Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele Blackie (strana 1)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Web: neuveden Mail: neuveden
Ale o tom to celé je.
Efektivita se měřit v nekonkurenčním prostředí nedá. Mimo to, mluvím i o “smysluplnosti”. A tu stát, taky nikdy nikdy nezajistí, nezjistí a ani ze své podstaty nemůže. Už proto, že nemůže (hypoteticky) zkrachovat a taky proto, že ho nikdo neplatí dobrovolně.
Web: neuveden Mail: neuveden
Nechrání. Neminimalizuje.
Nepovoluje. Zakazuje a nařizuje.
Web: neuveden Mail: neuveden
Za mě, to povinné bylo. A i kdyby nebylo, nemění to nic na tom, že jsem tam chodit musel a že ten prezident vysel všude.
Takže viset / neviset, dívat sem se na to musel.
Web: neuveden Mail: neuveden
Konstruktivní kritiku, mi chcete dát, až po zodpovězení Vaší otázky ?

Obávám se, že se poté nebude jednat o konstruktivní kritiku výše napsaného, ale kritiku odpovědi, kterou Vám nedám. Nebo Dám ?

Něco se Vám honí hlavou, co kdybyste začal a odpověděl si sám ?

Ano/Ne. Pokud ANO, dejte příklad :)
Web: neuveden Mail: neuveden
Božínku díky.
Konečně relevantní zpětná vazba.

Na počátku stálo, blátivé myšlení, a prací a a dalším blátem a dalším blátěním, se z něj stala pěkně tvárná hmota. Učím se myslet, učím se psát. Časem, se to naučím.

"Ankapácký jazyk" - Urza, alespoň ty mé úvahy, opravuje do čtitelné podoby.

Proč to dělají ? Protože psaním, si svoje myšlenky zkouší, zda-li by obstáli či nikoliv.

Tak či onak, je to blog o ankapu. Tedy nebudu psát o motorkách, psychologii nebo o tom jak jsem si včera uvařil výbornou polévku.

Za to budu rád za konstruktivní kritiku. Té konstruktivní kritiky se mi zde, alespoň v komentářích, opravdu nedostává...
Web: neuveden Mail: neuveden
A proč bych se měl proti tomu vymezovat ?

Pokud se někdo prostě neumí postarat o dítě, nebo někdo jiný to dítě mít nemůže. Proč bránit dvoum subjektům na dobrovolné směně ?
Jako proč ?
Jestli se mi to líbí, nebo ne je už věc druhá. Ale stejně tak se mi nelíbí růžová lednice, co na mě kouká ze sousedovic okna. Mám se proti tomu vymezovat ?
Třeba zakazovat prodávat růžové lednice a tak zhoršit jejich pozici, tím že se přesunou na černý trh ?
Web: neuveden Mail: neuveden
Už dneska se obchoduje s dětmi.
Máme státy ?
Máme. I přesto se s dětmi, nejen s dětmi, obchoduje.
Je to jen na černém trhu.

PS dětská adopce, je dneska možná i mezinárodně.

Tady se hledají bariéry tam, kde nejsou. A úplně zbytečně.

Úplně zbytečně tak nechtěné děti umírají nebo zůstávají v dětských domovech atd atd...
Web: neuveden Mail: neuveden
Rozumím.

Někde jsem četl o lidech, co koupili pozemek uprostřed pralesa kdesi v JA. A tam si žili dle svého…

Samozřejmě státy takhle zasahují, bohužel, hlavně tam, kde by hrozilo narušení integrity toho státu a ne tam, kde je to “třeba” (násilí aj.) (*když už).
Web: neuveden Mail: neuveden
Vím o tom, že třeba Amišové tak fungují.
Neříkám, že založení takové komuny je snadné nebo levné, ale jen to, že to lze už dnes a pokud by pro ty, kteří tak chtějí žít, bylo společenské uspořádání na 1. místě, tak by se tak žili.
Vaši / tvoji známý budou vyjímka. Většina Antifáků a levice, kterou vídáme na různých demonstracích a online prostoru, bývají v drtivé většině pro to, aby ty komuny někdo pro ně zařídil, respektive aby se sundal aktuální systém a zavrhl kapitalismus a pak se násilím všichni k tomu donutili.

ps neříkám, že to všude lze nebo je jednuduché.
Web: neuveden Mail: neuveden
"IMHO jim vlastně vadí stát v současné podobě ale nevadí jim stát v podobě federovaných komun, byť to státem nenazývají"

Ne, vadí jim to, že se mají jiní lidé lépe a schovávají se za "boj pro lepší svět". Vadí jim to, že "ONI" nejsou u moci. Levice nechce změnit systém, levice se chce dosadit do vršku pyramidy.
Kdyby chtěli svoje komuny, už dávno by je měli.... Podívejme na Amiše (a mnoho dalších), kteří vytvořili kominity a v nich se uzavřeli. Kdysi jsem četl i o lidech, co se přestěhovali někam do pralesa a tam si vybudovali svoje. A přesně ti samý lidé nikde neprotestují ale jdou a žijí si tak, jak chtějí.
Web: neuveden Mail: neuveden
Jaký zisk ?
Jaký zisk ?
Jaký zisk ?

Nač bych měl dávat fotku a rodné číslo, když můžu mít vygenerovaný 1. klíč , jednu licenci, nebo mít tu slevu jen na jedno zařízení, nebo třeba na jedno jediné číslo karty ?
Možnosti jsou.

Podívejte se na kartičky PID - můžete je mít se "slevou" pokud prokážete svojí totožnost, bez slevy (dráž) přenosnou. Opět s jedným ID.
Web: neuveden Mail: neuveden
Rozumím.
Díky za feedback. Tohle jsem si neuvědomil.
Web: neuveden Mail: neuveden
1. - Anarchokapitalismus nezachrání co ? Že lidé nebudou svině ? To jistě ne. Ale zachrání mě, submisivního a najivního "hlupáčka" před tím "agresivním" politikem / sviní, která vyvolání strachu, nátlakem bude chtít ovládat ostatní a to pomocí mého hlasu. Stejně tak ovládat jako toho vysoce vzdělaného bussines-mana, co si jen chce dělat svůj bussines a nakládat si se svým majetkem jak chce on sám, nikoli politik volený volící většinou + utvořenou koalicí.
Takže ano Ancap jako systém, mě osobně zachrání, před "prodlouženou" rukou svině, která se dostala k moci.

2. Chyba - žádná majetká většina, protože jednou je to můj pozemek a nikdo s tím nic neudělá.
Žádná majetková většina mi nezkonfiskuje / nezestátní / nevyvlastní pozemek pro "vyšší" dobro.
Může ho jen odkoupit.

3. Ne nevnucuje, v ancap společnosti si klidně můžete udělat svojí vlastní utopii, pokud s tím budou všichni, kterých se to týká souhlasit. A tedy třeba se i zříci na svém územý NAPU.

4. Jak ? Úplně jednoduše - Jeden psychopat posílá umírat lidi ze svých pohnutek na xx:yy a další psychopat je nutí tyhle pozice xx:yy bránit. (Jeden / vlácde / vlády / parlament - je mi jedno jak to nazvete )

Za další - Ten jeden psychopat bombarduje lidi, kteří si vklidu žili svůj poklidný život ve svých bytech a ten jim znemožnil v tom pokračovat.
Takže ano jsem na straně ukrajinského lidu, toho lidu který si tu válku nevybral, toho lidu který nechtěl být napaden a toho lidu který utíká před agresorem.
Zároveń na straně toho lidu, který je nucen bránit (někteří jsou tam i dobrovolně! Na to se nemsí zapomínat) tu danou polohu / pozici / město / dané územý atd.
Web: neuveden Mail: neuveden
Já ale nepopírám důležitost kolektivu, jen poukazuji na fakt - tam kde jsme, jsme došli lidskou zvídavostí, zájmem a vynálezy.
Ale ne kvůli státu nebo monarchii.

Proč rusko v minulém století prodělalo technickou propast proti západu ?

Proč rusko v 18 století bylo na jiné úrovni něž francie / británie / německo ?
Přeci Monarchie byla tam i tam...
V čem tedy byla lepší ta monarchie ve VB / Francii než ta v Rusku ?
Proč tedy byl vývoj na jednom místě předcházel úroveň vývoje na místě jiném ?
Bylo to kvůli monarchii jako územnímu zřízení ?
Bylo to protože v ruském království by snad lidé neměli rádi komunity a společnost ?

Myslím si, nebo domnívám se, že jsou za to odpovědné "Individua" a jejich zápal pro věc, který jim umožnil růst.
Rozhodně za ten vývoj ale není, ve své podstatě, vůbec odpovědné "územní zřízení" tedy monarchie/stát aj.
Autor: Blackie Čas: 2021-06-16 21:55:20
Web: neuveden Mail: neuveden
To je to co s tebou udělá státní propaganda... Já se hrdě hlásil k odkazům "našich" otců. Do AČR jsem se hlásil sám a dobrovolně... Nevzali mě 2x, kvůli alergiím a jsem za to hrozně rád.
Pak jsem měl to štěstí, vyrazil za hranice a přestal se "bát", poslouchat a začal přemýšlet. Nejlepší věc jaká se mi v životě stala - začal jsem vidět a přišel jsem o "slepotu".
Autor: Blackie Čas: 2021-05-28 14:34:15
Web: neuveden Mail: neuveden
Též jsem psal na toto téma.

Pan Golem, Pravdu Má !

https://stoky.urza.cz/texty/evoluce-a-jeji-obdoby-1792
Web: neuveden Mail: neuveden
Tak vytrháváte z kontextu pár věcí.
Ano jsou lidé, kteří si dítě nepořídí jen kvůli financím. Ještě aby ne když víc jak polovinu odvádí státu.
Pak jsou lidé, kteří si dítě pořídí, a i kdyby z malého Franty s nižší inteligencí, tak i takový člověk bude třeba - plyn / elektřinu vám kravaťák zapojovat nebude a malovat obývák také ne.

Ano Pokud Eržika má 6 a více dětí... většinou to je tak, že má jen jedno či dvě vlastní - a pokud děvčata otěhotní v nižším věku, tak je adoptuje už jen z důvodu sociální "pomoci" od státu - čili dostane přidáno více, než kdyby její dcera měla jen jedno* :)

Ano spousta lidí má dis, to ale neznamená že dřív lidé dis neměli - ano měli jen o tom nevěděli.
To že technika a výzkum jde ku předu je úžasná a skvělá věc. Časem to půjde ještě lépe - doporučuji přednášku Ancap v Decentrále - Biotechnologie a výzkum / či tak nějak.
Pokud se věda naučí opravovat geny, dejme tomu jen ty které vedou k nějakému onemocnění, tak to už problém nebude.

Pamatujte, před 200 lety lidé umíraly na zlomeniny, infekce, a mnoho dalších chorob - to že dnes umí operovat plod považuji za zázrak.

A z reprodukční stránky věci a přežití to nejdále v evoluci dotáhla Kráva :)

PS nezapomínejte, pokrok jde dopředu mílovými kroky... Nebraňme mu v tom, nesmyslnými regulacemi. Jednou totiž ten vývoj může zachránit vaše děti, vnoučata nebo dokonce i Vás samotného ! :)
logo Urza.cz
kapky