Diskuse – Stoky Svobodného přístavu (Urza.cz); (S)toky myšlenek Svobodného přístavu (Urza.cz)

hamburger menu

Komentáře uživatele pathy (strana 2)

Nezobrazí-li se komentář po prokliku do odpovídající diskuse, znamená to, že se jedná o reakci ve vlákně, které se uživatelé rozhodli skrýt (tyto může každý zobrazit po přihlášení).

Autor: pathy Čas: 2019-09-02 10:11:35 Titulek: Re: Komentář [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Mal som pocit, že s minarchistami sa zhodneme minimálne v tom, že štát sa vôbec nemá čo starať do vzdelávania... Toto môže byť aj v rámci štátu ponechané bez regulácie a plne tržné, či?
Autor: pathy Čas: 2019-08-23 13:02:19 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Sklenníkový efekt je vedecky potvrdený, s tým problém nemá nikto.
Horšie je to so sklenníkovou hypotézou, ktorá tvrdí, že ľuďmi produkované CO2 otepľuje planétu na princípe sklenníkového efektu. To je to, kde žiadne dôkazy neexistujú, na čom sa vedci nezhodnú, a kde IPCC klame a podvádza.
Autor: pathy Čas: 2019-08-14 14:15:56
Web: neuveden Mail: neuveden
Platy učiteľov sú tabuľkové, ergo známe. Detto platy lekárov v štátnych nemocniciach, policajtov, výsluhové dôchodky. Nevidím dôvod, prečo by zrovna platy vo verejnoprávnej televízii mali byť tajné.
Autor: pathy Čas: 2019-07-31 14:54:45
Web: neuveden Mail: neuveden
Autor: pathy Čas: 2019-06-25 06:12:39 Titulek: Re: Dobrý no. [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Konzumácia látky je spoločensky škodlivá.
Double facepalm...
Autor: pathy Čas: 2019-06-21 14:46:13 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Početná chyba je v tom, že toto vaše platí za predpokladu, že počítate učiteľov, lekárov, hasičov, policajtov, neziskovky... za vyžírky, ale nie je to tak, títo by sa vo väčšine uživili, aj keby zo dňa na deň padol štát a nastal ancap.
Je prava, že štát berie cca 75% príjmov, a následne z toho financuje veci, ale značnú časť by ľudia financovali aj bez štátu. Síce efektívnejšie a variabilnejšie, ale financovali. Dokonca aj nejaký ten dôchodok rodičom by ľudia v rôznej forme dávali. Takže skutočné vyžírky sú štátni úradníci, na štát prisaté neziskovky (časť by aj v ancape dokázala zohnať financie) a potom v rôznej miere prebujnelý policajný zbor, prebujnelá charita, neefektívne alokovaní učitelia, doktori... Takže dajme tomu odhadom vyžírky sú 25% a nie 75%.
Autor: pathy Čas: 2019-06-21 12:58:24 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Pretože sme nerezignovali na úplne základné morálne zásady, ktoré sa dajú stručne zhrnúť: nezabiješ, nepokradneš.
Autor: pathy Čas: 2019-06-20 23:41:19 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ty si tak strašne vypatlaný retard, že to snáď ani nie je pravda.
Autor: pathy Čas: 2019-06-14 23:48:14
Web: neuveden Mail: neuveden
Počúvať takéto debaty je úplne zúfalstvo. Myslím z hľadiska tých, čo oponujú ancape. Urza to ma načítané, nadiskutovane a v podstate ho nemá čo zaskočiť. Na druhej strane obhajcovia socializmu iba hapkaju a nevedia dať dokopy súvislú vetu, ktorá by aj dávala nejaký zmysel. Človek by si aj povedal, že po 40’rokoch socializmu, ktoré viedli celé štáty do totálnej prdele, už minimálne ti “inteligenti” pochopia že tadiaľto cesta nevedie. Ale ono nie. Furt sa odniekial liahnu novi obhajci, stále trapnejsi a stupidnejsi.
Autor: pathy Čas: 2019-06-14 09:14:04 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Táto myšlienka by si pýtala rozviesť.
Autor: pathy Čas: 2019-06-06 23:57:00
Web: neuveden Mail: neuveden
Etatizmus je nemorálne svinstvo a logicky etatisti sú hnusne svine. Takze vás údiv nie je na mieste.
Autor: pathy Čas: 2019-05-31 12:10:48 Titulek: Re: Ftip [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ani nie. Lukl A.K.A. Taxation posledné týždne nerieši nič iné, len práva chovateľov šeliem, takže sa to hodí...
Autor: pathy Čas: 2019-05-23 15:51:37 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Neser sa do mňa! Ja si kúpim, čo ja chcem a ty si kúp, čo chceš. Keby si prišiel ku mne domov a povedal mi, že niečo si nemôžem kúpiť, ale musím si kúpiť niečo iné, tak dobre vieš, že by si dostal do držky. Tak nechápem, kde v sebe berieš tú drzosť, požadovať od štátu, aby ma donútil namiesto teba?!
Autor: pathy Čas: 2019-05-10 11:14:32 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Lojzo, že Vás to baví...
Autor: pathy Čas: 2019-05-09 17:01:22 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ja ako stavebný inžinier som naopak presvedčný, že ty ako majiteľ ulice by si tam ten kolektor nemal a radšej tú cestu 10x rozkopal a potom zase zaplátal, najmä pokiaľ by tie rozkopávky platili majitelia sietí. Kolektory sú tak drahé, že ich robia len tam, kde je to absolútne nevyhnutné, alebo kde sa tým dajú dobre podojiť štátne/unijné zdroje.
Autor: pathy Čas: 2019-05-03 14:15:48 Titulek: Re: Cíl [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ani netreba zošitok. iPhone pekne triedi foto podľa dátumov a lokalít. Mne stačí si pozrieť, na akom výlete som bol (napr.) pred rokom s deťmi a hneď mám krajší deň.
Autor: pathy Čas: 2019-04-11 11:06:51 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ľudia si niečo žiadajú, a politik im to dodá. Za všetkým zlom treba hľadať demokraciu. To vedel už Sokrates.
Autor: pathy Čas: 2019-04-07 23:09:01
Web: neuveden Mail: neuveden
Neprijímať nové zákony nestačí. Treba odhlasovať rušenie existujúcich.
Autor: pathy Čas: 2019-04-04 13:53:32 Titulek: Re: Komentář [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Toto je pre teba dostatočná korelácia, aby si vyhlásil že "vlastníctvo zbraní zvyšuje množstvo vrážd"?!
https://ibb.co/nLr8ZN3
Autor: pathy Čas: 2019-04-04 10:51:45 Titulek: Re: Komentář [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Tvoje odvodzovanie korelácie je nepravdivé. Keď už, tak by to bolo naopak, ako píšeš ty, ale aj to by som bol veľmi opatrný tvrdiť, lebo určite tam budú priamejšie korelácie iných faktorov. Napríklad taký politicky nevhodný faktor by bolo percento černošskej populácie...
https://en.wikipedia.org/wiki/Gun_violence_in_the_United_States_by_state
napríklad montana - gun ownership 52% (jedno z najvyšších), gun murder rate 1,7 (jedno z najnižších)
oproti tomu napríklad missouri - gun ownership 27% (stred), gun murder rate 6,9 (druhé najvyššie, DC zanedbávam, to je kapitola sama o sebe)
A ten tvoj texas má gun ownership 36% (nadpriemer) a gun murder rate 3,3 (nadpriemer).
Autor: pathy Čas: 2019-04-02 15:55:23 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Zákony a polícia slúžia panovníkovi, aby držal na uzde masu, ktorá by ho chcela zvrhnúť. Tak to bolo vždy a tak je to aj dnes.
Autor: pathy Čas: 2019-04-02 11:10:16 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Najviac dopravných nehôd (okolo 90%) spôsobujú triezvi vodiči. Treba zakázať šofétovať triezvy, nech je to minimálne 0,5 promile.
Autor: pathy Čas: 2019-03-31 23:02:03
Web: neuveden Mail: neuveden
Jake latky ste vpravovali do svojich tel?
Autor: pathy Čas: 2019-03-27 08:40:58 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Čo je na tom komplikované?! Kto chce, si zamkne; kto nechce, nezamkne. Kto vidí zmysel jazdiť s plastovou kartičkou, nech ju nosí; kto nie...
Ešte môžete byť radi, že v ČR sa dá použiť na obranu niečo ako materiálny znak priestupku. Zabudnúť si kartičku doma je síce formálne priestupok, ale matéria chýba... To v SR je to priestupok a basta. Neexistuje proti tomu žiadna obrana a automaticky platíš. Napriek tomu, že máš vodičák platný a si vzorný vodič.
Autor: pathy Čas: 2019-03-27 00:20:40 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Vyhrávať nad norkom je príliš ľahké. To vás ani nemôže baviť...
Autor: pathy Čas: 2019-03-26 17:36:56 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Mal som taký vodojem, že vy už na norka nereagujete...
Autor: pathy Čas: 2019-03-26 15:17:49
Web: neuveden Mail: neuveden
To je proste klasika:
- nebyť ridičákov, každý debil by sadol za volant a havaroval a zrážal matky s kočiarmi,
- nebyť STK, tak sa ľuďom autá rozpadajú za jazdy, odpadnuté nápravy by sa válali na ceste v celých kopách
- nebyť stavebného zákonu, každý by si postavil dom, ktorý by mu následne padol na hlavu a nebyť požiarnych predpisov, tak by všetky domy vyhoreli,
- nebyť povinného vypisovania zloženia potravín, každý by si kupoval iba samé alergény a ľudia by zomierali na uliciach na anafylaktické šoky... atď, ad infinitum, ad nauseam.
Našťastie tých cca 2.000.000 právnych predpisov máme, ináč si ani nechcem predstaviť, čo by tí ľudia robili. Proste všetci ľudia sú úplní debili a bez štátu by to proste nešlo. Ale ja debil nie som, mňa sa to samozrejme netýka, ja všetko zvládam najlepšie!
Autor: pathy Čas: 2019-03-25 10:30:06 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
To vám nejak nevyšlo. Na tých hnusných podnikateľov predsa musí byť prísnosť, tak aké nezaevidovanie účtenky bez pokuty?! A zástupca väčšej role štátu sa iba usmieva...
Autor: pathy Čas: 2019-03-22 19:53:51 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Ďakujem. Dúfam, že to pochopia časom všetci, tak ako to pochopili pri vostálovi, že trolly netreba krmiť.
Autor: pathy Čas: 2019-03-20 17:56:28 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Hurá. Dúfam, že na to konečne prídu aj ostatní. Ani na vostálu tu už nikto nereaguje. Najvyšší čas ignorovať aj tohto vypatlaného trolla zo spišskej novej vsi.
Autor: pathy Čas: 2019-03-19 18:41:38 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Aké argumenty?! Snažíš sa spochybňovať citát B.Franklina a ja ho mám obhajovať?
To nabudúce keď budeš tvrdiť, že nie "nad Tatrou sa blýska", ale "nad Tatrami sa blýska", tak tiež budeš chcieť argument na to, že si debil?
Autor: pathy Čas: 2019-03-19 13:31:25 Titulek: Re: [↑]
Web: neuveden Mail: neuveden
Noro, ty si úplný gigant. Minule si tu zvozil pod čiernu zem Bastiata, teraz B.Franklina. Existuje vôbec nejaká osobnosť histórie, ktorá tebe siahala aspoň po kotníky?
logo Urza.cz
kapky