si, že v poslední době, kdy vedete poměrně silnou kampaň (vzhledem k materiálním a lidským zdrojům kloubouk dolů) se rojí spousta lidí, kteří jsou rychlými odborníky na ANCAP. Možná je to podobné jako s počtem odbojářů na konci války. Já toho zas tak moc nenastudoval (pro mě bylo stěžejní dílo Ekonomie v jedné lekci a váš původní seriál o ANCAPu), ale snažím se s chybami používat logiku a přidávat prameny.
Autor: Glande Čas: 2018-05-15 10:59:34 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No, tak zrovna Lex Beneš moc zneužitelný není.
Autor: Glande Čas: 2018-05-15 09:12:21 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Nechci mluvit za Urzu, ale já si myslím, že hlavně nejde spolehlivě predikovat co by jak bylo v bezstátní (podotýkám vyspělé) společnosti. Myslím, že pokud by někdo byl podezřelý z nějakého vážného zločinu, tak by určitě byl pod zámkem. Ale musel by si vyšetřovatrelský tým být sakra jistý, jinak by oni byli popotahovatelní za omezování svobody/únos. Ne jako dneska, kdy někoho drží x měsíců ve vazbě a pak ho OČTŘ propustí, a ani se neomluví. Samozřejmě je pokrok v náhradách, ale to neplatí OČTŘ z vlastní kapsy, takže těm je to u prdele. Takhle se dají v klidu šikanovat oponenti.
Imunita zákonodárců má skutečně rozumný základ z pohledu demokracie, ale z hlediska běžného člověka je to prasárna a skutečně výsměch poddaným, protože oni jsou nad zákonem. A psychologicky, když někoho postavíte nad ostatní, tak co to s ním dost možná udělá? Stačí jen vzpomínky na ZVS.
A Babiše vydali jen proto, že on neměl většinu. Kdyby ANO mělo 101, tak on se alibisticky zdrží a přesto ho nevydají. Navíc teď, když ovládl GIBS, který nejspíš sestřelí (nebo dotlačí k odchodu) orgána Nevtípila, co Bureše vyšetřuje, tak nepotřebuje tu imunitu tak moc a klidně by se nechal vydat znovu. Kterej policajt se odváží ho vyšetřovat?
Autor: Glande Čas: 2018-05-15 07:28:51 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Jenže jste nepostřehl v tom vašem přirovnání "drobný" rozdíl. Vrcholný management můžete poslat do prdele a najít si buď jiný nebo jet na svoje triko. Poslance nebo jen úředníka pošlete do prdele a můžete už mít na krku urážku úřední osoby a bůh ví co ještě. Nemůžete od nich odejít a zbavit se jich. I tak jim ale musíte platit koryta. Když se zvednete a odstěhujete jinam tak tam bude něco velmi podobného nebo i mnohem horšího a mílokdy lepšího.

A v čem je to prvoplánová podpásovka? Vždyť je to prostý popis reality. Kritika systému je neférová podpásovka, že?
Autor: Glande Čas: 2018-05-10 08:10:37 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vždyť jsem zmínil, že stát (město) v tom roli hrál, ale hlavní roli měli lidi, kteří vybrali neuvěřitelnou částku k výkupu. To je ten argument, že lidi na to nemají. To že město sehrálo svinskou roli, o tom žádná. A švédštinu, pokud není člověk nezběhlý v AJ, tak překladač zvládne v pohodě.
Jo, a díky za návod k počítání nul. Večer se do toho pustím, tak snad to do rána zvládnu.
Autor: Glande Čas: 2018-05-09 20:03:04
Web: neuveden Mail: neuveden
Na základě čeho mě srovnáváte s PZ 1 abůhvíkoliknul a proč není moje "fašistické myšlení" jen vámi přidělenou nálepkou?

Myslím, že jde o nedorozumnění. Váš odkaz mi prostě z principu připadá nevěrohodný tím, že chybí zdroje, (respektive odkaz nefunguje), autor, článek samotný neobsahuje ani plné jméno toho Mahmúda a Google mi to nenašel. To ale není útok na vás.Jen zpochybňuji zdroj, který jste předložil a píšu proč.
Ale zrovna AC24 bych moc nevěřil, byť může přinést i to, co mainstream v EU moc neventiluje. Dle mě píše až příliš otevřeně ve prospěch jedné se stran mezistátního přetlačování. Na podobné úrovni jsou pro mě třeba stránky http://www.evropskemyty.cz/ .

Autor: Glande Čas: 2018-05-09 11:47:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
No zrovna tohle to není. Je dobré si dohledat zdroje a zrovna tenhle článek smrdí státní (ruskou)propagandou na sto honů. Pokud mi dohledáte původní zdroj ze Švédska, tak snad bych věřil.
V mém odkazu nacházené železné artefakty státní úředníci systematicky ničí. Ani je nenafotí a dávají je roztavit. Nejsou údajně prachy (v zemi s 80-90% zdaněním!!!). A nechtějí totiž prý prodejem vytvořit trh s archeologickými artefakty...hm. Asi jako by nejspíš nic takového neexistvalo a trh je vlastně zlé monstrum. Že by prý přijeli detektoráři rabovat.
Autor: Glande Čas: 2018-05-09 06:17:16 Titulek: Re: Odhozeno filtrem [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Autor: Glande Čas: 2018-04-27 05:27:53
Web: neuveden Mail: neuveden
No to je sice hezké, ale to zase nemůžete při "záporné" bilanci bít na poplach a burcovat regulace a intervence do ekonomiky a sbírat tak politické body. Navíc to vypadá pěkně jako nějaké závody mezi uměle vytvořenými celky - státy a lze to tudíž prodávat voličům jako úspěch vlády/neúspěch předchozí vlády. A keynesyáncům byste vzal jednu z jejich hraček :-)
Autor: Glande Čas: 2018-04-25 06:05:07
Web: neuveden Mail: neuveden
Proč už ne v PP?
A bude taky záznam?
Autor: Glande Čas: 2018-04-16 09:20:02 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Akorát, že Bureš je ANO. A hlasem pro ANO volili jeho osobu, protože i ti nejblbější voliči se rozhodují podle hlavní hlavní figury strany a vlády. Dovedl byste bez kouknutí na net vyjmenovat aspoň polovinu členů současné vlády nebo dalších 5ti kandidátů na kandidátce ano? Myslím, že většinový elektor nikoliv( a já vlastně taky ne), protože všichni okolo Bureše jsou jenos stafáž.
Autor: Glande Čas: 2018-04-13 17:06:07 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
A když namají jak zlevnit. No tak správně by opravdu měli zkrachovat nebo nabídnout lepší kvalitu/záruku/prostitutku ke každému desátému nákupu:-), prostě to není jenom o ceně. Ale samozřejmě, pokud jsou zákoníkem práce,sociálními a zdravotními odvody a jinými loupežemi pracovníci drazí, tak to zase nese odpovědnost za nižší konkurenceschopnost stát.A výrobci nechtějí zlevnit, pokud je něco nenutí.A je taky možnost, že si ochranářská opatření u vlády vylobují - to se taky běžně děje.
A s tím nahrazením importu vlastní produkcí a rozšiřováním výroby bych byl opatrný. Zní to sice logicky, ale zkušenost je jiná.Zaprvé to vždy bude dražší než zahraniční import, protože, proč by se tedy uvalovala ochranná cla, když by jim mohli výrobci v poho konkurovat?(leda ten lobbing).Zadruhé : i kdyby se rozšiřovaly provozy a nabírali zaměstanci, tak to vždy bude zaplacené z toho, co musejí zaplatit místní zákazníci navíc, nebýt cel. Takže jsou zase biti a třeba nemohou kvůli tomu oni nabrat jiné zaměstance v jiném odvětví (to je to "Co je a a co není vidět"). Nesmíte se dívat na prospěch jednoho odvětví, ale nevidět prodělek ostatních.
A podívejte se jak příliš chráněný trh např. s telekomunikacemi vypadá u nás. Nejdou nijak závratně dolů,pokud je trh netlačí a to jsou 3 hlavní hráči a měli by se mezi sebou o zákazníky rvát a ne na ně srát. To je státní ochrana (ať cly, licencemi, regulací apod.)v praxi.
Autor: Glande Čas: 2018-04-12 16:30:52 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak Trump tzv. chrání US výrobce a jejich zaměstnance. Problém je ale v tom, že soukromé firmy se snaží hlavně maximálně vydělat. Takže pokud se k nim valí levnější konkurence ze zahraničí, tak musí buď zlevnit jště víc nebo zlepšit kvalitu apod. To je tlak na inovace a na vznik tzv. míst s vysokou přidanou hodnotou (vznikne 1 místo na obsluhu atomatizované linky a vyhodí se 10 lidí od pásu, kteří se musí snažit víc) - tak to chápu já. Jenže, když je cena konkurence uměle navýšená o clo, tak místní výrobci nejsou trhem nuceni tlačit svou cenu dolů a inovovat.Jen prostě svou cenu stanoví o malinko nižší, než ta se clem (v praxi to znamená zvýšení cen) a všichni jejich odběratelé musí naopak platit ví.
Ochraňovaný zlý kapitalista si namastí kapsu a zapaluje doutník tisícidolarovkami a zákazníci vypláznou víc nejen za zboží/služby ale jsou i víc odřeni státem, aby mohl financovat celníky a podobné bandity.
Autor: Glande Čas: 2018-03-28 10:23:33 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ok.Díky.
logo Urza.cz
kapky